Veelbesproken Tannane krijgt al snel rood in Gelderse derby
ARNHEM (ANP) - NEC-spelmaker Oussama Tannane heeft in de Gelderse derby tegen zijn oude club Vitesse al na ruim 20 minuten een rode kaart gekregen. De 28-jarige Marokkaan, die begin vorig jaar zijn contract bij Vitesse liet ontbinden, werd door scheidsrechter Danny Makkelie van het veld gestuurd na een fel duel met met Kacper Kozlowski. Tannane raakte met zijn hand de Pool in het gezicht.
De NEC'er werd direct daarna zelf hard neergehaald door Maximilian Wittek, die geel kreeg. Terwijl Tannane op de grond werd behandeld, trok Makkelie na overleg met zijn grensrechter - die vlakbij het incident stond - de rode kaart voor de Marokkaan. Tannane reageerde woedend. Hij maakte enkele provocerende gebaren naar het publiek, dat hem wegwuifde en uitjoelde terwijl hij naar de kant liep. Tannane gooide ook een flesje water richting de tribunes.
Voorafgaand aan de Gelderse derby ging het vooral over Tannane, die enkele jaren een belangrijke kracht was bij Vitesse, maar uiteindelijk met ruzie uit Arnhem vertrok. NEC-trainer Rogier Meijer zei voor de aftrap niet zo bang te zijn dat zijn spelmaker zich zou laten provoceren. "Ik heb hem zaterdag daarover gesproken en hij zei: ik heb wel wat meer meegemaakt."
Tannane kreeg voor de derde keer een rode kaart in de Eredivisie. In 2014 gebeurde hem dat als speler van Heracles Almelo, in 2020 bij Vitesse.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Denzel Dumfries, Nathan Aké en Cody Gakpo zijn achter Virgil van Dijk de reserve-aanvoerders van het Nederlands elftal. Bondscoach Xavi Hernández vertelde dat een dag voor de eerste wedstrijd tegen Duitsland in de Nations League.
24 minuten geledenOEIRAS (ANP/RTR) - Voorzitter Aleksander Čeferin van de UEFA heeft aangegeven dat het vertrouwen nog niet is hersteld na de inmiddels ingetrokken commercialiseringsplannen van de FIFA. "Het project dat de eenheid van het wereldvoetbal verbrak mag dan geschrapt zijn, maar het geschonden vertrouwen is niet teruggekeerd; het herstellen daarvan is nu onze taak", zei Čeferin woensdag.
52 minuten geledenZEIST (ANP) - Virgil van Dijk voelt te weinig waardering bij het Nederlands elftal. De aanvoerder sprak zich daarover woensdag uit tijdens een persconferentie, waar hij een wat geprikkelde indruk maakte.
54 minuten geledenZEIST (ANP) - Jurriën Timber maakt donderdag deel uit van de wedstrijdselectie van het Nederlands elftal voor de thuiswedstrijd tegen Duitsland in de Nations League. Dat zei bondscoach Xavi Hernández woensdag op een persconferentie.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Vlak voor de interland in de Nations League tussen Nederland en Duitsland in de Johan Cruijff ArenA is er een minuut stilte om Bartina Koeman te herdenken. Dat meldt de KNVB.
14 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Kerstin Casparij is de Champions League met haar club Manchester City begonnen met een 2-2-gelijkspel bij Bayern München. De Oranje-international maakte in de 28e minuut een eigen doelpunt, waardoor haar ploeg op een 2-0-achterstand kwam. Door doelpunten van Beth Mead en Carlotta Wamser pakte City alsnog een punt.
16 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft hard uitgehaald naar Javier Tebas, de voorzitter van de belangrijkste Spaanse voetbalcompetities. In een verklaring op de site van de Madrileense club is onder meer te lezen dat Real vindt dat het Spaanse voetbal dringend ander leiderschap nodig heeft.
18 uur geleden