Veelbesproken Tannane krijgt al snel rood in Gelderse derby
ARNHEM (ANP) - NEC-spelmaker Oussama Tannane heeft in de Gelderse derby tegen zijn oude club Vitesse al na ruim 20 minuten een rode kaart gekregen. De 28-jarige Marokkaan, die begin vorig jaar zijn contract bij Vitesse liet ontbinden, werd door scheidsrechter Danny Makkelie van het veld gestuurd na een fel duel met met Kacper Kozlowski. Tannane raakte met zijn hand de Pool in het gezicht.
De NEC'er werd direct daarna zelf hard neergehaald door Maximilian Wittek, die geel kreeg. Terwijl Tannane op de grond werd behandeld, trok Makkelie na overleg met zijn grensrechter - die vlakbij het incident stond - de rode kaart voor de Marokkaan. Tannane reageerde woedend. Hij maakte enkele provocerende gebaren naar het publiek, dat hem wegwuifde en uitjoelde terwijl hij naar de kant liep. Tannane gooide ook een flesje water richting de tribunes.
Voorafgaand aan de Gelderse derby ging het vooral over Tannane, die enkele jaren een belangrijke kracht was bij Vitesse, maar uiteindelijk met ruzie uit Arnhem vertrok. NEC-trainer Rogier Meijer zei voor de aftrap niet zo bang te zijn dat zijn spelmaker zich zou laten provoceren. "Ik heb hem zaterdag daarover gesproken en hij zei: ik heb wel wat meer meegemaakt."
Tannane kreeg voor de derde keer een rode kaart in de Eredivisie. In 2014 gebeurde hem dat als speler van Heracles Almelo, in 2020 bij Vitesse.
Meer uit Voetbal
GIRONA (ANP) - FC Barcelona heeft zijn tweede nederlaag op rij geleden. Vier dagen na de 4-0 bij Atlético Madrid in het Spaanse bekertoernooi verloor de ploeg van aanvoerder Frenkie de Jong de competitiewedstrijd bij Girona met 2-1. Barcelona moet na de nederlaag de koppositie in La Liga afstaan aan Real Madrid, dat nu 2 punten meer heeft.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - John Heitinga is niet langer assistent-trainer bij Tottenham Hotspur. De voormalige coach van Ajax had de mogelijkheid om aan te blijven na het recente ontslag van Thomas Frank, maar heeft ervoor gekozen om afscheid te nemen. Dat meldde de club uit Londen in een verklaring.
9 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - Coach Luis Enrique van Paris Saint-Germain is niet ingegaan op de kritiek van zijn sterspeler Ousmane Dembélé op de instelling van zijn ploeggenoten. "Rond PSG is altijd rumoer en dat moet je accepteren", was het enige wat de Spanjaard antwoordde op vragen van verslaggevers. Titelhouder PSG speelt dinsdag in de tussenronde van de Champions League de uitwedstrijd tegen AS Monaco.
10 uur geledenLISSABON (ANP/RTR) - José Mourinho vreest Real Madrid meer dan ooit. "Een gekrenkte ploeg is gevaarlijk", zei de coach van het Portugese Benfica op de persconferentie in aanloop naar het eerste treffen met de Spaanse club in de tussenronde van de Champions League. Mourinho verwees naar de 4-2-zege op Real Madrid vorige maand in de laatste ronde van de groepsfase, waardoor vijftienvoudig Champions League-winnaar Real zich niet rechtstreeks plaatste bij de laatste zestien.
11 uur geledenZEIST (ANP) - Thibo Baeten van Go Ahead Eagles is voor drie wedstrijden geschorst, waarvan één voorwaardelijk. De KNVB heeft de aanvaller de straf opgelegd vanwege de overtreding die hij zondag maakte op Feyenoord-speler Oussama Targhalline, waarvoor hij rood kreeg.
15 uur geledenSANTOS (ANP) - Neymar is na twee maanden blessureleed weer in actie gekomen voor zijn Braziliaanse club Santos. In het Campeonato Paulista, het kampioenschap van de staat São Paulo, viel hij bij rust in tegen Velo Clube. Hij gaf een assist in de thuiswedstrijd die Santos met 6-0 won. De Braziliaan onderging in december een knieoperatie.
19 uur geledenNAPELS (ANP) - Donyell Malen heeft een hoofdrol vertolkt voor AS Roma in de topper uit de Serie A tegen Napoli. De international van Oranje maakte beide doelpunten voor de Romeinse club in de wedstrijd die eindigde in een 2-2-gelijkspel.
1 dag geleden