Veelbesproken Tannane krijgt al snel rood in Gelderse derby
ARNHEM (ANP) - NEC-spelmaker Oussama Tannane heeft in de Gelderse derby tegen zijn oude club Vitesse al na ruim 20 minuten een rode kaart gekregen. De 28-jarige Marokkaan, die begin vorig jaar zijn contract bij Vitesse liet ontbinden, werd door scheidsrechter Danny Makkelie van het veld gestuurd na een fel duel met met Kacper Kozlowski. Tannane raakte met zijn hand de Pool in het gezicht.
De NEC'er werd direct daarna zelf hard neergehaald door Maximilian Wittek, die geel kreeg. Terwijl Tannane op de grond werd behandeld, trok Makkelie na overleg met zijn grensrechter - die vlakbij het incident stond - de rode kaart voor de Marokkaan. Tannane reageerde woedend. Hij maakte enkele provocerende gebaren naar het publiek, dat hem wegwuifde en uitjoelde terwijl hij naar de kant liep. Tannane gooide ook een flesje water richting de tribunes.
Voorafgaand aan de Gelderse derby ging het vooral over Tannane, die enkele jaren een belangrijke kracht was bij Vitesse, maar uiteindelijk met ruzie uit Arnhem vertrok. NEC-trainer Rogier Meijer zei voor de aftrap niet zo bang te zijn dat zijn spelmaker zich zou laten provoceren. "Ik heb hem zaterdag daarover gesproken en hij zei: ik heb wel wat meer meegemaakt."
Tannane kreeg voor de derde keer een rode kaart in de Eredivisie. In 2014 gebeurde hem dat als speler van Heracles Almelo, in 2020 bij Vitesse.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery kon vlak na het laatste fluitsignaal van de bekerfinale nauwelijks geloven dat NEC met ruime cijfers van AZ had verloren (5-1). "Ik had gisteren maar ook vandaag het gevoel dat het bijna onmogelijk was dat we hier zouden verliezen", stamelde de aanvoerder van de club uit Nijmegen in de catacomben van De Kuip.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft met een sterk optreden tegen NEC de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar zegevierde met 5-1 in De Kuip en nam zo een beetje revanche voor de pijnlijke nederlaag na strafschoppen in de eindstrijd van vorig jaar tegen Go Ahead Eagles.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft voor de vijfde keer de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar versloeg NEC in de uitverkochte Kuip (5-1).
11 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München is voor de 35e keer kampioen van Duitsland. Het elftal van coach Vincent Kompany won zondag in de Allianz Arena met 4-2 van VfB Stuttgart. FCB heeft na dertig wedstrijden 79 punten. Dat zijn 15 punten meer dan nummer 2 Borussia Dortmund.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie kon om 18.00 uur beide doelen niet zien in De Kuip omdat fans van de club uit Alkmaar veel vuurwerk afstaken. Vijf minuten later floot hij alsnog voor de aftrap.
13 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft de Merseyside-derby tegen Everton gewonnen. De ploeg van trainer Arne Slot won met 2-1 in het Hill Dickinson Stadium tegen de rivaal uit dezelfde stad. Virgil van Dijk maakte in de blessuretijd het winnende doelpunt.
14 uur geledenDENVER (ANP) - Lionel Messi heeft zijn nieuwe trainer Guillermo Hoyos een zege bezorgd tijdens zijn debuut als eindverantwoordelijke van Inter Miami. De 38-jarige sterspeler maakte twee doelpunten tijdens een 3-2-overwinning bij Colorado Rapids.
23 uur geleden