Veelbesproken huurwet De Jonge lijkt het ook in senaat te halen
DEN HAAG (ANP) - Ook in de Eerste Kamer lijkt voldoende steun voor de Wet betaalbare huur van afzwaaiend woonminister Hugo de Jonge. De wet beoogt te hoge huurprijzen aan banden te leggen, aan de hand van een puntensysteem. Volgens De Jonge gaat de huurprijs van ongeveer 300.000 woningen daardoor maandelijks met 190 euro omlaag.
De PVV hielp de wet in de Tweede Kamer al aan een meerderheid, en lijkt de wet nu ook in de senaat te steunen. Wel wil die partij de gevolgen ervan goed monitoren. Critici vrezen dat verhuurders massaal hun panden in de verkoop zetten, omdat verhuur voor hen door lagere huurprijzen niet meer rendabel is. Zelden leverde een wetsvoorstel zo veel rumoer op in een sector, erkende ook De Jonge.
BBB en VVD verwoordden de zorgen van verhuurders het luidst in de debatten over de huurwet. Tweede Kamerlid Mona Keijzer (BBB), beoogd woonminister in het volgende kabinet, noemde de wet eerder een inbreuk op het eigendomsrecht en "een hypotheek op de portemonnee van anderen". Ook in de senaat is de BBB fel tegen de wet.
Steun binnen handbereik
Hoewel BBB de meeste zetels heeft in de senaat en ook de VVD en andere rechtse partijen tegen zijn, lijkt steun voor de wet binnen handbereik. Niet alleen linkse partijen willen de wet, ook het CDA en de ChristenUnie steunen de plannen van De Jonge.
Als de Eerste Kamer volgende week met de wet instemt, dan treedt die al op 1 juli in werking.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Er zijn volgens het demissionaire kabinet geen aanwijzingen dat Aruba, Bonaire en Curaçao meegesleept worden in een mogelijk gewapend conflict in de Cariben. De spanning is in de regio hoog opgelopen door Amerikaanse acties tegen vermeende drugsbootjes uit Venezuela.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De ministerraad heeft vrijdag ingestemd met het besluit van landbouwminister Femke Wiersma om stroomstootapparatuur in de veehouderij te verbieden. Voordat het besluit formeel van kracht kan worden, moet de Koning het voorstel ondertekenen, een formaliteit.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Eelco Heinen (Financiën, VVD) is optimistisch dat er een oplossing wordt gevonden voor het gebruik van Russische tegoeden die op rekeningen in België staan. De Europese Commissie wil 90 miljard euro van die tegoeden gebruiken om Oekraïne te helpen.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is goed dat experts aanraden om minder vlees te eten, vindt demissionair staatssecretaris Judith Tielen (Preventie, VVD). Stappen om dat advies kracht bij te zetten laat ze aan een volgend kabinet.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het verhogen van de stikstofgrens is voor demissionair landbouwminister Femke Wiersma "een hele klus". Dat erkende de BBB-minister naar aanleiding van berichten dat invoering hoogst onzeker is. Deze maand moet daar een besluit over vallen. "In de tussentijd ben ik in overleg met de provincies."
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het nieuwe kabinet moet een minister van Digitale Zaken krijgen. Deze minister moet de "doorzettingsmacht" hebben om een nieuw digitaal systeem binnen de overheid van de grond te krijgen. Dat zei demissionair staatssecretaris Eddie van Marum na afloop van de ministerraad tegen het ANP. Behalve Binnenlandse Zaken gaat hij ook over digitalisering.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair onderwijsminister Gouke Moes maakte na afloop van de ministerraad in eerste instantie grappen over doodsbedreigingen aan het adres van Niels van der Laan, de acteur die de Hoofdpiet speelt in het Sinterklaasjournaal. De mensen die dat doen, krijgen volgens de BBB-bewindsman op pakjesavond "gewoon een zakje zout".
9 uur geleden