Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veel zzp'ers begonnen vorig jaar bedrijf in de bouwsector

Veel zzp'ers begonnen vorig jaar bedrijf in de bouwsector

DEN HAAG (ANP) - Het aantal zelfstandige ondernemers is het afgelopen jaar opnieuw toegenomen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Met name in de bouw zijn veel mensen voor zichzelf begonnen. Het aantal bedrijven met meerdere medewerkers in dienst is daarentegen gedaald.

In totaal waren er aan het begin van 2023 ruim 2,1 miljoen bedrijven, een stijging van ongeveer 79.000 op jaarbasis. Verreweg het grootste aandeel bestaat uit zzp’ers. Zij nemen zo’n 80 procent van alle bedrijven in Nederland voor hun rekening. Het aantal bedrijven dat bestaat uit meer dan een werknemer daalde vorig jaar met zo’n 4000 tot bijna 427.000 aan het begin van dit jaar.

In de bouwsector werden de meeste bedrijven opgericht, met name door zzp’ers. In totaal ging het om ruim ongeveer 11.100 oprichtingen, zo’n 10.700 daarvan betrof een zzp-bedrijf. Naast de bouw startten in 2022 volgens het CBS ook veel organisatieadviesbureaus. Binnen deze branches werden daarentegen ook veel bedrijven opgeheven in 2022, ruim 6000 in de bouw en bijna 5000 organisatieadviesbureaus. Per saldo bleef de bouw echter de branche waarin relatief de meeste bedrijven vorig jaar het levenslicht zagen.

Het CBS merkt op dat het aantal zelfstandige bedrijven weliswaar groter is, maar dat bedrijven met meer werkzame personen doorgaans belangrijker zijn voor de economie. Binnen deze groep richtten mensen met name webwinkels op, het meeste voor huis- en tuinartikelen en voor kleding. Desondanks werden er meer webwinkels opgeheven dan gestart.

Meer uit Financieel

Trump na rapport dat Fed vrijpleit: Powell moet uit bestuur

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dringt nog altijd aan op een vertrek van Jerome Powell uit het bestuur van de Federal Reserve. Tijdens Powells termijn als voorzitter van de centrale bank greep Trump kostenoverschrijdingen bij de verbouwing van een hoofdkantoor aan om hem onder druk te zetten. Hoewel een nieuw rapport Powell grotendeels vrijpleit, zegt Trump dat het ministerie van Justitie naar de kwestie moet kijken.

1 uur geleden
Rechter maakt weg vrij voor overname Warner Bros. door Paramount

OAKLAND (ANP/BLOOMBERG) - Een rechtbank in de Amerikaanse stad Oakland heeft de weg vrijgemaakt voor de overname van mediaconcern Warner Bros. Discovery door branchegenoot Paramount Skydance. Een groep van twaalf staten spande een rechtszaak aan om die deal van 110 miljard dollar tegen te houden, maar trof vervolgens een schikking met Paramount. De rechter heeft die overeenkomst nu goedgekeurd.

2 uur geleden
Gemengd slot op beurzen New York na inflatiemeevaller

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met een gemengd beeld gesloten. Techbedrijven behoorden tot de winnaars, maar aandelen van veel andere bedrijven daalden. Beleggers hadden aandacht voor nieuwe inflatiecijfers en hielden de rentes op langer lopende staatsobligaties in de gaten. Die zijn de afgelopen tijd sterk gestegen, wat voor nervositeit op de beurzen heeft gezorgd.

2 uur geleden
Volkswagen zegt arbeidsovereenkomsten op, bonden reageren boos

HANNOVER (ANP) - Volkswagen wil het merendeel van de collectieve arbeidsovereenkomsten bij het autoconcern eind dit jaar opzeggen. Het bedrijf hoopt zo meerdere regelingen aan te kunnen passen als onderdeel van een grote kostenbesparingsronde. Vakbondsleiders reageren furieus en dreigen met stakingen.

3 uur geleden
Air France-KLM en Lufthansa doen beter bod op Portugees TAP

LISSABON (ANP/BLOOMBERG) - Air France-KLM en Lufthansa hebben allebei een verbeterd, definitief bod gedaan op een groot belang in de Portugese luchtvaartmaatschappij TAP. Dat meldt Parpública, de beheerder van staatsdeelnemingen van Portugal. Naar verwachting valt halverwege oktober de beslissing.

3 uur geleden
Toezichthouder Fed ziet geen strafbare feiten bij verbouwing

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De interne toezichthouder van de Federal Reserve heeft geen aanwijzingen gevonden voor strafbare feiten rondom de verbouwing van het hoofdkantoor van de Amerikaanse centrale bank. De inspecteur-generaal van de Fed zag ook geen wangedrag door het bestuur.

5 uur geleden
Eigenaar bioplasticfabriek Delfzijl mag extra miljoenen ophalen

AMSTERDAM (ANP) - Aandeelhouders van bioplasticmaker Avantium hebben het bedrijf woensdag toestemming gegeven om tientallen miljoenen euro's extra op te halen met de uitgifte van aandelen. De eigenaar van een bioplasticfabriek in Delfzijl heeft extra geld nodig omdat het langer dan verwacht duurde om die productielocatie op te starten.

6 uur geleden