Veel wateroverlast in Málaga door zware regenval
MÁLAGA (ANP) - De Spaanse regio Málaga ondervindt veel wateroverlast door zware regenbuien. Bij de omroep RTVE zijn beelden te zien van ondergelopen straten en treinstations. Ook een ziekenhuis heeft een noodplan geactiveerd, omdat het onder water staat.
Scholen blijven de hele dag dicht en zo'n 3000 mensen die dicht bij een rivier wonen zijn uit voorzorg geëvacueerd. Ook het treinverkeer in de regio is grotendeels stilgelegd.
Ook in andere delen van Spanje valt woensdag weer veel regen, zoals Catalonië, Valencia en Andalusië. In Valencia kwamen twee weken geleden meer dan tweehonderd mensen om het leven bij zware overstromingen door noodweer. Er wordt nog steeds gezocht naar vermisten.
Meer uit Buitenland
DUBAI (ANP/AFP) - Een tanker is voor de kust van de Verenigde Arabische Emiraten geraakt door onbekende projectielen. Dat meldt de Britse scheepvaartmonitor United Kingdom Maritime Trade Operations (UKMTO) maandag.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De troepen van het Amerikaanse Centrale Commando (CENTCOM) zullen vanaf maandag steun verlenen aan Project Freedom om de vrijheid van scheepvaart voor de commerciële scheepvaart door de Straat van Hormuz te herstellen. Dat schrijft het CENTCOM op X.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Oud-burgemeester Rudy Giuliani van New York is opgenomen in het ziekenhuis en "verkeert in kritieke, maar stabiele toestand". Dat meldt zijn woordvoerder Ted Goodman op X.
6 uur geledenTEHERAN (ANP) - Elke poging van de VS om zich te mengen in de Straat van Hormuz wordt beschouwd als een schending van het staakt-het-vuren. Dat schrijft Ebrahim Azizi, hoofd van de nationale veiligheidscommissie in het Iraanse parlement, op X.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk staat op het punt onderhandelingen te starten om zich aan te sluiten bij het leningsplan ter waarde van 90 miljard euro van de EU voor Oekraïne. Dat stelt de Britse regering zondag in een verklaring.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten beginnen maandagochtend met een operatie om schepen te begeleiden die vastzitten in de Straat van Hormuz. Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.
8 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz acht het momenteel onwaarschijnlijk dat de Verenigde Staten Duitsland zullen voorzien van de Tomahawk-kruisraketten die de toenmalige president Joe Biden in 2024 toezegde.
10 uur geleden