Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veel wateroverlast en schade na heftig onweer in Frankrijk

Veel wateroverlast en schade na heftig onweer in Frankrijk

MEURES/CHAUMONT (ANP) - Het Franse noordoostelijke departement Haute-Marne is zaterdagavond en de daarop volgende nacht getroffen door hevig onweer. Er viel volgens Franse media per uur tien keer meer regen dan normaal voor onweersbuien in de zomer. Vijf mensen zijn voor behandeling naar ziekenhuizen gebracht. De meesten hadden onderkoelingsverschijnselen. De schade die door de wateroverlast is veroorzaakt, is volgens de media aanzienlijk.

Tal van wegen zijn ondergelopen en ook plaatsen als Meures, circa 200 kilometer ten oosten van Parijs, zijn onder water komen te staan. Minister van Binnenlandse Zaken Gérald Darmanin heeft in een boodschap de honderden brandweerlieden bedankt die in actie zijn gekomen tijdens het nachtelijke noodweer. Hij zei dat er nu moet worden gewerkt aan het herstel van de schade.

De brandweer in de streek moet zeker zeshonderd keer uitrukken. In de buurt van Meures moesten inderhaast meer dan dertig mensen worden geëvacueerd uit een feestzaal die door het water werd bedreigd.

Meer uit Buitenland

VS na operatie Venezuela: dit is ons halfrond

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben na de interventie in Venezuela opnieuw gecommuniceerd hoe het buitenlandbeleid van president Donald Trump gezien moet worden. "Dit is ONS halfrond", staat in een bericht van het ministerie van Buitenlandse Zaken. "En president Trump zal niet toestaan dat onze veiligheid in gevaar wordt gebracht."

5 minuten geleden
Delcy Rodríguez legt eed af als interim-president van Venezuela

CARACAS (ANP/AFP) - De 56-jarige Delcy Rodríguez is in het parlement officieel geïnstalleerd als waarnemend president van Venezuela. Ze legde de eed af tegenover haar broer, parlementsvoorzitter Jorge Jesús Rodríguez.

9 minuten geleden
VN-ambassadeur: instellingen Venezuela functioneren als normaal

NEW YORK (ANP/RTR) - Volgens de Venezolaanse VN-ambassadeur Samuel Moncada functioneren de Venezolaanse instellingen als normaal. Dat zei hij tegen de VN-Veiligheidsraad. "De constitutionele orde is gehandhaafd", benadrukte Moncada, en de staat oefent "effectieve controle" uit over zijn gehele grondgebied.

16 minuten geleden
Zoon Maduro steunt nieuwe Venezolaanse leider Rodríguez

CARACAS (ANP/AFP) - Een zoon van de afgezette Venezolaanse president Nicolás Maduro, Nicolás Maduro Guerra, heeft zijn steun uitgesproken voor de huidige plaatsvervanger van zijn vader, Delcy Rodríguez. Hij zei in een zitting van het parlement dat hij haar onherroepelijk steunt. "Het land is in goede handen, vader, en we omhelzen elkaar gauw hier in Venezuela."

1 uur geleden
Maduro bepleit onschuld in rechtbank New York

NEW YORK (ANP) - De opgepakte Venezolaanse president Nicolás Maduro heeft in de rechtbank in New York zijn onschuld bepleit. "Ik ben onschuldig. Ik heb niets verkeerd gedaan. Ik ben een fatsoenlijk man", verklaarde hij volgens The New York Times. Zijn advocaat benadrukte volgens de krant dat zijn cliënt formele schuld ontkent aan de aanklachten.

2 uur geleden
Deense premier vreest einde veiligheid bij aanval VS op Groenland

KOPENHAGEN (ANP/AFP) - Een Amerikaanse aanval op een NAVO-bondgenoot zou "het einde van alles zijn". Dit zei de Deense premier Mette Frederiksen naar aanleiding van dreigende uitspraken over Groenland van de Amerikaanse president Donald Trump.

2 uur geleden
Venezuela stelt onderzoek in naar medeplichtigen aanval VS

CARACAS (ANP/RTR) - De Venezolaanse politie moet op zoek naar mensen die mogelijk diensten hebben verleend aan de Amerikanen om president Nicolás Maduro te overmeesteren en naar de VS te brengen. Dit staat in een document waarmee de noodtoestand in het land is uitgeroepen.

3 uur geleden