Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veel vrouwen in nieuwe regering Estland

Veel vrouwen in nieuwe regering Estland

TALLINN (ANP/BLOOMBERG) - Bijna de helft van de nieuwe regering van Estland onder leiding van oud-oppositieleidster Kaja Kallas (43) bestaat uit vrouwen. De twee grootste partijen in het Baltische land sloten zondag een deal over een nieuwe regering nadat de vorige eerder deze maand was gevallen als gevolg van een corruptieschandaal.

De Hervormingspartij van voormalig Europarlementariër Kallas en de liberale Centrumpartij van ex-premier Juri Ratas leveren elk zeven ministers. Zes van de veertien beoogde ministers zijn vrouwen, die onder meer het ministerie van Buitenlandse Zaken en Financiën gaan leiden. Ook de president van Estland, Kersti Kaljulaid, is een vrouw.

De partijen spraken onder meer af samen de coronacrisis te lijf te gaan. Het parlement moet de regering nog wel goedkeuren, maar de twee partijen hebben een ruime meerderheid. Liberale geestverwanten in het Europees Parlement zonden alvast hun felicitaties. Onder hen Sophie in ’t Veld (D66), die het genderevenwicht, de hervormingsgezindheid en het pro-Europese karakter van de nieuwe regering in de EU-lidstaat prees.

Ratas stapte op 13 januari op als premier nadat onder anderen de secretaris-generaal van zijn partij was vastgezet. Die wordt verdacht van het aannemen van donaties in ruil voor een overheidslening voor een vastgoedproject in de hoofdstad Tallinn.

Meer uit Buitenland

Zelensky bezoekt dinsdag Amerikaanse Senaat

WASHINGTON (ANP/RTR) - Alle honderd leden van de Amerikaanse Senaat zijn uitgenodigd voor een ontmoeting met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky dinsdag. Dat zeiden twee medewerkers van de Senaat.

55 minuten geleden
Inwoners negen geëvacueerde dorpen Spanje mogen weer naar huis

MADRID (ANP) - De inwoners van negen Spaanse dorpen die waren geëvacueerd vanwege de grote natuurbranden mogen weer naar huis, melden Spaanse media als EFE en El País. Het gaat om gemeenten in de provincie Toledo, net ten zuiden van waar het vuur woedt.

1 uur geleden
Macron: natuurbrand bij Biscarosse is onder controle

BISCAROSSE (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron stelt dat een van de natuurbranden in het zuidwesten van het land onder controle is. Het gaat om de brand bij Biscarosse, in het departement Landes. Dat is net ten zuiden van Gironde, waar een nog veel grotere brand woedt.

2 uur geleden
Macron zegt in natuurbrandgebied dat komende tijd zwaar zal zijn

BORDEAUX (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron verwacht dat de komende weken "zwaar" zullen zijn voor de inwoners van het zuidwestelijke departement Gironde. Macron bracht maandag een bezoek aan het gebied dat is getroffen door grote natuurbranden.

4 uur geleden
Oostenrijk wil dienstplicht verlengen naar negen maanden

WENEN (ANP/DPA/RTR) - De Oostenrijkse regering heeft bekendgemaakt de dienstplicht met drie maanden te willen verlengen naar negen maanden. Het plan is om de wijziging na de jaarwisseling in te laten gaan, maar de drie coalitiepartijen moeten eerst op zoek naar steun in het parlement.

4 uur geleden
Trump: gesprekken met Iran zijn bezig en verlopen goed

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat er momenteel gesprekken lopen tussen vertegenwoordigers van de Verenigde Staten en Iran. Die gesprekken zouden goed verlopen.

4 uur geleden
In drie weken 162 aanhoudingen voor brandstichting in Frankrijk

PARIJS (ANP) - In Frankrijk zijn sinds 6 juli 162 mensen opgepakt op verdenking van opzettelijke brandstichting. Dat heeft de Franse premier Sébastien Lecornu maandag bekendgemaakt op X.

5 uur geleden