Veel vragen studenten over cyberaanval Maastricht University
MAASTRICHT (ANP) - Veel studenten en medewerkers van de Universiteit Maastricht bellen met de informatiebalies die zijn ingesteld na de cyberaanval die de instelling heeft getroffen. Een woordvoerder kon nog niet zeggen of het ook druk is bij de fysieke balies die donderdag op acht universiteitslocaties zijn geopend.
De universiteit besloot vorige week alle systemen offline te halen nadat een deel was getroffen door gijzelsoftware. De makers van de ransomware Clop vergrendelden een aantal systemen en eisten losgeld. Of die eis is ingewilligd, wilde de universiteit afgelopen dinsdag niet zeggen.
Het systeem wordt nu stukje bij beetje opgestart, maar dan "veiliger en robuuster dan voorheen", zegt de woordvoerder donderdag. Studenten kunnen sinds donderdagochtend weer hun rooster inzien. Ook het UM Student Portal en een site voor studiematerialen zijn weer in de lucht, maar wel met "beperktere functionaliteit".
Meer uit Binnenland
NIEUWERKERK (ANP) - Een van de vier mensen die gewond raakten door een ernstig auto-ongeluk op de N59 bij het Zeeuwse Nieuwerkerk is overleden, meldt de politie. Het gaat om een 19-jarige inwoonster van Aagtekerke. Ze overleed ter plaatse.
6 minuten geledenNIEUWERKERK (ANP) - Door een ernstig ongeluk op de N59 bij het Zeeuwse Nieuwerkerk zijn zaterdagavond vier mensen gewond geraakt, meldt de politie. Hoe ernstig hun verwondingen zijn, kon een woordvoerder nog niet zeggen.
1 uur geledenDENPASAR (ANP) - De politie op Bali heeft twee buitenlanders aangewezen als verdachten van een fatale steekpartij waarbij begin deze week een Nederlander om het leven kwam. Vermoedelijk gaat het om twee mannen van 34 en 32 jaar uit Brazilië, meldt het Indonesische persbureau Antara. Volgens de politie zijn zij Indonesië ontvlucht.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Op het Malieveld in Den Haag demonstreren op zaterdagmiddag een paar honderd mensen tegen de oorlog in Iran. De demonstranten roepen de Nederlandse regering op om bij te dragen aan de-escalatie, diplomatie en politieke oplossingen in plaats van oorlog.
9 uur geledenSCHIEDAM (ANP) - In Schiedam is vrijdagavond een persoon gewond geraakt bij explosies en een brand bij een woning in de Van Marumstraat. Dat meldt de politie. De gewonde persoon is met brandwonden naar het ziekenhuis gebracht.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft drie mannen opgepakt die verdacht worden van betrokkenheid bij de explosie bij een synagoge in Rotterdam en het voorbereiden van een explosie bij een synagoge in Heemstede. Dit meldt het Openbaar Ministerie, dat geen mededelingen doet over de vermoedelijke rol van de nu aangehouden mannen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil de politie meer mogelijkheden geven om in openbare informatie op sociale media en andere onlineplatforms informatie te verzamelen om verstoringen van de openbare orde te voorkomen. Een wetsvoorstel daartoe is vrijdag door de ministerraad goedgekeurd. Het moet ervoor zorgen dat de politie tijdig kan ingrijpen.
1 dag geleden