Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veel vraag naar Arcadis-adviezen over bodemsanering

Veel vraag naar Arcadis-adviezen over bodemsanering

AMSTERDAM (ANP) - Bedrijven en organisaties zien zich vaker genoodzaakt vervuild water en grond schoon te maken en daar profiteert ingenieurs- en adviesbureau Arcadis steeds meer van. De vraag naar advies over dit soort klussen is groot, meldt topman Alan Brookes bij de cijfers over het derde kwartaal. Dat droeg mede bij aan een hogere omzet en winstgevendheid.

Onder milieusanering, zoals de schoonmaak van vervuild water of grond heet, vallen onder andere de adviezen van Arcadis over het verwijderen van PFAS. Die amper afbreekbare groep chemicaliën zorgt voor grote problemen nu bedrijven en overheden strenger zijn gaan letten op de mogelijke gevolgen van de PFAS-vervuiling. Die extra aandacht vertaalt zich in meer vraag naar oplossingen voor PFAS-problemen, schrijft Arcadis bij zijn kwartaalcijfers.

De netto-omzet in juli, augustus en september kwam uit op 932 miljoen euro. Dat komt neer op 9 procent groei na een correctie voor overnames van andere bedrijven. Aan al dat werk houdt Arcadis ook meer over, want de operationele winstmarge is ruim verdubbeld tot 9,8 procent. De aangepaste winst voor rentebetalingen, belastingen en afschrijvingen steeg met 30 procent tot 99 miljoen euro.

Naast advies over bodem- en watersanering groeide Arcadis ook dankzij klussen op het vlak van klimaatadaptatie, zei Brookes. Daarnaast is er volgens de topbestuurder veel vraag naar advies over de energietransitie en innovatie in het vervoer.

Meer uit Financieel

Gasprijs bijna 50 procent omhoog na lng-productiestop Qatar

AMSTERDAM (ANP) - De Europese gasprijs op de toonaangevende gasbeurs in Amsterdam schoot maandagmiddag bijna 50 procent omhoog. Dat komt door het nieuws dat Qatar stopt met de productie van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) vanwege de aanvallen door Iran op Qatarese energiefaciliteiten. Qatar is een belangrijke leverancier van lng aan Europa.

10 minuten geleden
Branchevereniging: drukte bij pomp valt mee na aanval Iran

BUNNIK (ANP) - De stijging van de olieprijzen na de aanval op Iran leidt vooralsnog niet tot grote drukte bij de Nederlandse tankstations. Dat zegt Erik de Vries, directeur van branchevereniging NOVE. Hij verwacht dat de brandstofprijzen aan de pomp omhoog zullen gaan, maar denkt dat het voorlopig om een verhoging van enkele centen per liter gaat.

28 minuten geleden
Qatar stopt met productie lng door aanvallen Iran

DOHA (ANP/AFP) - Qatar stopt voorlopig met de productie van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) vanwege de aanvallen op energiefaciliteiten door Iran. Qatar is een belangrijke leverancier van lng aan Europa.

54 minuten geleden
Ondernemingskamer stelt twee onderzoekers aan in zaak Nexperia

AMSTERDAM (ANP) - De ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam heeft twee onderzoekers aangesteld om het onderzoek naar Nexperia te starten. Dit is de nieuwste stap in het juridische geschil tussen het Europese management van de Nijmeegse chipmaker en zijn Chinese eigenaar Wingtech.

1 uur geleden
ING: eurozone kwetsbaarste regio bij langdurig conflict met Iran

AMSTERDAM (ANP) - De economie van de eurozone zal van alle grote economieën ter wereld het hardst worden getroffen door een langdurig conflict tussen de Verenigde Staten en Iran, meldt ING in een rapport. Dat komt volgens de economen van de bank doordat de eurolanden vrijwel al hun olie en een groot deel van het benodigde gas importeren.

2 uur geleden
Nederlandse schepen kunnen geen kant op in Perzische Golf

ROTTERDAM (ANP) - Veel schepen liggen voor anker in de Perzische Golf. Dat komt door de blijvende onveiligheid in het gebied en de blokkade van aangrenzende wateren door het conflict rond Iran. "Op het moment dat er voldoende aanvallen op schepen worden uitgevoerd, betekent dat feitelijk dat een veilig vertrek van schepen uit de Perzische Golf vrijwel onmogelijk wordt gemaakt", meldt de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR).

3 uur geleden
Clouddiensten Amazon verstoord in VAE door stroomproblemen

DUBAI (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Amazon kampt met een storing bij zijn clouddiensten in de Verenigde Arabische Emiraten door problemen met de stroomvoorziening. Amazon heeft ook gemeld dat een datacenter is geraakt door een onbekend object waardoor brand ontstond. Daarop werd de stroomtoevoer stilgelegd door de brandweer.

3 uur geleden