Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veel voormalige wethouders hebben binnen jaar ander werk

Veel voormalige wethouders hebben binnen jaar ander werk

DEN HAAG (ANP) - Veel wethouders die niet worden herkozen of zelf besluiten te vertrekken, vinden volgens loopbaanbureaus binnen een jaar ander werk. "Het is wel heel wisselend wat ze precies gaan doen. Een deel gaat ondernemen of richting het bedrijfsleven, een deel wordt ergens anders wethouder. En bij ons zien we aardig wat mensen die voor het burgemeesterschap gaan", zegt Pim Eijkelenboom van Transitium Groep.

Het loopbaanbureau, dat naar eigen zeggen 65 procent van de markt beheerst, ervaart dat rond de 64 procent van de oud-wethouders in het eerste jaar een nieuwe baan vindt. "In het tweede jaar gaat het grootste gedeelte van de overgebleven groep aan het werk."

Wanneer wethouders in de formatieperiode niet worden herkozen, op enig moment een motie van wantrouwen moeten incasseren of zelf besluiten te stoppen kunnen ze een beroep doen op een zevental geaccrediteerde loopbaanbureaus, waar Transitium Groep er een van is. Deze bureaus begeleiden hen in hun zoektocht naar een nieuwe baan.

Verschillen per persoon

Hoe dat gaat, verschilt per persoon, legt Herbert Zilverentant van loopbaanbureau Geerts & Partners uit. In principe hanteert het bureau drie fases: reflectie, oriëntatie en dan de terugkeer naar de arbeidsmarkt. Maar: "geen wethouder is hetzelfde en geen manier waarop iemand vertrekt is hetzelfde", aldus Zilverentant. Zo is bij sommige oud-wethouders de wijze van vertrek erg pijnlijk, bijvoorbeeld als iemand onverwacht niet herkozen wordt. "Dan moet het zelfvertrouwen van die persoon weer opgepoetst worden."

Oud-wethouders hebben recht op wachtgeld als ze langer dan drie maanden wethouder zijn geweest. Dat wachtgeld, dat gebaseerd is op het inkomen, wordt maximaal drie jaar en twee maanden uitbetaald. Maar "het gebeurt echt zelden dat iemand dit drie jaar gebruikt. Het is een vangnet, geen hangmat", zo legt Eijkelenboom uit.

Sollicitatieplicht

Zo bestaat er, vanaf drie maanden na het vertrek van de wethouder, een sollicitatieplicht. Hier helpen de loopbaanbureaus ook bij. Volgens Eijkelenboom is de waarde van de wethouder op de arbeidsmarkt in de afgelopen jaren in positieve zin veranderd. "Het is een heel inhoudelijk vak, denken meer mensen nu in vergelijking met vroeger. Er lijkt meer bewustzijn over hoe het hele politieke spel gaat."

Meer uit Binnenland

Grondstof voor 6 miljoen xtc-pillen in drugslab in Haagse wijk

DEN HAAG (ANP) - In het drugslab dat in juli werd ontdekt in de Meidoornstraat in Den Haag zijn 8000 liter chemicaliën, 28 kilo harddrugs en grondstoffen voor 6 miljoen xtc-pillen aangetroffen, rekende de officier van justitie vrijdag voor tijdens een eerste inleidende zitting tegen vier verdachten. Na de vondst van het lab, dat volledig in werking was, werden tientallen omliggende huizen ontruimd.

9 minuten geleden
Pakketbedrijf 'ontdaan' na taseren bezorger

UTRECHT (ANP) - Pakketbedrijf GLS zegt ontdaan te zijn door het incident waarbij een bezorger donderdag in de Amsterdamse Runstraat door een motoragent met een stroomstootwapen werd geraakt. De bezorger werkt voor een transportpartner die pakketten in opdracht van GLS bezorgt. Het bedrijf zegt met die partner in contact te staan over "het welzijn van de bezorger".

1 uur geleden
Meer dan een uur storing DigiD door ddos-aanval

DEN HAAG (ANP) - Online-inlogservice DigiD was vrijdagmiddag slecht bereikbaar door een ddos-aanval. De website digid.nl was nog wel bereikbaar, maar inloggen ging moeizaam, volgens een woordvoerder van overheidsagentschap Logius. De aanval begon om 13.22 uur. Om 14.49 uur was de storing verholpen.

1 uur geleden
NVWA waarschuwt voor kindervestjes Wibra

UTRECHT (ANP) - De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) waarschuwt consumenten voor een vestje van de Wibra dat door baby's en jonge kinderen gedragen kan worden. De knoopjes van het kledingstuk kunnen makkelijk afbreken. Dat kan voor verstikkingsgevaar zorgen bij jonge kinderen, aldus de NVWA.

1 uur geleden
Eichelsheim wil 'Spotify voor drones' om niet ingehaald te worden

RIGA (ANP) - Defensie moet voortaan abonnementen of leasecontracten afsluiten met dronefabrikanten, vindt Commandant der Strijdkrachten (CDS) Onno Eichelsheim. Met een 'Spotify voor drones' hoopt hij te voorkomen dat Defensie onbemande systemen inslaat die al meteen weer achterhaald zijn door de voortrazende innovatierace. "Je gaat met een fabrikant in zee die ervoor zorgt dat je elke keer de nieuwste versie krijgt."

1 uur geleden
Mist zorgt voor hinder vliegverkeer op Schiphol en Eindhoven

AMSTERDAM (ANP) - De mist heeft vrijdag voor hinder gezorgd op Schiphol en Eindhoven Airport. Op Schiphol haalden luchtvaartmaatschappijen uit voorzorg enkele tientallen vluchten uit het schema. Doordat het zicht al vroeg verbeterde, kon het vliegverkeer daar weer volgens de normale dienstregeling verlopen, meldt een woordvoerder.

1 uur geleden
Meer gemeenten maken afspraken over verdelen opvang asielzoekers

DEN HAAG (ANP) - Meer gemeenten verdelen de opvang van asielzoekers en statushouders. Ze hebben samen afspraken gemaakt over de verdeling van die mensen. De spreidingswet, waar gemeenten aan moeten voldoen, biedt die ruimte.

3 uur geleden