Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veel vluchten geschrapt op vliegveld Parijs door staking

Veel vluchten geschrapt op vliegveld Parijs door staking

PARIJS (ANP) - Vliegveld Charles de Gaulle in Parijs, de grootste luchthaven van Frankrijk, moet zaterdagochtend en -middag een op de vijf vluchten annuleren, zeggen de Franse luchtvaartautoriteiten. Het personeel van de luchthaven staakt opnieuw voor een hoger loon.

De staking heeft geen gevolgen voor het vliegverkeer naar Nederland. Er is weliswaar een geplande vlucht geschrapt voor zaterdag, maar die annulering was al eerder gedaan, passagiers waren al op de hoogte en het schrappen had niets te maken met de werkonderbreking, zegt een woordvoerder van KLM.

Het personeel dat met de actie meedoet wil een algehele loonsverhoging van 6 procent met terugwerkende kracht tot begin dit jaar. De werkgevers hebben 3 procent geboden. Afhandelaars op de luchthaven wijzen erop dat het internationale vliegverkeer weer aantrekt en dat de werknemers te maken krijgen met stijgende kosten voor het levensonderhoud. De werkonderbrekingen zaterdag volgen op eerdere stakingen die vakbond CGT de hele maand juni al organiseerde.

Personeelstekorten

Als niet wordt ingegaan op de eisen van de vakbonden staan er al acties gepland in het weekend van 9 en 10 juli wanneer de schoolvakanties in Frankrijk beginnen.

De uitval van vluchten weegt extra zwaar op het Europese vliegverkeer. Veel luchthavens kampen met zulke grote personeelstekorten dat soms lange wachtrijen ontstaan en vluchten moeten worden geschrapt. Onder andere Schiphol heeft luchtvaartmaatschappijen gevraagd de toestroom van reizigers in te perken, onder andere wegens een gebrek aan beveiligers.

Meer uit Buitenland

RSF: afgelopen jaar 67 journalisten gedood, bijna helft in Gaza

PARIJS (ANP/AFP) - Wereldwijd zijn in het afgelopen jaar 67 journalisten omgekomen tijdens hun werk. Dat meldt journalistenorganisatie Reporters sans frontières (RSF) in haar jaarlijkse verslag. Het jaar ervoor ging het om 66 journalisten.

7 minuten geleden
Klimaatdienst EU: 2025 evenaart vermoedelijk een na warmste jaar

BONN (ANP/AFP/BELGA) - Het jaar 2025 zal waarschijnlijk samen met 2023 op een gedeelde tweede plaats eindigen als warmste jaren ooit, achter recordjaar 2024. Dat stelt de Europese klimaatdienst Copernicus. Vorige maand kwam de Wereld Meteorologische Organisatie (WMO) al met eenzelfde voorspelling.

44 minuten geleden
Cambodja voert 'tegenaanvallen' uit in grensgebied met Thailand

PHNOM PENH (ANP/AFP) - Cambodja heeft militair ingegrepen na diverse aanvallen van buurland Thailand. Dat meldt de Cambodjaanse senaatsvoorzitter en oud-premier Hun Sen op Facebook, nadat Cambodja eerder had ontkend dat het had gereageerd op beschietingen uit Thailand.

46 minuten geleden
Trump staat export Nvidia-chips naar China toe

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering heeft chipconcern Nvidia toestemming gegeven om H200-chips voor kunstmatige intelligentie naar China te exporteren. Dat maakte president Donald Trump maandag bekend. De Amerikaanse regering zal 25 procent van de opbrengsten inhouden.

3 uur geleden
Von der Leyen en Rutte spreken opnieuw steun voor Oekraïne uit

BRUSSEL (ANP/RTR) - In een overleg met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky hebben NAVO-baas Mark Rutte en EU-Commissievoorzitter Ursula von der Leyen opnieuw hun steun uitgesproken voor Oekraïne. "Terwijl de vredesbesprekingen voortduren, blijft de EU Oekraïne onverminderd steunen", schreef Von der Leyen maandagavond op X.

3 uur geleden
Maker van app die ICE-agenten lokaliseert klaagt regering VS aan

WASHINGTON (ANP/RTR) - De maker van een app die gebruikers laat zien waar zich agenten van de Amerikaanse immigratiedienst ICE bevinden, klaagt de regering van Donald Trump aan. De app werd in oktober op verzoek van de autoriteiten uit de appstore van Apple verwijderd.

3 uur geleden
Sint-Maarten vraagt tijdelijk militaire bijstand om criminaliteit

PHILIPSBURG/DEN HAAG (ANP) - Premier Luc Mercelina van Sint-Maarten heeft maandag in Den Haag premier Dick Schoof gevraagd om tijdelijke militaire bijstand. Hij wil hulp bij het bestrijden van de stijgende criminaliteit op het eiland. Volgens Mercelina is er recent sprake van een toename van georganiseerde misdaad.

3 uur geleden