Veel vertrouwen in economie van Europese consument en ondernemer
BRUSSEL (ANP) - Het vertrouwen in de economie van de eurozone is nog nooit zo hoog geweest. Vooral ondernemers zien het positief in, meldt de Europese Commissie. Consumenten werden juist iets minder positief dan een maand eerder.
Die consumenten denken iets minder vaak dat hun financiële situatie in de komende maanden beter wordt en zullen ook minder vaak grote aankopen doen. Dat had onder meer te maken met de opkomst van de Delta-variant van het coronavirus, stellen economen van ING die verder op de oplopende prijzen wijzen.
Grondstoffen worden al een tijdje duurder omdat de economie hard draait nadat er vorig jaar hard juist een enorme terugval was. Steeds meer bedrijven gaan die hogere kosten doorberekenen aan hun afnemers. Uiteindelijk worden daardoor ook de prijzen voor consumenten duurder.
Herstel
Mogelijk gaat dat in de komende maanden gevolgen hebben voor de economie, maar nu is er nog weinig aan de hand. Zo maakte Zweden bekend dat de economie in het tweede kwartaal 0,9 procent groeide ten opzichte van de voorgaande periode. Daarmee is de krimp van 2020 weer ingelopen.
In Duitsland liep de werkloosheid deze maand sterker terug dan economen hadden voorzien. Daarmee trekt de Duitse arbeidsmarkt wat bij. Het herstel daarvan liep wat achter bij bijvoorbeeld de industriële productie.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag licht hoger gesloten, waarmee het slotrecord van een dag eerder iets werd aangescherpt. De chipbedrijven ASML en Besi stonden opnieuw bij de stijgers op het Damrak na de cijfers van AI-chipconcern Nvidia. De olieprijzen gingen omhoog door hernieuwde zorgen over de oorlog in het Midden-Oosten.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Modemerk Ralph Lauren heeft afgelopen boekjaar meer kleding verkocht, ondanks hogere prijzen. Het bedrijf meldt in zijn jaarupdate zowel meer winst als omzet dan een jaar eerder.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Nvidia ging donderdag licht omhoog op de beurzen in New York. De grootste verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) behaalde afgelopen kwartaal opnieuw recordresultaten door de aanhoudende grote vraag naar chips voor AI-datacenters. Volgens topman Jensen Huang verloopt de bouw van AI-fabrieken met "uitzonderlijke snelheden" en is sprake van de "grootste expansie van infrastructuur in de menselijke geschiedenis".
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Werkgeversvereniging AWVN denkt dat het wetsvoorstel voor loontransparantie voor "vervelende situaties" op de werkvloer kan zorgen. Ook voorziet de vereniging, net als werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland, veel administratieve lasten voor werkgevers.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - Vliegtuigbouwer Airbus en luchtvaartmaatschappij Air France zijn in hoger beroep door een rechtbank in Parijs schuldig bevonden aan dood door schuld voor de crash van een vliegtuig in 2009, waarbij 228 mensen om het leven kwamen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Autoconcern Stellantis gaat zijn investeringen voortaan vooral richten op de vier kernmerken Jeep, Ram, Peugeot en Fiat om de winstgevendheid te verbeteren. Traditionele merken als Chrysler, Alfa Romeo en Opel krijgen daarbij een kleinere rol.
4 uur geledenLEUSDEN (ANP) - Klussers hebben meer uitgegeven bij GAMMA en Karwei. Dat meldt Intergamma, het moederbedrijf van de beide bouwmarkten. De doe-het-zelfketens profiteerden van meer klanten in de winkels, die volgens Intergamma kwamen voor persoonlijk advies en voor inspiratie.
5 uur geleden