Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veel vertrouwen in economie van Europese consument en ondernemer

Veel vertrouwen in economie van Europese consument en ondernemer

BRUSSEL (ANP) - Het vertrouwen in de economie van de eurozone is nog nooit zo hoog geweest. Vooral ondernemers zien het positief in, meldt de Europese Commissie. Consumenten werden juist iets minder positief dan een maand eerder.

Die consumenten denken iets minder vaak dat hun financiële situatie in de komende maanden beter wordt en zullen ook minder vaak grote aankopen doen. Dat had onder meer te maken met de opkomst van de Delta-variant van het coronavirus, stellen economen van ING die verder op de oplopende prijzen wijzen.

Grondstoffen worden al een tijdje duurder omdat de economie hard draait nadat er vorig jaar hard juist een enorme terugval was. Steeds meer bedrijven gaan die hogere kosten doorberekenen aan hun afnemers. Uiteindelijk worden daardoor ook de prijzen voor consumenten duurder.

Herstel

Mogelijk gaat dat in de komende maanden gevolgen hebben voor de economie, maar nu is er nog weinig aan de hand. Zo maakte Zweden bekend dat de economie in het tweede kwartaal 0,9 procent groeide ten opzichte van de voorgaande periode. Daarmee is de krimp van 2020 weer ingelopen.

In Duitsland liep de werkloosheid deze maand sterker terug dan economen hadden voorzien. Daarmee trekt de Duitse arbeidsmarkt wat bij. Het herstel daarvan liep wat achter bij bijvoorbeeld de industriële productie.

Meer uit Financieel

FME wijst op randvoorwaarden voor vergroten onafhankelijkheid

ZOETERMEER (ANP) - Ondernemersorganisatie FME noemt het voorstel van de Europese Commissie voor meer technologische onafhankelijkheid "een belangrijke stap om minder afhankelijk te worden van de VS en China". Maar volgens de ondernemersorganisatie voor technologische industrie moet er ook naar randvoorwaarden worden gekeken.

28 minuten geleden
Aandelenbeurs Amsterdam sluit in mineur na nieuwe aanvallen Iran

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een licht verlies gesloten. Beleggers op het Damrak volgden daarmee het overwegend negatieve sentiment op andere Europese beurzen en op Wall Street. Nieuwe aanvallen van Iran op Koeweit en Bahrein wakkerden zorgen aan over de oorlog in het Midden-Oosten. Eerder optimisme over een vredesdeal verdween naar de achtergrond.

1 uur geleden
Aandeelhouders Air France-KLM akkoord met beloning topman Smith

PARIJS (ANP) - Topman Benjamin Smith van Air France-KLM krijgt zijn miljoenenbeloning. Een meerderheid van de aandeelhouders is akkoord met het salaris en de bonussen van de Canadese topman. De Nederlandse overheid had eerder laten weten bezwaar aan te tekenen tegen de financiële beloning.

1 uur geleden
Vuurwerkwinkeliers dreigen met rechtszaak om compensatie

DEN BOSCH (ANP) - Winkeliers die vuurwerk verkochten rond de jaarwisseling dreigen naar de rechter te stappen. Ze zijn ontevreden over de compensatie die het kabinet ze biedt voor het aanstaande vuurwerkverbod. Volgens hen is de vergoeding voor de misgelopen winst van één jaar te weinig.

2 uur geleden
Chemieconcern Dow schrapt honderden banen in Nederland

TERNEUZEN (ANP) - Chemieconcern Dow schrapt in Nederland 605 banen. Dat heeft het bedrijf laten weten aan medewerkers en personeelsvertegenwoordigers. De ingreep maakt deel uit van een wereldwijde reorganisatie.

2 uur geleden
Wall Street opent licht lager na nieuwe recordstanden

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn licht lager begonnen aan een nieuwe handelsdag, nadat een dag eerder nieuwe recordstanden bij de Amerikaanse hoofdgraadmeters op de koersenborden werden gezet. Beleggers op Wall Street deden het even voorzichtig aan nu het geweld in het Midden-Oosten weer is opgelaaid door Iraanse aanvallen op Koeweit en Bahrein en Amerikaanse aanvallen op Iran.

3 uur geleden
EU: ruim miljoen banen in gevaar door spanningen en concurrentie

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - In de Europese Unie staan ruim 1 miljoen banen op het spel door wereldwijde concurrentie en geopolitieke spanningen. Dat meldt de Europese Commissie in het voorjaarspakket dat woensdag werd gepubliceerd. Onder meer de bouw, de metaalindustrie, de auto-industrie en het transport zijn volgens het rapport kwetsbaar.

4 uur geleden