Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veel vertragingen verwacht rond Utrecht dit jaar door wegwerk

Veel vertragingen verwacht rond Utrecht dit jaar door wegwerk

UTRECHT (ANP) - Weggebruikers die van, naar of via Utrecht rijden moeten komend jaar rekening houden met veel verkeershinder en forse vertragingen. Zowel in de stad als op de snelwegen rond de stad staan komend jaar veel wegwerkzaamheden gepland, meldt het Utrechtse stadsbestuur aan de gemeenteraad. De wegen rond Utrecht zijn van groot belang voor het nationale wegennet, omdat wegen uit alle richtingen er samenkomen.

Onder meer op de drukke A12 tussen Utrecht en Veenendaal staan van mei tot en met augustus wegwerkzaamheden op het programma, waardoor de snelweg in de richting van Utrecht twee keer een hele werkweek wordt afgesloten. Dat gebeurt in mei en augustus. In de richting van Veenendaal gaat de weg eind juni en begin juli drie weekenden helemaal dicht, ook op vrijdagen.

"Vooral voor de werkzaamheden in de richting Veenendaal en op de vrijdagen wordt zeer zware verkeershinder verwacht in en rond Utrecht", aldus het college van B en W. De gemeente zegt met Rijkswaterstaat af te stemmen om de verkeershinder "beheersbaar" te houden en om te voorkomen dat wegen in de stad ook compleet vast komen te staan. Eerdere werkzaamheden op de A2 leidden afgelopen zomer tot urenlange vertragingen in buurgemeente Nieuwegein.

Zomervakantie

In de zomervakantie wordt bovendien ook gewerkt aan de Zuilense Ring, de provinciale weg die de A27 met de A2 bij Maarssen verbindt. Ook hier wordt veel verkeershinder verwacht, zegt het college. Er wordt onder meer gewerkt aan nieuw, stiller asfalt en de maximumsnelheid gaat er terug van 100 naar 80 kilometer per uur.

Weggebruikers die in Utrecht rijden kunnen komend jaar ook veel hinder verwachten. Zo wordt er nog altijd gewerkt aan de Westelijke Stadsboulevard, die loopt van de wijken Oog in Al naar Zuilen. De afgelopen dagen ontstonden er aan de westkant van de stad lange files door die werkzaamheden. Ook aan de herinrichting van de drukke Amsterdamsestraatweg wordt nog altijd gewerkt. Daar werden de afgelopen maanden archeologische opgravingen gedaan, zoals onder meer een oude boerderij en een stadsmuur.

Meer uit Binnenland

Meerderheid Nederlanders wil meer kerncentrales

DEN HAAG (ANP) - Meer dan de helft van alle Nederlanders wil meer kerncentrales. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van een stelling in de Kieskompas-stemhulp. Zo'n 53 procent van de Nederlanders vindt dat er meer kerncentrales gebouwd moeten worden. Iets minder dan een kwart van de bevolking is het hier niet mee eens.

1 uur geleden
Premier Curaçao: regering was niet betrokken bij reis van Machado

WILLEMSTAD (ANP) - De regering van Curaçao was niet betrokken "bij de planning of uitvoering van de reis van María Corina Machado", de Venezolaanse oppositieleider die deze week haar Nobelprijs voor de Vrede in Noorwegen ophaalde. Premier Gilmar 'Pik' Pisas heeft dat vrijdag in een officiële verklaring meegedeeld. Hij laat weten dat Curaçao een strikt neutrale positie hanteert in de huidige regionale politieke spanningen.

9 uur geleden
Steun in Brabantse Staten voor nieuwe stikstofkoers provincie

DEN BOSCH (ANP) - Een meerderheid van Provinciale Staten in Noord-Brabant heeft, hoewel Statenleden zich onder druk gezet voelden, ingestemd met het nieuwe stikstofplan van de provincie.

13 uur geleden
Aanhoudingen om bedreigen boer die in nieuws kwam door misstanden

MOLENLANDEN (ANP) - Twee mannen zijn vrijdag opgepakt voor het bedreigen van een boer uit Molenlanden. De politie meldt dat de bedreigingen zijn gedaan naar aanleiding van een artikel en beelden over misstanden bij verzamelcentra voor runderen en kalveren.

13 uur geleden
Drenthe wil ook een wolf zenderen en afschrikken met paintballs

ASSEN (ANP) - De provincie Drenthe bereidt maatregelen voor tegen een wolf die donderdag twee wandelaars benaderde in het Dwingelderveld. Drenthe wil dit dier afschrikken met een paintballgeweer en is ook van plan de wolf te voorzien van een zender. Hiervoor moet het dier eerst worden verdoofd.

15 uur geleden
Man opgepakt voor zedenmisdrijven in Rotterdamse massagesalon

ROTTERDAM (ANP) - Een 47-jarige man uit Schiedam is zaterdag opgepakt omdat hij ervan verdacht wordt mensen te hebben verkracht en aangerand in een Rotterdamse massagesalon. Dat meldt de politie vrijdag.

15 uur geleden
Zonder ingreep loopt wachttijd arbeidsongeschikten op tot 3 jaar

DEN HAAG (ANP) - Als het stelsel voor arbeidsongeschiktheid niet drastisch wordt aangepakt, loopt de wachttijd voor een beoordeling op tot drie jaar in 2030. Daarvoor waarschuwen ambtenaren van verschillende ministeries in een gezamenlijk beleidsadvies. In dat geval zouden bijna 200.000 mensen wachten op een definitieve uitkering.

18 uur geleden