Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veel vertragingen verwacht rond Utrecht dit jaar door wegwerk

Veel vertragingen verwacht rond Utrecht dit jaar door wegwerk

UTRECHT (ANP) - Weggebruikers die van, naar of via Utrecht rijden moeten komend jaar rekening houden met veel verkeershinder en forse vertragingen. Zowel in de stad als op de snelwegen rond de stad staan komend jaar veel wegwerkzaamheden gepland, meldt het Utrechtse stadsbestuur aan de gemeenteraad. De wegen rond Utrecht zijn van groot belang voor het nationale wegennet, omdat wegen uit alle richtingen er samenkomen.

Onder meer op de drukke A12 tussen Utrecht en Veenendaal staan van mei tot en met augustus wegwerkzaamheden op het programma, waardoor de snelweg in de richting van Utrecht twee keer een hele werkweek wordt afgesloten. Dat gebeurt in mei en augustus. In de richting van Veenendaal gaat de weg eind juni en begin juli drie weekenden helemaal dicht, ook op vrijdagen.

"Vooral voor de werkzaamheden in de richting Veenendaal en op de vrijdagen wordt zeer zware verkeershinder verwacht in en rond Utrecht", aldus het college van B en W. De gemeente zegt met Rijkswaterstaat af te stemmen om de verkeershinder "beheersbaar" te houden en om te voorkomen dat wegen in de stad ook compleet vast komen te staan. Eerdere werkzaamheden op de A2 leidden afgelopen zomer tot urenlange vertragingen in buurgemeente Nieuwegein.

Zomervakantie

In de zomervakantie wordt bovendien ook gewerkt aan de Zuilense Ring, de provinciale weg die de A27 met de A2 bij Maarssen verbindt. Ook hier wordt veel verkeershinder verwacht, zegt het college. Er wordt onder meer gewerkt aan nieuw, stiller asfalt en de maximumsnelheid gaat er terug van 100 naar 80 kilometer per uur.

Weggebruikers die in Utrecht rijden kunnen komend jaar ook veel hinder verwachten. Zo wordt er nog altijd gewerkt aan de Westelijke Stadsboulevard, die loopt van de wijken Oog in Al naar Zuilen. De afgelopen dagen ontstonden er aan de westkant van de stad lange files door die werkzaamheden. Ook aan de herinrichting van de drukke Amsterdamsestraatweg wordt nog altijd gewerkt. Daar werden de afgelopen maanden archeologische opgravingen gedaan, zoals onder meer een oude boerderij en een stadsmuur.

Meer uit Binnenland

Verdachte verkrachtingen Goudswaard is dakloze uit Hoeksche Waard

GOUDSWAARD (ANP) - De 29-jarige man die wordt verdacht van een dubbele verkrachting in het Zuid-Hollandse Goudswaard is een thuisloze inwoner van de gemeente Hoeksche Waard. Dat meldt buurgemeente Nissewaard. Wel verbleef de man wisselende periodes in Spijkenisse.

2 uur geleden
BBB stapt in Europarlement over naar rechtsere partijgroep Meloni

STRAATSBURG (ANP) - De BBB stapt in het Europees Parlement over van de centrumrechtse EVP naar de rechtsere partijgroep Europese Conservatieven en Hervormers (ECR). Bij die partijgroep hoort ook de nationalistische en conservatieve partij Fratelli d'Italia van de Italiaanse premier Giorgia Meloni. De EVP is de grootste partij in het Europarlement, waartoe ook voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie behoort.

3 uur geleden
Kamer wil doel voor vermindering fraude in de zorg

DEN HAAG (ANP) - In 2027 moet minstens 1 procent minder verloren gaan aan zorgfraude. Dat gaat om 100 miljoen euro, omdat fraude de zorg volgens het Openbaar Ministerie ongeveer 10 miljard euro per jaar kost. De kabinetspartijen D66, VVD en CDA zeiden vorige week tegen een doel te zijn. VVD-Kamerlid Hilde Wendel wil niet dat ambtenaren daarop afgerekend kunnen worden.

3 uur geleden
Korting op zwangerschapsverlof zit D66 en CDA niet lekker

DEN HAAG (ANP) - De regeringspartijen D66 en CDA erkennen dat zij er niet bij hebben stilgestaan dat hun bezuinigingen op uitkeringen ook gevolgen hebben voor vrouwen met zwangerschapsverlof. "Daar moeten we wat mij betreft wat aan doen", aldus D66-fractievoorzitter Jan Paternotte voor de camera van het AD. CDA-leider Henri Bontenbal is voorzichtiger, maar laat weten er "evenveel moeite" mee te hebben.

4 uur geleden
Geen treinverkeer Sloterdijk-Schiphol door drie wisselstoringen

AMSTERDAM (ANP) - Tussen de stations Amsterdam Sloterdijk en Schiphol rijden er naar verwachting tot in de loop van dinsdagavond geen treinen, meldt ProRail. Tijdens een inspectie zijn bij drie verschillende wissels dezelfde technische problemen ontdekt.

4 uur geleden
Man (21) opgepakt voor schietincident winkelcentrum Arnhem

ARNHEM (ANP) - Een 21-jarige man uit Zoetermeer is vorige week woensdag opgepakt in verband met een schietincident in het winkelcentrum Kronenburg in Arnhem, meldt de politie dinsdag. Hierbij raakte op zaterdag 21 februari een omstander lichtgewond.

4 uur geleden
Kamer stemt tegen bezuinigingen op gehandicaptenzorg

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer heeft tegen aangekondigde bezuinigingen op de gehandicaptenzorg van het nieuwe kabinet gestemd. Met een minimale meerderheid van 75 tegen 74 sprak de Kamer zich uit tegen de plannen.

5 uur geleden