Veel vertragingen verwacht rond Utrecht dit jaar door wegwerk
UTRECHT (ANP) - Weggebruikers die van, naar of via Utrecht rijden moeten komend jaar rekening houden met veel verkeershinder en forse vertragingen. Zowel in de stad als op de snelwegen rond de stad staan komend jaar veel wegwerkzaamheden gepland, meldt het Utrechtse stadsbestuur aan de gemeenteraad. De wegen rond Utrecht zijn van groot belang voor het nationale wegennet, omdat wegen uit alle richtingen er samenkomen.
Onder meer op de drukke A12 tussen Utrecht en Veenendaal staan van mei tot en met augustus wegwerkzaamheden op het programma, waardoor de snelweg in de richting van Utrecht twee keer een hele werkweek wordt afgesloten. Dat gebeurt in mei en augustus. In de richting van Veenendaal gaat de weg eind juni en begin juli drie weekenden helemaal dicht, ook op vrijdagen.
"Vooral voor de werkzaamheden in de richting Veenendaal en op de vrijdagen wordt zeer zware verkeershinder verwacht in en rond Utrecht", aldus het college van B en W. De gemeente zegt met Rijkswaterstaat af te stemmen om de verkeershinder "beheersbaar" te houden en om te voorkomen dat wegen in de stad ook compleet vast komen te staan. Eerdere werkzaamheden op de A2 leidden afgelopen zomer tot urenlange vertragingen in buurgemeente Nieuwegein.
Zomervakantie
In de zomervakantie wordt bovendien ook gewerkt aan de Zuilense Ring, de provinciale weg die de A27 met de A2 bij Maarssen verbindt. Ook hier wordt veel verkeershinder verwacht, zegt het college. Er wordt onder meer gewerkt aan nieuw, stiller asfalt en de maximumsnelheid gaat er terug van 100 naar 80 kilometer per uur.
Weggebruikers die in Utrecht rijden kunnen komend jaar ook veel hinder verwachten. Zo wordt er nog altijd gewerkt aan de Westelijke Stadsboulevard, die loopt van de wijken Oog in Al naar Zuilen. De afgelopen dagen ontstonden er aan de westkant van de stad lange files door die werkzaamheden. Ook aan de herinrichting van de drukke Amsterdamsestraatweg wordt nog altijd gewerkt. Daar werden de afgelopen maanden archeologische opgravingen gedaan, zoals onder meer een oude boerderij en een stadsmuur.
Meer uit Binnenland
WEERT (ANP) - De natuurbrand tussen Weert en Budel is nog steeds onder controle en is daarom afgeschaald. De brandweer is er nog wel bij, maar met minder eenheden, meldt de veiligheidsregio. Er kan nog worden ingegrepen als het nodig is.
5 uur geledenWINSCHOTEN (ANP) - In Winschoten zijn twee mensen gewond geraakt. Dat is waarschijnlijk het gevolg van een steekincident, maar dat kan een woordvoerder van de politie Groningen niet met zekerheid zeggen. Ook is er vermoedelijk geschoten.
5 uur geleden'T HARDE (ANP) - Bij de natuurbrand op het militaire oefenterrein bij 't Harde lijkt het grootste gevaar te zijn geweken. Dat zegt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Noord- en Oost Gelderland. Alle civiele brandweereenheden gaan rond middernacht terug naar hun kazernes en dan neemt de brandweer van Defensie het over. Die is met meerdere voertuigen op het terrein om de situatie te monitoren en kleine oplaaiende vuurpluimpjes te blussen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De inzet van het luchtverdedigings- en commandofregat de Zr.Ms. Evertsen in het Middellandse Zeegebied wordt niet nogmaals verlengd, schrijven ministers Dilan Yeşilgöz (Defensie) en Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) in een brief aan de Tweede Kamer. Het schip hielp daar een Frans vliegdekschip bij het beveiligen van de oostelijke Middellandse Zee, na Iraanse drone-aanvallen op Cyprus.
12 uur geledenKOOTWIJK (ANP) - Op meerdere plekken zijn vrijdagmiddag natuurbranden uitgebroken. Zo woedden er onder meer bij de Gelderse plaatsen Kootwijk en Harderwijk twee bosbranden.
14 uur geledenWEERT (ANP) - De natuurbrand tussen Weert en Budel laait hier en daar weer op. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio komt dat door de wind en omdat de temperatuur stijgt. De vlammen bevinden zich binnen het gebied waar eerder brand was. "We bewaken de randen en verwachten niet dat het vuur zich uitbreidt", zegt hij.
17 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brand op het militaire oefenterrein bij 't Harde in Gelderland heeft vrijdagmiddag nog meerdere vuurhaarden, zegt de veiligheidsregio. "Door de inzet van de helikopters kunnen we hopelijk sneller afronden. De situatie duurt al een paar dagen en vergt veel van de brandweerlieden."
17 uur geleden