Veel vertraging op vakantieroutes in het buitenland
DEN HAAG (ANP) - De vertragingen op de vakantieroutes in Frankrijk, Italië, Duitsland en Oostenrijk beginnen zaterdagochtend al flink op te lopen, meldt de ANWB. De extra reistijd kan oplopen tot een paar uur.
In Frankrijk is het Zwarte Zaterdag. Daar moeten vakantiegangers rekenen op extra reistijd op de A10 Parijs naar Bordeaux, en op de A75 tussen Parijs en Clermont-Ferrand. De vertraging op de Autoroute du Soleil van Lyon tot Orange bedraagt ruim twee uur.
Het wordt op Zwarte Zaterdag niet alleen heel druk door vakantiegangers, maar ook door terugkomers. Ook Duitsland rekent op files, omdat in een aantal deelstaten vrijdag de zomervakantie is begonnen, terwijl die in andere regio's juist voorbij is. Verder gaan meer mensen vanwege corona bij voorkeur met de auto op pad.
Oostenrijk
In Italië is de route vanuit Oostenrijk via de A22 erg druk. In Duitsland is veel vertraging op de route Würzburg-Neurenberg-München-Salzburg. Grootste knelpunt is Oostenrijk is de Tauner Autobahn van Salzburg naar Villach.
Vrijdag was het ook al behoorlijk vol op de Europese wegen. In Frankrijk stond ruim 1000 kilometer file op de snelwegen. De ANWB heeft de indruk dat veel vakantieverkeer vrijdag al is vertrokken naar de buitenlandse bestemming om de ergste drukte op Zwarte Zaterdag voor te zijn. Ook de Franse verkeersdienst had al geadviseerd om niet zaterdag, maar zondag pas de weg op te gaan.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De dossiers van ruim 69.000 mensen die zich hadden gemeld voor compensatie om de toeslagenaffaire zijn beoordeeld. Meer dan 43.000 mensen zijn uiteindelijk na deze integrale beoordeling (IB) erkend als gedupeerde, meldt demissionair staatssecretaris Sandra Palmen (Toeslagen) donderdag aan de Tweede Kamer.
8 uur geledenLELYSTAD (ANP) - Actievoerders van Greenpeace gaan door met de bezetting van het hoofdgebouw van Lelystad Airport zodat het vliegveld niet gebruikt kan worden. Een woordvoerder van de milieuorganisatie laat weten dat de activisten net zo lang blijven zitten "tot dit vliegveld definitief van de baan is".
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Zes dagen nadat in Het Parool een artikel is verschenen over de misdragingen van student Marlon U., heeft de Vrije Universiteit (VU) in Amsterdam maatregelen aangekondigd. Rector Jeroen Geurts meldde onder meer dat er gesprekken lopen met studentenvertegenwoordigers en studentenverenigingen op de campus en dat die gesprekken de komende weken en maanden worden voortgezet.
8 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Drie Turkse moskeeën hebben brieven ontvangen die oproepen tot het stoppen van de 'islamisering', met daarbij een opsomming van aanslagen, zoals die op 11 september 2001 op het World Trade Center in New York. De briefschrijver noemt de islamitische vastenmaand ramadan, die volgende week begint, als aanleiding. De Islamitische Stichting Nederland (ISN) deelt de brief.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Ook Nederland betaalt mee om een nieuw pakket Amerikaanse wapens voor Oekraïne te betalen. Naast bijdragen van het Verenigd Koninkrijk, Zweden en Noorwegen steekt ook Nederland er zo'n 90 miljoen euro in. De Nederlandse bijdrage is echter geen nieuw geld, maar al eerder opzijgelegd voor het zogeheten PURL-programma om Amerikaanse wapens te kopen waar Oekraïne nog niet zonder kan.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het gebrekkige algoritme dat de reclassering gebruikte bij het inschatten van de recidivekans van verdachten of veroordeelden, schaadt het vertrouwen in het strafrechtelijke systeem. Dat zegt Slachtofferhulp Nederland. Volgens een woordvoerster is dat vertrouwen juist cruciaal voor het herstel van slachtoffers.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - Medewerkers in de jeugdzorg leggen maandag 2 maart in heel Nederland 24 uur het werk neer. Dat melden vakbonden FNV, CNV en FBZ. De werknemers verzamelen zich in Utrecht uit protest tegen de vastgelopen cao-onderhandelingen.
11 uur geleden