Veel verpleeghuisbewoners België besmet met coronavirus
BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische autoriteiten hebben de afgelopen dagen bijna 11.000 coronatests afgenomen in verpleeghuizen. Daar bleek 20 procent van de geteste bewoners en 14 procent van de medewerkers besmet te zijn met het virus.
De overheid liet sinds 10 april ruim 5200 bewoners en bijna 5700 personeelsleden van zogenoemde woonzorgcentra testen op het virus. In 1837 gevallen bleek sprake te zijn van een coronabesmetting. In de instellingen wonen ouderen die vanwege hun leeftijd extra kwetsbaar zijn.
In verpleeghuizen overleden de afgelopen 24 uur 179 mensen die Covid-19 hadden of bij wie dat wordt vermoed. Ziekenhuizen hebben melding gemaakt van 103 sterfgevallen, bericht VRT Nieuws. Ook overleed nog iemand op een andere locatie.
Het landelijke dodental door de uitbraak van het virus staat inmiddels op 4440. Ruim 1200 coronapatiënten liggen op de intensive care, bijna 890 van hen aan de beademing.
De Belgische autoriteiten kondigden vorige maand een lockdown af om verdere verspreiding van het virus te voorkomen. Er wordt woensdag gepraat over verlenging van de maatregelen.
Meer uit Buitenland
MINNEAPOLIS (ANP) - Duizenden mensen doen in Minneapolis mee aan een protest tegen de Amerikaanse immigratiedienst ICE, melden lokale media als The Minnesota Reporter en Bring Me The News. Ze lopen ondanks extreme kou mee in een mars door de stad.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump overweegt om een maritieme blokkade in te stellen bij Cuba, zoals eerder gebeurde bij Venezuela. Dat melden drie ingewijden aan Politico. Volgens hen zou die blokkade bedoeld zijn om een regimewissel op het eiland te bereiken.
2 uur geledenNUUK (ANP/AFP) - De Deense premier Mette Frederiksen is aangekomen in Groenland. Ze is daar om te tonen dat ze het semiautonome deel van het Deense koninkrijk steunt in deze "zeer moeilijke tijd", nu de Amerikanen hun oog hebben laten vallen op het arctische eiland.
6 uur geledenMADRID (ANP) - Het Spaanse Openbaar Ministerie heeft de zaak tegen Julio Iglesias geseponeerd. De reden is dat Spaanse rechtbanken geen bevoegdheid hebben om de zaak te behandelen omdat het vermeende misbruik niet in Spanje plaatsvond. Ook wonen de vermeende slachtoffers in het buitenland.
6 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer vindt de uitspraken die de Amerikaanse president Donald Trump deed over het optreden van NAVO-landen in Afghanistan "beledigend en ronduit afschuwelijk". Trump beledigde bondgenoten rond zijn bezoek aan Davos met de opmerking dat in de strijd in Afghanistan Amerikanen aan het front vochten en andere NAVO-landen de frontlinie schuwden.
6 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - De Iraakse premier Mohammed Shia al-Sudani vindt dat Europese landen IS-gevangenen moeten terughalen die door de VS vanuit Syrië naar Irak worden overgebracht. Hij zei tegen de Franse president Emmanuel Macron dat landen, met name uit de EU, hun "verantwoordelijkheid moeten nemen door deze personen met hun nationaliteit terug te halen" en te vervolgen.
9 uur geledenGENÈVE (ANP/RTR/AFP) - Het geweld tegen demonstranten in Iran van de voorbije weken is het dodelijkste sinds de Iraanse Revolutie van 1979. Dat zegt de VN-verkenningsmissie die onderzoek doet naar de situatie.
9 uur geleden