Veel verkeersboetes worden tientje duurder
DEN HAAG (ANP) - Het tarief van veel verkeersboetes gaat vanaf zaterdag met een tientje omhoog. Een boete voor rijden met een telefoon in de hand kost de automobilist voortaan 430 euro, terwijl dat eerst 420 euro was, meldt de ANWB. Ook de boetes voor door rood licht rijden (vanaf nu 310 euro), onnodig links rijden (280 euro) en geen gordel dragen (190 euro) gaan een tientje omhoog.
Ook boetes voor geen voorrang verlenen aan rechts (310 euro), zonder noodzaak stilstaan op de vluchtstrook (310 euro) en jonge kinderen vervoeren zonder kinderzitje (280 euro) worden tien euro duurder. Verder stijgt de boete voor foutparkeren op een gehandicaptenparkeerplaats van 490 naar 500 euro.
Ook de boetes voor te snel rijden gaan omhoog. Die zijn afhankelijk van de plek waar te snel wordt gereden en het aantal kilometers per uur dat te hard wordt gereden. Vanaf 4 km/uur kan een boete worden opgelegd. In de bebouwde kom stijgt die naar 36 euro vanaf 4 km/uur (was 35 euro). Buiten de bebouwde kom is dat 32 euro (was 31 euro) en op de snelweg 27 euro (was 26 euro). Voor 10 km/uur te hard rijden is de boete binnen de bebouwde kom 93 euro (was 90 euro), buiten de bebouwde kom 87 euro (was 84 euro) en op de snelweg 81 euro (was 79 euro). De boetes zijn exclusief administratiekosten.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Mensen zouden in de nacht van zondag op maandag en maandagochtend niet de weg op moeten gaan als dat niet nodig is. Met dat advies komt Rijkswaterstaat, nu het KNMI opnieuw met code oranje komt vanwege verwachte ijzel.
6 minuten geledenSTEENWIJK (ANP) - In Steenwijk is het lichaam gevonden van de 8-jarige jongen die sinds zaterdagavond vermist was. Dat meldt de politie.
28 minuten geledenWINTERSWIJK (ANP) - Op natuurijsbanen in Nederland wordt zondag druk geschaatst, blijkt uit een rondgang van het ANP. IJsbanen proberen zondag zo lang mogelijk open te blijven.
50 minuten geledenUTRECHT (ANP) - NS blijft ook maandag nog met een aangepaste dienstregeling en minder treinen rijden als gevolg van het winterweer, met name in het oosten van het land. "Sommige reizigers moeten vaker overstappen en zijn langer onderweg. Ook kunnen treinen drukker zijn dan reizigers gewend zijn", meldt NS.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie in Rotterdam heeft de bewoner aangehouden van de woning in Rotterdam-Zuid waar eerder op zondagochtend de vermiste Wendy (10) is gevonden. De man is aangehouden op verdenking van het onttrekken aan het bevoegd gezag. "Een volwassene mag niet zonder toestemming van de ouders een kind in huis nemen. We gaan er vooralsnog van uit dat er geen aanwijzingen zijn voor andere misdrijven", meldt de politie.
2 uur geledenSTEENWIJK (ANP) - De zoektocht naar een vermiste 8-jarige jongen uit Steenwijk gaat zondag in volle gang door. Vanwege de vrieskou maakt de politie zich ernstig zorgen. Het Landelijk Team Onderwaterzoekingen is ondertussen ook ingeschakeld, laat de politie weten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Natuurijsbanen in Nederland kiezen voor hun leden nu er waarschijnlijk één dag geschaatst kan worden. Maandag gaat het dooien, waardoor een marathon voor wedstrijdrijders organiseren voor veel ijsclubs geen prioriteit heeft. Dat laten verschillende verenigingen en de KNSB weten.
3 uur geleden