Veel verkeersboetes worden tientje duurder
DEN HAAG (ANP) - Het tarief van veel verkeersboetes gaat vanaf zaterdag met een tientje omhoog. Een boete voor rijden met een telefoon in de hand kost de automobilist voortaan 430 euro, terwijl dat eerst 420 euro was, meldt de ANWB. Ook de boetes voor door rood licht rijden (vanaf nu 310 euro), onnodig links rijden (280 euro) en geen gordel dragen (190 euro) gaan een tientje omhoog.
Ook boetes voor geen voorrang verlenen aan rechts (310 euro), zonder noodzaak stilstaan op de vluchtstrook (310 euro) en jonge kinderen vervoeren zonder kinderzitje (280 euro) worden tien euro duurder. Verder stijgt de boete voor foutparkeren op een gehandicaptenparkeerplaats van 490 naar 500 euro.
Ook de boetes voor te snel rijden gaan omhoog. Die zijn afhankelijk van de plek waar te snel wordt gereden en het aantal kilometers per uur dat te hard wordt gereden. Vanaf 4 km/uur kan een boete worden opgelegd. In de bebouwde kom stijgt die naar 36 euro vanaf 4 km/uur (was 35 euro). Buiten de bebouwde kom is dat 32 euro (was 31 euro) en op de snelweg 27 euro (was 26 euro). Voor 10 km/uur te hard rijden is de boete binnen de bebouwde kom 93 euro (was 90 euro), buiten de bebouwde kom 87 euro (was 84 euro) en op de snelweg 81 euro (was 79 euro). De boetes zijn exclusief administratiekosten.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - "Ik kan niet meer op de staat vertrouwen", zei Inez Weski (71) maandag aan het slot van haar proces. "De advocaat opereert kennelijk al langer buiten de bescherming van de wet."
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft een gevangenisstraf van zeventien jaar en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 33-jarige Timothy B. voor de moord op zijn 52-jarige moeder in zijn woning in Landsmeer en het wegmaken van haar onderbenen. De afgezaagde lichaamsdelen zijn nog niet teruggevonden, bleek maandag tijdens de strafzaak in de rechtbank in Amsterdam.
2 uur geledenSIMPELVELD (ANP) - Waterschap Limburg heeft een techniek gevonden om een groot deel van de medicijnresten uit afvalwater te halen. Volgens het waterschap kan hierdoor ruim 80 procent van de medicijnstoffen worden verwijderd, waar dat bij een reguliere aanpak zo'n 30 procent zou zijn. De organisatie spreekt zelf van "een wereldwijde primeur".
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft in hoger beroep een werkstraf van 60 uur geëist tegen Raisa Blommestijn, waarvan 30 uur voorwaardelijk. De presentatrice van Ongehoord Nederland (ON!) staat terecht voor groepsbelediging en smaad vanwege berichten op X in 2023.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij de hack bij Booking.com zijn "geen financiële of betalingsgegevens en geen klantadressen ingezien". Dat meldt een woordvoerster van de boekingssite. Zondagavond liet Booking.com getroffen klanten weten dat er "onbevoegde derden" toegang hadden gekregen tot hun boekingsinformatie. Contactinformatie, specifiek e-mailadressen en telefoonnummers, en "bepaalde boekingsgegevens" zijn wel gestolen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nabestaanden vragen de rechtbank in Amsterdam de hoogst mogelijke straf op te leggen aan de 33-jarige Timothy B. voor de moord op zijn 52-jarige moeder in zijn woning in Landsmeer en het wegmaken van haar onderbenen. De afgezaagde lichaamsdelen zijn nog niet teruggevonden, bleek maandag tijdens de strafzaak.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Datalekken waarmee recent onder meer Basic-Fit, Booking.com en Odido te maken hebben gekregen, zijn nooit helemaal te voorkomen. Zelfs als de beveiliging van gegevens op orde is, kan het volgens cyberdeskundige Gina Doekhie alsnog misgaan. "Cybercriminelen worden steeds slimmer en hebben steeds betere technieken."
5 uur geleden