Veel verkeersboetes worden tientje duurder
DEN HAAG (ANP) - Het tarief van veel verkeersboetes gaat vanaf zaterdag met een tientje omhoog. Een boete voor rijden met een telefoon in de hand kost de automobilist voortaan 430 euro, terwijl dat eerst 420 euro was, meldt de ANWB. Ook de boetes voor door rood licht rijden (vanaf nu 310 euro), onnodig links rijden (280 euro) en geen gordel dragen (190 euro) gaan een tientje omhoog.
Ook boetes voor geen voorrang verlenen aan rechts (310 euro), zonder noodzaak stilstaan op de vluchtstrook (310 euro) en jonge kinderen vervoeren zonder kinderzitje (280 euro) worden tien euro duurder. Verder stijgt de boete voor foutparkeren op een gehandicaptenparkeerplaats van 490 naar 500 euro.
Ook de boetes voor te snel rijden gaan omhoog. Die zijn afhankelijk van de plek waar te snel wordt gereden en het aantal kilometers per uur dat te hard wordt gereden. Vanaf 4 km/uur kan een boete worden opgelegd. In de bebouwde kom stijgt die naar 36 euro vanaf 4 km/uur (was 35 euro). Buiten de bebouwde kom is dat 32 euro (was 31 euro) en op de snelweg 27 euro (was 26 euro). Voor 10 km/uur te hard rijden is de boete binnen de bebouwde kom 93 euro (was 90 euro), buiten de bebouwde kom 87 euro (was 84 euro) en op de snelweg 81 euro (was 79 euro). De boetes zijn exclusief administratiekosten.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Minister Tom Berendsen van Buitenlandse Zaken vindt het "onbegrijpelijk dat Rusland vandaag onder eigen vlag mag meedoen aan de Paralympische Spelen, terwijl ze blijven aanvallen". Hij verwijst op X naar aanvallen die Rusland in de nacht van vrijdag op zaterdag heeft uitgevoerd op energie-infrastructuur en spoorwegen in Oekraïne.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ook een repatriëringsvlucht van KLM van Oman naar Amsterdam is tot nader order uitgesteld "vanwege de veiligheidssituatie", meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. De vlucht zou zondag om 00.45 uur vertrekken vanuit de hoofdstad Muscat.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Iraniërs zijn zaterdag in een mars door Amsterdam naar het Amerikaanse consulaat gelopen. Ze herdachten omgekomen Amerikaanse militairen en riepen de Nederlandse regering op meer te doen voor het Iraanse volk, dat lijdt onder de oorlog met Israël en de Verenigde Staten.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ruben B., de verdachte van de moord op de Haagse garagehouder Loek van Dam in 1992, is enkele weken voordat de rechtbank uitspraak doet in de heropende zaak vrijgelaten. Dat bevestigt zijn advocaat Elizabeth Bijl na berichtgeving door Omroep West.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een nieuwe repatriëringsvlucht van Muscat in Oman naar Amsterdam is uitgesteld "vanwege de veiligheidssituatie". Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken over de vlucht van Corendon, die zaterdagmiddag zou vertrekken.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Volgens de familie van Jan Lenferink zal de overleden presentator vast "gniffelen" om de ontstane verwarring over zijn geboortejaar. Online staat dat Lenferink op 9 december 1948 is geboren, maar eigenlijk kwam hij drie jaar eerder al ter wereld.
11 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Opnieuw is een KLM-vliegtuig met gestrande reizigers uit het Midden-Oosten aangekomen op Schiphol. De vlucht vanuit Muscat in Oman landde omstreeks 08.15 uur op de luchthaven. Aan boord van deze vlucht zaten 281 mensen, van wie 263 de Nederlandse nationaliteit hebben, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken.
11 uur geleden