Veel verkeersboetes worden tientje duurder
DEN HAAG (ANP) - Het tarief van veel verkeersboetes gaat vanaf zaterdag met een tientje omhoog. Een boete voor rijden met een telefoon in de hand kost de automobilist voortaan 430 euro, terwijl dat eerst 420 euro was, meldt de ANWB. Ook de boetes voor door rood licht rijden (vanaf nu 310 euro), onnodig links rijden (280 euro) en geen gordel dragen (190 euro) gaan een tientje omhoog.
Ook boetes voor geen voorrang verlenen aan rechts (310 euro), zonder noodzaak stilstaan op de vluchtstrook (310 euro) en jonge kinderen vervoeren zonder kinderzitje (280 euro) worden tien euro duurder. Verder stijgt de boete voor foutparkeren op een gehandicaptenparkeerplaats van 490 naar 500 euro.
Ook de boetes voor te snel rijden gaan omhoog. Die zijn afhankelijk van de plek waar te snel wordt gereden en het aantal kilometers per uur dat te hard wordt gereden. Vanaf 4 km/uur kan een boete worden opgelegd. In de bebouwde kom stijgt die naar 36 euro vanaf 4 km/uur (was 35 euro). Buiten de bebouwde kom is dat 32 euro (was 31 euro) en op de snelweg 27 euro (was 26 euro). Voor 10 km/uur te hard rijden is de boete binnen de bebouwde kom 93 euro (was 90 euro), buiten de bebouwde kom 87 euro (was 84 euro) en op de snelweg 81 euro (was 79 euro). De boetes zijn exclusief administratiekosten.
Meer uit Binnenland
SCHIPHOL (ANP) - De KLM-vlucht met gestrande Nederlandse reizigers vanuit Oman is "heel goed gegaan", zegt Eimerd Bult, hoofd vliegdienst van de luchtvaartmaatschappij. Het toestel landde woensdagochtend met vertraging op Schiphol. Volgens Bult was het een uitdaging om Muscat op tijd te verlaten. KLM vliegt normaal gesproken niet op het land, waardoor alles met de hand moest worden gedaan.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam haalde vorig jaar opnieuw het doel voor de bouw van nieuwe huizen niet. In 2025 werd begonnen met de bouw van 6053 woningen en 660 tijdelijke woningen in de hoofdstad, terwijl de gemeente eigenlijk streeft naar 7500 huizen per jaar.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Het KLM-vliegtuig met gestrande reizigers uit het Midden-Oosten is woensdagochtend om 08.00 uur geland op Schiphol. Het toestel KL9896 vertrok even na middernacht uit Oman. Door de oorlog in Iran wordt er momenteel amper gevlogen naar de regio en zitten veel Nederlanders vast.
3 uur geledenMUSCAT (ANP) - Het KLM-toestel KL9896 met de eerste te repatriƫren Nederlanders is van het vliegveld van Muscat in Oman opgestegen.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland ligt niet op schema met de invoering van een Europees systeem voor grenscontroles. Dat heeft minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie, CDA) gezegd in een debat met de Tweede Kamer. "Het is een enorm grote en complexe opgave."
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De ongeveer 1700 politiemedewerkers die in interne systemen informatie hebben opgezocht over de dood van de 17-jarige Lisa uit Abcoude werkten in het hele land. "Er is informatie opgezocht in Amsterdam en in de omgeving van Lisa's woonplaats, maar ook in andere delen van het land", aldus een politiewoordvoerder.
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De KLM vliegt dinsdagavond met reizigers terug die gestrand zijn in het Midden-Oosten door de oorlog in Iran. Dat zei minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) in de Tweede Kamer. Aan boord zijn 83 Nederlanders. In de regio zitten vermoedelijk duizenden Nederlanders vast.
21 uur geleden