Veel verkeersboetes worden tientje duurder
DEN HAAG (ANP) - Het tarief van veel verkeersboetes gaat vanaf zaterdag met een tientje omhoog. Een boete voor rijden met een telefoon in de hand kost de automobilist voortaan 430 euro, terwijl dat eerst 420 euro was, meldt de ANWB. Ook de boetes voor door rood licht rijden (vanaf nu 310 euro), onnodig links rijden (280 euro) en geen gordel dragen (190 euro) gaan een tientje omhoog.
Ook boetes voor geen voorrang verlenen aan rechts (310 euro), zonder noodzaak stilstaan op de vluchtstrook (310 euro) en jonge kinderen vervoeren zonder kinderzitje (280 euro) worden tien euro duurder. Verder stijgt de boete voor foutparkeren op een gehandicaptenparkeerplaats van 490 naar 500 euro.
Ook de boetes voor te snel rijden gaan omhoog. Die zijn afhankelijk van de plek waar te snel wordt gereden en het aantal kilometers per uur dat te hard wordt gereden. Vanaf 4 km/uur kan een boete worden opgelegd. In de bebouwde kom stijgt die naar 36 euro vanaf 4 km/uur (was 35 euro). Buiten de bebouwde kom is dat 32 euro (was 31 euro) en op de snelweg 27 euro (was 26 euro). Voor 10 km/uur te hard rijden is de boete binnen de bebouwde kom 93 euro (was 90 euro), buiten de bebouwde kom 87 euro (was 84 euro) en op de snelweg 81 euro (was 79 euro). De boetes zijn exclusief administratiekosten.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Justitie en politie hebben tot dusver twee slachtoffers geïdentificeerd in het strafrechtelijk onderzoek naar de 23-jarige Mert A., die lid zou zijn geweest van een gewelddadige onlinegroepering. A. zou zijn slachtoffers ertoe hebben aangezet zichzelf te snijden en daarvan beelden te maken. A. zou hebben gedreigd naaktbeelden van de slachtoffers te verspreiden.
12 minuten geledenHAARLEM (ANP) - De 22-jarige Adam el B. uit Beverwijk ontkent dat hij in september vorig jaar tegen het hoofd en het lichaam van een 17-jarige Haarlemmer heeft geschopt. Beelden van het geweld werden online gedeeld, waarop een vergeldingsactie volgde van een groep Haarlemmers en vijf middelbare scholen in de regio een dag de deuren sloten. Het Openbaar Ministerie denkt dat een conflict tussen twee jeugdgroepen uit Haarlem en Beverwijk de oorzaak van de incidenten was.
21 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Een voormalige leraar moet vier jaar de gevangenis in omdat hij ontucht heeft gepleegd met leerlingen op middelbare scholen waar hij heeft gewerkt. Ook mag hij negen jaar lang niet als leraar werken. De rechtbank in Utrecht heeft hem maandag veroordeeld.
58 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De gemeente Utrecht verlengt de beveiliging van de Visschersteeg, het afgezette gebied waar vorige week de explosie in Utrecht plaatsvond. Dat meldt de gemeente in het liveblog. De beveiliging blijft in ieder geval in stand tot en met vrijdag.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Koninklijke Luchtmacht traint volgende week dinsdag en woensdag met vier F-35-gevechtsvliegtuigen en een transport- en tankvliegtuig vanaf Schiphol, meldt de luchthaven. "De training is zorgvuldig gepland en geïntegreerd in de dagelijkse operatie van de luchthaven, zodat het reguliere vliegverkeer gewoon door kan gaan", verzekert Schiphol.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De voormalige advocaat van Ridouan Taghi, Vito Shukrula, mag onder voorwaarden weer aan de slag als advocaat. Dat meldt zijn verdediging na een beslissing van de Raad van Discipline maandag. Shukrula werd afgelopen april aangehouden. Hij wordt verdacht van deelname aan de criminele organisatie van Taghi. Volgens justitie heeft Shukrula berichten doorgespeeld van zijn voormalige cliënt.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Freek de Jonge gaat zich niet bemoeien met het WK voetbal in 2026. De cabaretier was in het verleden meermaals kritisch op de gastlanden van het eindtoernooi en riep op tot boycots. Inmiddels komen er wel andere stemmen op om het WK in de Verenigde Staten te boycotten om de acties van president Donald Trump.
3 uur geleden