Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veel veerponten uit de vaart wegens hoogwater

Veel veerponten uit de vaart wegens hoogwater

ARNHEM (ANP) - Tal van veerponten over de Maas en de IJssel zijn dit weekeinde uit de vaart gehaald vanwege de hoge waterstanden. De veerstoepen staan in veel gevallen onder water, zodat de pont niet kan aanleggen. Ook zorgt hoogwater voor een zeer sterke stroming.

Langs de Maas zijn de ponten bij Baarlo, Kessel, Lottum, Arcen en Berg aan de Maas stilgelegd. Ook de pont bij het Belgische Meerswijk vaart niet. In Noord-Brabant ligt de veerdienst bij Cuijk stil. De pont tussen Lith en Alphen aan de Maas neemt geen zwaar verkeer zoals tractoren en vrachtwagens mee.

Ook de veerponten over de IJssel bij Olst, Wijhe en Dieren varen niet. Later deze week gaan naar verwachting nog meer veerponten uit de vaart, ook over Rijn en Waal. Rijkswaterstaat en de weerdiensten voorzien vanaf het midden van de week opnieuw stijging van de waterstanden. Het stilleggen van veerponten betekent dat alle verkeer lange omwegen moet maken via de dichtstbijzijnde bruggen.

Meer uit Binnenland

Kind overleden door ongeluk in Bergen op Zoom

BERGEN OP ZOOM (ANP) - Een jong kind is omgekomen door een ongeluk in Bergen op Zoom. Een auto heeft het slachtoffer aangereden op de Noordsingel. Dit gebeurde donderdag rond 00.15 uur, meldt de politie.

1 uur geleden
Voorzitter politiebond: ongekend veel geweld tegen politie

AMSTERDAM (ANP) - Er is ongekend veel geweld tegen politie en hulpverleners tijdens de jaarwisseling, meldt voorzitter van de Nederlandse Politiebond Nine Kooiman op X. Zelf draait ze een dienst mee in Amsterdam, waar ze al drie keer bekogeld zou zijn.

2 uur geleden
Brand in toren Vondelkerk in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - In de toren van de Vondelkerk in Amsterdam is tijdens de nieuwjaarsnacht brand uitgebroken. Dat ziet een verslaggever. De kerk staat bij het Vondelpark in de hoofdstad.

3 uur geleden
NL-Alert: extreem druk bij 112, bel alleen bij levensgevaar

DEN HAAG (ANP) - Het is "extreem druk" bij het alarmnummer 112, meldt NL-Alert kort na de jaarwisseling. Mensen moeten het nummer alleen bellen bij levensbedreigende situaties.

3 uur geleden
Hoofdprijs Oudejaarstrekking gevallen in Amstelveen en Nuenen

RIJSWIJK (ANP) - De hoofdprijs van de Oudejaarstrekking van de Staatsloterij is gevallen op twee halve Oudejaarsloten die zijn verkocht in Amstelveen en Nuenen. De winnaars krijgen elk 15 miljoen euro belastingvrij.

3 uur geleden
Uitslaande brand in vuurwerkwinkel in Hillegom

HILLEGOM (ANP) - In het Zuid-Hollandse Hillegom woedt brand bij een vuurwerkverkooppunt. Dat meldt de Veiligheidsregio Hollands Midden. De brand is uitslaand, wat betekent dat de vlammen buiten te zien zijn.

3 uur geleden
Nieuwe jaar in Nederland begonnen

DEN HAAG (ANP) - 2026 is officieel begonnen in Nederland. Op veel plekken wordt het nieuwe jaar ingeluid met vuurwerk.

3 uur geleden