Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veel vandalisme voorafgaand aan Duitse verkiezingen

Veel vandalisme voorafgaand aan Duitse verkiezingen

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse autoriteiten hebben zo'n 4200 strafbare feiten geregistreerd die verband houden met de verkiezingen van zondag. Het gaat in veel gevallen om vandalisme, bericht de krant Welt am Sonntag. Vooral verkiezingsposters moesten het ontgelden. Minister van Volksgezondheid Jens Spahn zegt dat sprake lijkt te zijn van een soort "pandemie-extremisme".

De autoriteiten noteerden in aanloop naar de stembusgang naast vandalisme ook verkiezingsgerelateerd geweld en beledigingen, schrijft de krant. Die baseert zich op cijfers die zijn aangeleverd door Duitse deelstaten. Alleen Hessen kwam niet met exacte cijfers.

Duitsers kiezen zondag een nieuw parlement en daarmee ook een opvolger voor Angela Merkel. Die stopt na zestien jaar en vier ambtstermijnen als bondskanselier. Haar partijgenoot Armin Laschet en de sociaaldemocraat Olaf Scholz van de SPD worden gezien als de grootste kanshebbers om haar straks op te volgen.

Minister Spahn wees in de krant op de verharde sfeer tijdens campagnetijd en legde een verband met de pandemie. Hij zei dat het de eerste verkiezingen waren waarin hij meemaakte dat groepen mensen "op agressieve wijze zo'n beetje ieder openbaar evenement verstoren".

Meer uit Buitenland

Interim-leider Venezuela: week rouw voor slachtoffers VS-aanval

CARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse interim-leider Delcy Rodríguez heeft een week van rouw afgekondigd voor de slachtoffers van de Amerikaanse aanval die leidde tot de gevangenneming en wegvoering van president Nicolás Maduro.

5 uur geleden
Dader schietpartij Brown University bekende misdaden in video

BOSTON (ANP/AFP) - De 48-jarige man die zichzelf een "beest" noemde en verantwoordelijk was voor een massale schietpartij op de Amerikaanse universiteit Brown University bekende zijn misdaden in een video die hij na de schietpartij maakte. Dat meldt het ministerie van Justitie. In de video gaf hij geen motief voor zijn daden. Ook toonde hij geen berouw over zijn daden.

5 uur geleden
Trump: Venezuela draagt 30 tot 50 miljoen vaten olie over aan VS

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Venezuela draagt 30 tot 50 miljoen vaten gesanctioneerde olie over aan de Verenigde Staten. Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social. De Venezolaanse "interim-autoriteiten" zouden akkoord zijn met de overdracht.

5 uur geleden
Witte Huis: militaire actie is optie voor verwerving Groenland

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump onderzoekt hoe hij de controle over Groenland kan verkrijgen en het gebruik van het Amerikaanse leger is "altijd een optie", aldus het Witte Huis. Woordvoerster Karoline Leavitt zei dat "de verwerving van Groenland een prioriteit is voor onze nationale veiligheid".

8 uur geleden
Rodríguez: niemand behalve wij besturen Venezuela

CARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez heeft in een tv-toespraak benadrukt dat het land niet wordt bestuurd door een "buitenlandse partij". Volgens Rodríguez wordt het land bestuurd "door de Venezolaanse overheid en door niemand anders". Ook noemde Rodríguez het aanhouden van president Nicolás Maduro door de VS afgelopen weekend opnieuw "absoluut illegaal" en een "schending van het internationaal recht".

9 uur geleden
Principeovereenkomst voor troepeninzet Oekraïne na oorlog

PARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk, het Verenigd Koninkrijk en Oekraïne hebben een principeovereenkomst getekend voor troepeninzet in Oekraïne na afloop van de oorlog in dat land. Dat gebeurde na afloop van een bijeenkomst van de Coalitie van Bereidwilligen in Parijs, waar werd onderhandeld over het toezicht op een mogelijke vrede in Oekraïne. De vredesmacht moet gaan bestaan uit militairen uit verschillende landen.

12 uur geleden
Dodental Amerikaanse aanval op Venezuela naar 55 militairen

CARACAS (ANP/AFP/RTR) - Bij de Amerikaanse aanval op Venezuela, waarbij afgelopen weekend president Nicolás Maduro werd gevangengenomen, zijn 55 militairen om het leven gekomen. Dat melden Cuba en Venezuela in een gezamenlijke telling. Eerder zei dat laatste land al dat 32 Cubanen waren omgekomen. Zij zouden op verzoek van Caracas in Venezuela zijn geweest.

13 uur geleden