Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veel uitkeringsgerechtigden maken geen gebruik van extra toelage

Veel uitkeringsgerechtigden maken geen gebruik van extra toelage

DEN HAAG (ANP) - Meer dan 60.000 uitkeringsgerechtigden die recht hebben op een extra toelage om te voorkomen dat zij onder het bestaansminimum uitkomen, maken daar geen gebruik van. Vaak komt dat doordat zij niet weten dat deze aanvullende uitkering bestaat. Dat staat in een rapport van de Arbeidsinspectie dat minister Karien van Gennip (Sociale Zaken) aan de Tweede Kamer heeft gestuurd.

Het gaat hier om de uitkering in het kader van de Toeslagenwet. Ondanks de naam staat die geheel los van de bekendere toeslagen die mensen helpen de huur, zorgpremie en kinderopvang te betalen. Toch wijten de onderzoekers het grote aantal mensen dat geen gebruik maakt van de toeslag ook aan angst voor hoge terugvorderingen, waar het schandaal rond de kinderopvangtoeslag om draaide.

De informatievoorziening rond de Toeslagenwet kan beter, constateert de Arbeidsinspectie. Daarnaast waarschuwt de toezichthouder dat de wet en het UWV wellicht te gemakkelijk uitgaan van de eigen verantwoordelijkheid van mensen om de uitkering aan te vragen. "Dit sluit niet altijd aan bij de vaardigheden en het doenvermogen van de klant."

Dat zoveel mensen dit geld laten liggen, is "onwenselijk", vindt Van Gennip. "Mensen moeten niet onder het sociaal minimum uitkomen", aldus de demissionaire bewindsvrouw. Zij wil het niet-gebruik van deze uitkering tegengaan door de wet te vereenvoudigen en het UWV meer ruimte te geven voor "proactieve dienstverlening" aan mensen die er recht op hebben.

Meer uit Politiek

Nederland zoekt met Duitsland naar gastlanden voor terugkeerhub

DEN HAAG (ANP) - Nederland gaat met Duitsland in gesprek met landen die een mogelijke gastheer kunnen zijn voor een terugkeerhub. Tijdens een werkbezoek in Berlijn meldde asielminister Bart van den Brink samen met de Duitse minister Alexander Dobrindt (Binnenlandse Zaken) dat de landen dit aan willen kaarten tijdens gezamenlijke diplomatieke missies. Zij vermelden daarmee niet met welke landen zij de banden willen aanhalen.

3 uur geleden
Boekholt over interview: had woorden zorgvuldiger moeten kiezen

DEN HAAG (ANP) - Minister Elanor Boekholt-O'Sullivan (Volkshuisvesting) had haar woorden "zorgvuldiger moeten kiezen" toen ze het in The Guardian had over manieren om stroomgebruik tijdens piekuren te beperken. Met name een uitspraak over douchemuntjes zorgde woensdag voor kritiek uit de Tweede Kamer. Haar uitspraken hebben voor "verwarring" gezorgd, schrijft de D66-minister. "Daar trek ik lering uit."

4 uur geleden
Kabinet kan nog niet zeggen wanneer het energiemaatregelen treft

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet kan nog niet zeggen wanneer het maatregelen treft om de economische gevolgen van de oorlog in Iran, vooral op het gebied van energie, te verlichten. Dat zei minister Heleen Herbert (Economische Zaken, CDA) aan het begin van de beantwoording van het kabinet tijdens een debat daarover.

18 uur geleden
Partijen vallen FVD aan op vriendelijke houding Iran en Rusland

DEN HAAG (ANP) - Partijen van coalitie en oppositie vallen Kamerlid Ralf Dekker (Forum voor Democratie) aan op zijn houding naar Rusland en Iran. De uiterst rechtse partij stelde in een debat over hoge energieprijzen dat Nederland weer moet beginnen met gas afnemen van Rusland, ondanks de oorlog in Oekraïne.

19 uur geleden
Minister Sjoerdsma gaat op handelsmissie naar China

DEN HAAG (ANP) - Minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking, D66) gaat binnenkort op handelsmissie naar China. Dat laat hij weten na een gesprek met de Chinese minister Wang Wentao van Handel. Sjoerdsma staat in China op een sanctielijst, waardoor het onduidelijk was of hij welkom was in het land.

20 uur geleden
Defensie geeft excuses en compensatie na aanval op Mosul

DEN HAAG (ANP) - Minister Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) heeft de nabestaanden van een Nederlands bombardement op de Noord-Iraakse stad Mosul in 2016 excuses aangeboden. "Daarnaast heb ik, gelet op de uitzonderlijke omstandigheden van dit specifieke geval, besloten de nabestaanden een vrijwillige financiële tegemoetkoming aan te bieden", schrijft ze aan de Tweede Kamer.

21 uur geleden
Linkse partijen willen dat olieconcerns betalen voor energiesteun

DEN HAAG (ANP) - De linkse oppositiepartijen SP en Partij voor de Dieren willen net als GroenLinks-PvdA dat oliebedrijven iets inleveren van de overwinsten die zij behalen door de hoge prijzen van olie en gas. Dat geld moet worden gebruikt om huishoudens te compenseren voor de sterk gestegen prijzen aan de pomp.

23 uur geleden