Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veel test- en prikstraten komende dagen dicht vanwege stormen

Veel test- en prikstraten komende dagen dicht vanwege stormen

DEN HAAG (ANP) - Veel teststraten en vaccinatielocaties gaan de komende dagen dicht vanwege de storm Eunice. Die trekt van vrijdagmiddag tot zaterdagochtend over Nederland. Aan de kust worden windstoten tot 130 kilometer per uur verwacht. Het KNMI waarschuwt daarvoor en heeft code oranje afgegeven. Meerdere locaties waren al dicht vanwege de storm Dudley donderdag.

De GGD in Kennemerland houdt de grote vaccinatielocatie bij Schiphol vrijdag de hele dag dicht. De andere prikplaatsen en de teststraten in de regio sluiten om 12.30 uur. Vanwege de verwachte windvlagen is het "niet verantwoord om de locaties open te houden", laat de regionale gezondheidsdienst weten.

Ook de GGD Amsterdam laat weten de test- en vaccinatielocaties vrijdagmiddag te sluiten "voor de veiligheid van de bezoekers en de medewerkers". Alle vaste testlocaties in de regio Amsterdam sluiten om 13.00 uur, de testunits in Amsterdam-Noord, Amstelveen en Uithoorn sluiten al om 12.00 uur. De afspraken die stonden voor vrijdagmiddag worden verzet naar vrijdagochtend of een andere dag.

Hollands Midden

In de regio Hollands Midden gaan de test- en vaccinatielocaties in Leiden, Gouda, Alphen aan den Rijn, Lisse, Bergambacht, Nieuwveen en Nieuwerkerk aan den IJssel vrijdag om 13.00 uur dicht. In Leiden en Waddinxveen worden dan bovendien geen HPV-prikken gegeven.

De testlocatie in De Meern en de vaccinatielocatie in Soest blijven vrijdag de hele dag dicht. De testlocatie in de Jaarbeurs in Utrecht en de testplekken in Amersfoort, Veenendaal en Woerden zijn alleen vrijdagochtend open. Dat geldt ook voor alle testlocaties in de regio Haaglanden.

Eerder dicht

In Drenthe sluiten alle test- en vaccinatielocaties hun deuren vrijdag om 15.00 uur. "Onze locaties zijn allemaal in een pand (niet een tent), dus goed bestand tegen de storm. Maar bij zo’n zware storm kan toch schade of gevaar ontstaan voor onze bezoekers of medewerkers. Bijvoorbeeld door omvallende bomen en rondvliegende voorwerpen", aldus de Drentse GGD.

In de regio Brabant-Zuidoost gaan de testlocaties in Eindhoven en Eersel eerder dicht. De testlocatie in Helmond blijft wel open. In Gelderland-Zuid gaan de test- en vaccinatielocaties ook eerder dicht.

Eerder was al bekendgemaakt dat de vaccinatielocaties in Almere, Apeldoorn, Dordrecht, Alkmaar, Purmerend, Gorinchem, Puttershoek, Hardinxveld-Giessendam, Sliedrecht en Middenmeer dicht blijven vanwege de storm. Dat geldt ook voor de teststraten in Almere, Apeldoorn, Zaandam, Emmeloord, Gorinchem, Bergen op Zoom, Raamsdonksveer, Krommenie en Mijnsheerenland.

Meer uit Binnenland

Jetten na lang diner met Trump: open, maar elkaar niet overtuigd

WASHINGTON (ANP) - Het gesprek dat premier Rob Jetten met de Amerikaanse president Donald Trump heeft gehad was "te kort om elkaar te overtuigen, maar wel lang genoeg om wat beter begrip te krijgen van elkaars positie", zei Jetten na afloop.

1 uur geleden
Station Roosendaal weer vrijgegeven na vondst verdacht pakket

ROOSENDAAL (ANP) - Het station in Roosendaal is weer vrijgegeven, nadat maandagavond in een treinstel een verdacht pakket was gevonden. De politie laat weten dat het pakket in beslag is genomen en verder wordt onderzocht.

9 uur geleden
Vermiste Drontenaar mogelijk slachtoffer misdrijf na afspraak bos

DRONTEN (ANP) - Een 36-jarige man uit Dronten die sinds twee jaar vermist wordt, is vermoedelijk slachtoffer geworden van een misdrijf. Dat laat de politie weten, omdat duidelijk is geworden dat Marc Jaskulski op de dag van zijn verdwijning via homodatingapp Grindr een afspraak had met iemand in het Roggebotsebos.

9 uur geleden
Station Roosendaal ontruimd om verdacht pakket, geen treinverkeer

ROOSENDAAL (ANP) - Het station in Roosendaal is ontruimd vanwege een verdacht pakket. De politie doet onderzoek. De NS meldt op zijn website dat er geen treinen rijden langs het station.

10 uur geleden
Weski in laatste woord: ik kan niet meer vertrouwen op de staat

ROTTERDAM (ANP) - "Ik kan niet meer op de staat vertrouwen", zei Inez Weski (71) maandag aan het slot van haar proces. "De advocaat opereert kennelijk al langer buiten de bescherming van de wet."

14 uur geleden
OM eist 17 jaar cel en tbs voor doden van moeder in Landsmeer

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft een gevangenisstraf van zeventien jaar en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 33-jarige Timothy B. voor de moord op zijn 52-jarige moeder in zijn woning in Landsmeer en het wegmaken van haar onderbenen. De afgezaagde lichaamsdelen zijn nog niet teruggevonden, bleek maandag tijdens de strafzaak in de rechtbank in Amsterdam.

15 uur geleden
Waterschap Limburg claimt primeur met verwijderen medicijnresten

SIMPELVELD (ANP) - Waterschap Limburg heeft een techniek gevonden om een groot deel van de medicijnresten uit afvalwater te halen. Volgens het waterschap kan hierdoor ruim 80 procent van de medicijnstoffen worden verwijderd, waar dat bij een reguliere aanpak zo'n 30 procent zou zijn. De organisatie spreekt zelf van "een wereldwijde primeur".

15 uur geleden