Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veel test- en prikstraten komende dagen dicht vanwege stormen

Veel test- en prikstraten komende dagen dicht vanwege stormen

DEN HAAG (ANP) - Veel teststraten en vaccinatielocaties gaan de komende dagen dicht vanwege de storm Eunice. Die trekt van vrijdagmiddag tot zaterdagochtend over Nederland. Aan de kust worden windstoten tot 130 kilometer per uur verwacht. Het KNMI waarschuwt daarvoor en heeft code oranje afgegeven. Meerdere locaties waren al dicht vanwege de storm Dudley donderdag.

De GGD in Kennemerland houdt de grote vaccinatielocatie bij Schiphol vrijdag de hele dag dicht. De andere prikplaatsen en de teststraten in de regio sluiten om 12.30 uur. Vanwege de verwachte windvlagen is het "niet verantwoord om de locaties open te houden", laat de regionale gezondheidsdienst weten.

Ook de GGD Amsterdam laat weten de test- en vaccinatielocaties vrijdagmiddag te sluiten "voor de veiligheid van de bezoekers en de medewerkers". Alle vaste testlocaties in de regio Amsterdam sluiten om 13.00 uur, de testunits in Amsterdam-Noord, Amstelveen en Uithoorn sluiten al om 12.00 uur. De afspraken die stonden voor vrijdagmiddag worden verzet naar vrijdagochtend of een andere dag.

Hollands Midden

In de regio Hollands Midden gaan de test- en vaccinatielocaties in Leiden, Gouda, Alphen aan den Rijn, Lisse, Bergambacht, Nieuwveen en Nieuwerkerk aan den IJssel vrijdag om 13.00 uur dicht. In Leiden en Waddinxveen worden dan bovendien geen HPV-prikken gegeven.

De testlocatie in De Meern en de vaccinatielocatie in Soest blijven vrijdag de hele dag dicht. De testlocatie in de Jaarbeurs in Utrecht en de testplekken in Amersfoort, Veenendaal en Woerden zijn alleen vrijdagochtend open. Dat geldt ook voor alle testlocaties in de regio Haaglanden.

Eerder dicht

In Drenthe sluiten alle test- en vaccinatielocaties hun deuren vrijdag om 15.00 uur. "Onze locaties zijn allemaal in een pand (niet een tent), dus goed bestand tegen de storm. Maar bij zo’n zware storm kan toch schade of gevaar ontstaan voor onze bezoekers of medewerkers. Bijvoorbeeld door omvallende bomen en rondvliegende voorwerpen", aldus de Drentse GGD.

In de regio Brabant-Zuidoost gaan de testlocaties in Eindhoven en Eersel eerder dicht. De testlocatie in Helmond blijft wel open. In Gelderland-Zuid gaan de test- en vaccinatielocaties ook eerder dicht.

Eerder was al bekendgemaakt dat de vaccinatielocaties in Almere, Apeldoorn, Dordrecht, Alkmaar, Purmerend, Gorinchem, Puttershoek, Hardinxveld-Giessendam, Sliedrecht en Middenmeer dicht blijven vanwege de storm. Dat geldt ook voor de teststraten in Almere, Apeldoorn, Zaandam, Emmeloord, Gorinchem, Bergen op Zoom, Raamsdonksveer, Krommenie en Mijnsheerenland.

Meer uit Binnenland

Eerste zitting over moord Lisa onder grote belangstelling gestart

AMSTERDAM (ANP) - De eerste zitting in de zaak tegen de man die wordt verdacht van de moord op de 17-jarige Lisa en de gewelddadige verkrachting van een andere vrouw een paar dagen eerder is dinsdag onder grote belangstelling gestart. De grote zaal in de rechtbank in Amsterdam is geheel gevuld met pers en belangstellenden. Ook de publieke tribune zit vol. De 22-jarige verdachte is aanwezig.

54 minuten geleden
Defensie investeert extra in bestrijding van drones na incidenten

DEN HAAG (ANP) - Defensie gaat meer investeren in de bestrijding van drones, laat demissionair staatssecretaris Gijs Tuinman aan de Tweede Kamer weten. Aanleiding zijn volgens hem recente incidenten met drones in zowel Nederland als andere NAVO-landen en het toenemende belang van drones op het slagveld.

1 uur geleden
Twee gewonden aangehouden na steekincident in Groningen

GRONINGEN (ANP) - Bij een steekincident in Aduard zijn in de nacht van maandag op dinsdag twee gewonden aangehouden. De politie kreeg rond 02.45 uur een melding van een steekincident in een woning aan de Albert Harkemaweg in de plaats even ten noordwesten van de stad Groningen. Een man en een vrouw werden aangetroffen met steek- of snijwonden.

5 uur geleden
Code geel voor mist in noorden en westen

DE BILT (ANP) - In het noorden en westen van het land geldt in de nacht van maandag op dinsdag en dinsdagochtend code geel om plaatselijk dichte, verkeersbelemmerende mist. Soms verbetert het zicht ineens weer, om later weer slechter te worden, waarschuwt het KNMI.

9 uur geleden
Lale Gül: de staat en politie laten me in de steek

HILVERSUM (ANP) - Schrijfster Lale Gül voelt zich "in de steek gelaten door de politie en de staat". Dat zegt Gül in RTL Tonight over de beslissing van de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV) om haar beveiliging stop te zetten. "Ik ben eigenlijk in volle paniek, ook al zie je dat nu niet aan me", aldus Gül. "Ik ben vooral heel bang, omdat ik dagelijks nog steeds de meest walgelijke doodsbedreigingen krijg. Dat is nooit opgehouden."

12 uur geleden
Raad Den Haag wil Van Zanen nog een termijn als burgemeester

DEN HAAG (ANP) - De gemeenteraad van Den Haag heeft huidig burgemeester Jan van Zanen voorgedragen voor een nieuwe termijn van maximaal zes jaar. De termijn van de 64-jarige VVD'er loopt op 1 juli 2026 af.

12 uur geleden
Hugo de Jonge wil niet dat burgemeester van Terneuzen aftreedt

MIDDELBURG (ANP) - Hugo de Jonge, commissaris van de Koning in Zeeland, heeft de aftredende burgemeester van Terneuzen "indringend verzocht" om niet op te stappen. Dat staat in een brief die De Jonge aan de gemeenteraad van Terneuzen richt. In het "belang van de bestuurbaarheid" van de gemeente Terneuzen kan burgemeester Erik van Merrienboer beter aanblijven, vindt De Jonge.

14 uur geleden