Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veel test- en prikstraten komende dagen dicht vanwege stormen

Veel test- en prikstraten komende dagen dicht vanwege stormen

DEN HAAG (ANP) - Veel teststraten en vaccinatielocaties gaan de komende dagen dicht vanwege de storm Eunice. Die trekt van vrijdagmiddag tot zaterdagochtend over Nederland. Aan de kust worden windstoten tot 130 kilometer per uur verwacht. Het KNMI waarschuwt daarvoor en heeft code oranje afgegeven. Meerdere locaties waren al dicht vanwege de storm Dudley donderdag.

De GGD in Kennemerland houdt de grote vaccinatielocatie bij Schiphol vrijdag de hele dag dicht. De andere prikplaatsen en de teststraten in de regio sluiten om 12.30 uur. Vanwege de verwachte windvlagen is het "niet verantwoord om de locaties open te houden", laat de regionale gezondheidsdienst weten.

Ook de GGD Amsterdam laat weten de test- en vaccinatielocaties vrijdagmiddag te sluiten "voor de veiligheid van de bezoekers en de medewerkers". Alle vaste testlocaties in de regio Amsterdam sluiten om 13.00 uur, de testunits in Amsterdam-Noord, Amstelveen en Uithoorn sluiten al om 12.00 uur. De afspraken die stonden voor vrijdagmiddag worden verzet naar vrijdagochtend of een andere dag.

Hollands Midden

In de regio Hollands Midden gaan de test- en vaccinatielocaties in Leiden, Gouda, Alphen aan den Rijn, Lisse, Bergambacht, Nieuwveen en Nieuwerkerk aan den IJssel vrijdag om 13.00 uur dicht. In Leiden en Waddinxveen worden dan bovendien geen HPV-prikken gegeven.

De testlocatie in De Meern en de vaccinatielocatie in Soest blijven vrijdag de hele dag dicht. De testlocatie in de Jaarbeurs in Utrecht en de testplekken in Amersfoort, Veenendaal en Woerden zijn alleen vrijdagochtend open. Dat geldt ook voor alle testlocaties in de regio Haaglanden.

Eerder dicht

In Drenthe sluiten alle test- en vaccinatielocaties hun deuren vrijdag om 15.00 uur. "Onze locaties zijn allemaal in een pand (niet een tent), dus goed bestand tegen de storm. Maar bij zo’n zware storm kan toch schade of gevaar ontstaan voor onze bezoekers of medewerkers. Bijvoorbeeld door omvallende bomen en rondvliegende voorwerpen", aldus de Drentse GGD.

In de regio Brabant-Zuidoost gaan de testlocaties in Eindhoven en Eersel eerder dicht. De testlocatie in Helmond blijft wel open. In Gelderland-Zuid gaan de test- en vaccinatielocaties ook eerder dicht.

Eerder was al bekendgemaakt dat de vaccinatielocaties in Almere, Apeldoorn, Dordrecht, Alkmaar, Purmerend, Gorinchem, Puttershoek, Hardinxveld-Giessendam, Sliedrecht en Middenmeer dicht blijven vanwege de storm. Dat geldt ook voor de teststraten in Almere, Apeldoorn, Zaandam, Emmeloord, Gorinchem, Bergen op Zoom, Raamsdonksveer, Krommenie en Mijnsheerenland.

Meer uit Binnenland

Toch natuurvergunning nodig voor luchthavens Rotterdam, Eindhoven

DEN HAAG (ANP) - Rotterdam Airport en Eindhoven Airport hebben toch natuurvergunningen nodig, heeft de rechter bepaald. Het kabinet vond enkele jaren geleden dat dat niet nodig was, maar natuurorganisaties en omwonenden hebben dat aangevochten.

33 minuten geleden
RWS roept op tijdens werk aan A2: rijd niet binnendoor

UTRECHT (ANP) - Rijkswaterstaat roept weggebruikers bij drukte door de werkzaamheden aan de snelweg A2 komend weekend op niet af te wijken van de omleidingsroute. "Rijd niet binnendoor of op de navigatie", zegt een woordvoerster. Meerdere omliggende gemeenten hadden de afgelopen weekenden veel last van sluipverkeer, omdat de A2 richting Utrecht dicht was tussen de knooppunten Everdingen en Oudenrijn.

1 uur geleden
Tientallen websites met designerdrugs offline gehaald om gevaren

DEN HAAG (ANP) - Tientallen websites die zogenoemde designerdrugs aanboden, zijn offline gehaald op last van de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) en de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). "Het gebruik ervan kan levensgevaarlijk zijn", melden de overheidsdiensten.

1 uur geleden
Advocaten: verdachte Z. was tijdens roof niet in Drents Museum

ASSEN (ANP) - Het bewijs tegen vermeende kunstrover Bernhard Z. (35) is minder overweldigend dan het Openbaar Ministerie heeft betoogd, zo hebben zijn advocaten donderdag in hun pleidooi gezegd. Ze hebben gepleit voor vrijspraak.

1 uur geleden
Vrouw doodgestoken in Hoofddorp, man aangehouden

HOOFDDORP (ANP) - Het slachtoffer van de dodelijke steekpartij in een woning in Hoofddorp woensdagavond is een vrouw, meldt de politie donderdag. De persoon die werd aangehouden is een 34-jarige man uit de Noord-Hollandse plaats.

1 uur geleden
Staatssecretaris wil brandveiligheidskeuringen voor stallen

DEN HAAG (ANP) - Boeren moeten regelmatig hun technische installaties laten controleren om het risico op stalbranden te voorkomen. Staatssecretaris Silvio Erkens (Landbouw, VVD) schrijft in een Kamerbrief dat hij "zo spoedig mogelijk" brandveiligheids- en elektrakeuringen wil invoeren.

1 uur geleden
AP gaat beveiliging data bij ICT-leveranciers controleren

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens (AP) gaat binnenkort bij een aantal ICT-leveranciers in Nederland preventief controleren hoe zij de digitale beveiliging hebben geregeld. Zo kunnen zij tijdig aanpassingen doen als dat nodig blijkt. Na een reeks grote datalekken, bij onder meer Odido en Clinical Diagnostics, wil de AP met deze controles de preventie tegen cyberaanvallen en datalekken bevorderen.

2 uur geleden