Veel steun voor nieuwe Italiaanse premier Draghi in Senaat
ROME (ANP/DPA) - De nieuwe Italiaanse premier Mario Draghi heeft een eerste vertrouwensstemming overleefd in het parlement. Zijn nieuwe regering kreeg daar woensdagavond laat de steun van het overgrote deel van de senatoren: 262 stemden voor, 40 tegen.
De uitkomst van de stemming komt niet als een verrassing. De voormalige topman van de Europese Centrale Bank moet een regering van nationale eenheid gaan leiden. Die wordt gesteund door zowel linkse als rechtse partijen, van de Forza Italia van oud-premier Berlusconi tot de grote protestpartij Vijfsterrenbeweging (M5S).
Draghi moet ook donderdag nog een horde nemen in het parlement. Dan moet ook de Kamer van Afgevaardigden nog stemmen over zijn regering. Die krijgt te maken met zowel een economische crisis als de coronacrisis. De tweede stemming in het parlement wordt gezien als een formaliteit.
De nieuwe premier hield woensdag alvast een speech waarin hij zijn beleidsplannen presenteerde. Draghi wil onder meer sneller gaan vaccineren en de economie hervormen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Voor het Correspondents' Dinner zaterdag in Washington gold niet de hoogste beveiligingsstatus die normaal bij zulke bijeenkomsten wordt afgegeven. Dat schrijft The Washington Post op gezag van anonieme overheidsfunctionarissen.
38 minuten geledenWISMAR (ANP/DPA) - Een schip dat bultrug Timmy moet redden, is onderweg naar de plek waar de walvis nog steeds is gestrand, nabij het eiland Poel voor de Duitse Oostzeekust.
42 minuten geledenBEIROET (ANP/RTR) - Israëlische luchtaanvallen hebben zondag veertien mensen gedood en 37 mensen verwond, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid. Onder de doden van zondag waren twee kinderen en twee vrouwen, aldus het ministerie van Volksgezondheid. Israël meldt dat een van zijn soldaten is omgekomen.
6 uur geledenRAMALLAH (ANP/AFP) - De seculiere partij Fatah van de Palestijnse president Mahmoud Abbas heeft de lokale verkiezingen gewonnen die zaterdag werden gehouden op de Westelijke Jordaanoever. Dat blijkt uit de zondag gepubliceerde resultaten.
7 uur geledenSYRACUSE (ANP/DPA) - Activisten uit diverse landen zijn vanuit Sicilië aan boord van 56 schepen met humanitaire hulp vertrokken naar de Gazastrook. Dat meldt de Global Sumud Flotilla. Volgens de organisatie is het de grootste hulpvloot die ooit heeft geprobeerd de Gazastrook te bereiken.
7 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Het vierdaagse staatsbezoek van koning Charles en koningin Camilla aan de Verenigde Staten gaat gewoon door zoals gepland. Dat heeft Buckingham Palace zondag bekendgemaakt na overleg over de planning naar aanleiding van het schietincident tijdens een mediagala waar president Donald Trump aanwezig was.
7 uur geledenBOGOTÁ (ANP/AFP/RTR) - Het dodental door een zware explosie op een verkeersweg in Colombia is gestegen naar negentien. De autoriteiten spreken over een terreuraanslag en houden een afsplitsing van de ontbonden guerrillagroep FARC verantwoordelijk.
9 uur geleden