Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veel stemmen voor staatssecretaris Van Huffelen op BES-eilanden

Veel stemmen voor staatssecretaris Van Huffelen op BES-eilanden

KRALENDIJK (ANP) - Alexandra van Huffelen, die als staatssecretaris Koninkrijksrelaties regelmatig in Caribisch Nederland komt, heeft daar vorige week relatief veel stemmen gekregen van de inwoners. Van Huffelen stond als lijstduwer op de kandidatenlijst van haar partij D66.

Op Sint-Eustatius hebben 329 inwoners een geldige stem op een partij uitgebracht. D66 werd met 170 stemmen (bijna 52 procent) verreweg de grootste partij, en daarvan waren 150 stemmen voor Van Huffelen. De tweede partij op 'Statia' was BBB met 77 stemmen (ruim 23 procent).

Op Bonaire stemden 3408 mensen. D66 werd met 746 stemmen (bijna 22 procent) de grootste partij. Van Huffelen kreeg 493 stemmen, haar lijsttrekker Rob Jetten 159. Op Saba kreeg D66 126 van de 230 stemmen (bijna 55 procent), waarvan 81 voor Van Huffelen en 31 voor Jetten.

Verhogen minimumloon

Van Huffelen maakte tijdens een bezoek in oktober bekend dat ze het minimumloon en de uitkeringen op de BES-eilanden aanzienlijk verhoogt. Afgelopen december was ze op Curaçao om excuses aan te bieden voor het Nederlandse slavernijverleden.

De opkomst op Bonaire, Sint-Eustatius en Saba was het laagst van heel Nederland. Op Bonaire stemde 27 procent van de inwoners, iets meer dan bij de vorige Kamerverkiezingen twee jaar geleden. Op Saba daalde de opkomst van bijna 50 procent naar zo'n 26 procent en op Sint-Eustatius van 34 procent naar 18 procent.

Meer uit Politiek

Oud-BBB'er Van Gasteren gaat zelfstandig door in Eerste Kamer

DEN HAAG (ANP) - Robert van Gasteren geeft zijn zetel niet terug aan de BBB in de Eerste Kamer. Hij gaat verder als zelfstandig senator, bevestigt BBB-fractievoorzitter Ilona Lagas woensdag na berichtgeving van WNL.

9 uur geleden
CDA botst met oppositie over eigen bijdrage wijkverpleging

DEN HAAG (ANP) - PVV, SP en 50PLUS vinden het een slecht idee om een eigen bijdrage te vragen voor wijkverpleging vanwege de nadelige gevolgen. Dat bleek woensdag tijdens een zorgdebat. Coalitiepartij CDA gaf aan niet doof te zijn voor de zorgen, maar desondanks voor het plan te zijn.

9 uur geleden
Minister verruimt asielbeleid voor dienstplichtige Eritreeërs

DEN HAAG (ANP) - Eritreeërs die dienstplicht moeten vervullen en in Nederland asiel aanvragen, maken meer kans op een verblijfsvergunning. Minister Bart van den Brink (Asiel) heeft het beleid voor deze mensen verruimd. Tot nu toe konden alleen Eritreeërs die een militaire dienstplicht moesten vervullen puur op basis daarvan een verblijfsvergunning aanvragen. Landgenoten die een civiele dienstplicht te wachten stond, moesten per geval aantonen dat ze gevaar liepen. Dat is niet meer nodig.

11 uur geleden
Zorgvilla's ExpertCare voorlopig nog open, Kamer wil oplossing

DEN HAAG (ANP) - De zorgvilla's van het bedrijf ExpertCare kunnen voorlopig openblijven, schrijft minister Mirjam Sterk van Langdurige Zorg in een brief aan de Tweede Kamer. De woningen zouden eigenlijk na 31 maart sluiten, maar omdat er nog geen oplossing is gevonden, blijven ze nog even open.

14 uur geleden
Minister wilde verrassing voorkomen met bekritiseerde UNRWA-brief

DEN HAAG (ANP) - Minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingshulp, D66) wilde verrassingen voorkomen met de brief waarin hij onlangs aankondigde de bezuiniging op UNRWA komende Prinsjesdag terug te draaien. Bij het debat woensdag verweten linkse en rechtse oppositiepartijen de coalitie hierin niet consistent te hebben gehandeld. De coalitie van D66, VVD en CDA had namelijk onlangs nog tegen een links voorstel gestemd om de bezuiniging op subsidie voor de VN-hulporganisatie voor Palestijnse vluchtelingen in de huidige begroting ongedaan te maken.

14 uur geleden
Minister Berendsen: VS hebben alle reden om in NAVO te blijven

DEN HAAG (ANP) - De Verenigde Staten hebben "alle reden" om lid te blijven van de NAVO, vindt minister Tom Berendsen van Buitenlandse Zaken. In het dreigement van president Donald Trump om het bondgenootschap de rug toe te keren hoort de CDA-bewindsman vooral een "uitnodiging" om zorgen te bespreken die al langer leven bij de Amerikanen.

15 uur geleden
Bertram: plannen tegen prijsstijgingen moeten ook over ov gaan

DEN HAAG (ANP) - Het openbaar vervoer moet ook onderdeel zijn van mogelijke maatregelen tegen de gestegen prijzen door de Iran-oorlog waar het kabinet aan werkt. Dat vindt staatssecretaris Annet Bertram (Infrastructuur en Waterstaat, CDA), zei ze in een debat. In de Tweede Kamer klonk een brede wens om iets aan de kosten van het openbaar vervoer te doen.

15 uur geleden