Veel stemmen voor staatssecretaris Van Huffelen op BES-eilanden
KRALENDIJK (ANP) - Alexandra van Huffelen, die als staatssecretaris Koninkrijksrelaties regelmatig in Caribisch Nederland komt, heeft daar vorige week relatief veel stemmen gekregen van de inwoners. Van Huffelen stond als lijstduwer op de kandidatenlijst van haar partij D66.
Op Sint-Eustatius hebben 329 inwoners een geldige stem op een partij uitgebracht. D66 werd met 170 stemmen (bijna 52 procent) verreweg de grootste partij, en daarvan waren 150 stemmen voor Van Huffelen. De tweede partij op 'Statia' was BBB met 77 stemmen (ruim 23 procent).
Op Bonaire stemden 3408 mensen. D66 werd met 746 stemmen (bijna 22 procent) de grootste partij. Van Huffelen kreeg 493 stemmen, haar lijsttrekker Rob Jetten 159. Op Saba kreeg D66 126 van de 230 stemmen (bijna 55 procent), waarvan 81 voor Van Huffelen en 31 voor Jetten.
Verhogen minimumloon
Van Huffelen maakte tijdens een bezoek in oktober bekend dat ze het minimumloon en de uitkeringen op de BES-eilanden aanzienlijk verhoogt. Afgelopen december was ze op Curaçao om excuses aan te bieden voor het Nederlandse slavernijverleden.
De opkomst op Bonaire, Sint-Eustatius en Saba was het laagst van heel Nederland. Op Bonaire stemde 27 procent van de inwoners, iets meer dan bij de vorige Kamerverkiezingen twee jaar geleden. Op Saba daalde de opkomst van bijna 50 procent naar zo'n 26 procent en op Sint-Eustatius van 34 procent naar 18 procent.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Minister Sophie Hermans van Volksgezondheid, Welzijn en Sport neemt het advies van de Gezondheidsraad over en neemt een vaccinatie tegen meningokokken B niet op in het rijksvaccinatieprogramma. Volgens de raad wegen de voordelen niet op tegen de nadelen. Als er nieuwe vaccins voor komen, kan dit besluit veranderen.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een Nederlandse mijnenjager gaat eind deze week voor een NAVO-inzet naar de Middellandse Zee, zodat het marineschip tijdig naar de Straat van Hormuz kan varen als er overeenstemming is over een missie daar. Verder worden voorbereidingen getroffen om onder meer een gecombineerd search-, duik- en explosievenopruimingsteam (eventueel vanaf een Nederlands ondersteuningsschip) naar de Perzische Golf te sturen.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil niet dat de NOS horecaondernemers geld vraagt om wedstrijden van het Nederlands elftal op het WK voetbal op schermen te vertonen. Zolang er niet meer dan 5000 mensen bij zijn, zou dat gratis moeten zijn, vindt een ruime meerderheid.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In een Tweede Kamerdebat klinken woensdag frustraties over de voortgang van het nieuwe spoorbeveiligingssysteem ERTMS. Het kost mogelijk 15 miljard euro en het kan tot 2060 à 2070 duren om het helemaal in te voeren, stond in een recent rapport. Kamerleden vinden dat te duur en te traag, al hebben ze weinig concrete voorstellen om er iets aan te doen.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De relatie van Nederland en Europa met de Verenigde Staten is "onomkeerbaar" veranderd, zegt premier Rob Jetten. In een grote toespraak over het buitenlandbeleid van zijn kabinet waarschuwde hij dat de houding van Europa's voormalige grote beschermheer de komende jaren "uitdagend" zal blijven. "Het is naïef om te denken dat bij een nieuwe Amerikaanse president we terug naar vroeger gaan."
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een groep rechtse oppositiepartijen onder aanvoering van JA21 doet een poging om de spreidingswet van tafel te krijgen. Zij dienen daarvoor een initiatiefwet in. De kans dat die snel een meerderheid krijgt in de Tweede Kamer is klein. In het coalitieakkoord is afgesproken dat deze wet, die een eerlijke verdeling van asielzoekers over het land regelt, voorlopig in stand blijft. Linkse partijen willen haar eveneens behouden.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet zet de bezuinigingen op de uitkeringen van werklozen en arbeidsongeschikten "in de voorgestelde vorm" niet door. Ook stopt het met het veel bekritiseerde plan om de AOW-leeftijd op termijn sneller te laten stijgen. Dat meldt minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken) in een brief aan de vakbonden. Met deze handreikingen aan de vakbonden hoopt de D66-bewindsman "ruimte te maken" voor overleg met de sociale partners.
1 dag geleden