
Veel smog tijdens vuurwerk, maar dit verwaaide door wind
BILTHOVEN (ANP) - Door het afsteken van vuurwerk was er in de nacht van dinsdag op woensdag kort sprake van smog door fijnstof. De luchtkwaliteit was toen zeer slecht, maar de vervuiling verwaaide snel door de harde wind. Volgens het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) waren de concentraties vergelijkbaar met de twee vorige jaarwisselingen.
De concentraties fijnstof waren het hoogst in Den Haag. Daar werd 908 microgram fijnstof in elke kubieke meter lucht gemeten. Dat is bijna 23 keer zo hoog als het gemiddelde niveau waaraan mensen in een jaar tijd mogen worden blootgesteld. Vorig jaar had Vlaardingen de hoogste concentraties met 1058 microgram fijnstof per kubieke meter.
Mensen met astma, chronische bronchitis, longemfyseem en hart- en vaatziekten kunnen het meest last krijgen van smog. Ze worden bijvoorbeeld kortademig, kunnen piepen bij het ademen en moeten misschien hoesten.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - In Nederland liggen 162 basisscholen langs wegen waar auto's 50 kilometer per uur mogen rijden en waar geen vrijliggend fietspad is. Dat meldt de Fietsersbond op basis van openbare data. De belangenorganisatie dringt aan op snelle invoering van een maximumsnelheid van 30 kilometer per uur rond alle basisscholen.
36 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het OM doet grootschalig onderzoek naar sadistische onlinenetwerken, waarin jonge mensen worden gedwongen tot extreem gewelddadige handelingen zoals zelfbeschadiging en seksueel misbruik. Dat bevestigt het OM na berichtgeving van Zembla. Het onderzoeksprogramma achterhaalde dat de politie een destijds 24-jarige man uit Eindhoven arresteerde op verdenking van terrorisme.
42 minuten geledenARNHEM (ANP) - Bij een juwelier aan de Hommelstraat in Arnhem, aan de rand van het centrum, heeft in de nacht van dinsdag op woensdag een ramkraak plaatsgevonden. Dat bevestigt de politie. Agenten hielden ter plaatse drie verdachten aan.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De helft van de lhbti+-asielzoekers en -statushouders ervaart onveiligheid in de opvang. Dat meldt COC Nederland op basis van eigen onderzoek onder 54 respondenten. Volgens de belangenorganisatie is de situatie voor deze groep niet verbeterd sinds eerder onderzoek in 2018.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Meer nieuwbouw leidt op korte termijn niet tot lagere huizenprijzen, zegt ABN AMRO in een speciale editie van zijn woningmarktmonitor in aanloop naar de verkiezingen. Ook de afbouw van de hypotheekrenteaftrek, mits dit geleidelijk gebeurt, zal volgens de bank waarschijnlijk niet leiden tot dalende huizenprijzen.
8 uur geledenRIYAD (ANP) - Demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) is onder de indruk van de veranderingen in Saudi-Arabië. Met name vrouwen ziet hij snel de omschakeling maken, zegt hij tijdens een bezoek aan het conservatieve koninkrijk.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - CDA-leider Henri Bontenbal kan "ook vanuit de bijbel" niet begrijpen dat de SGP en ook de ChristenUnie niet kritischer zijn geweest over het geweld van Israël in Gaza. Dat zei hij in een verkiezingsdebat tussen de christelijke partijen van het Nederlands Dagblad.
12 uur geleden