Veel schade maar geen doden bij aardbeving in Zagreb
ZAGREB (ANP/RTR) - Een krachtige aardbeving in de Kroatische hoofdstad Zagreb heeft veel schade en branden veroorzaakt, maar volgens hulpdiensten zijn er voor zover bekend geen doden gevallen. Aanvankelijk werd de dood van een kind gemeld, maar dat is zeer ernstig gewond, zo is later bekendgemaakt. Er is nog een minderjarige zwaar gewond geraakt, volgens hulpdiensten.
Veel mensen zijn in paniek de straat op gegaan. Premier Andrej Plenkovic heeft opgeroepen niet terug naar huis te gaan, omdat naschokken worden gevreesd. Het parlementsgebouw in de hoofdstad heeft ook forse schade opgelopen. Het was volgens de premier de zwaarste aardbeving in Zagreb in 140 jaar.
De beving had een kracht van 5,3. Het epicentrum lag 6 kilometer ten noorden van Zagreb op 10 kilometer diepte. De schok werd op de hele westelijke Balkan gevoeld. Minister van Binnenlandse Zaken Davor Bozinovic riep de mensen op straat op afstand van elkaar te bewaren om de verspreiding van het coronavirus tegen te gaan.
Meer uit Buitenland
COURMAYEUR (ANP) - In Italië is een persoon omgekomen door een lawine, meldt nieuwssite RAI News. Twee mensen raakten zwaargewond. Zij zijn naar het ziekenhuis in Aosta gebracht.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/BLOOMBERG) - De Israëlische regering heeft ingestemd met omstreden plannen om de controle over de bezette Westelijke Jordaanoever uit te breiden. Vorige week ging het Israëlische veiligheidskabinet al akkoord, wat leidde tot kritiek uit onder meer de Europese Unie en het Verenigd Koninkrijk.
2 uur geledenBRATISLAVA (ANP/AFP) - De VS zien geen reden de conclusies uit het Europese rapport naar de doodsoorzaak van de Russische oppositieleider Aleksej Navalny in twijfel te trekken. Dat zei minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio tijdens een gezamenlijke persconferentie met de Slowaakse premier Robert Fico in antwoord op vragen uit de zaal.
2 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense oud-minister Herman Haloesjtsjenko is in de nacht van zaterdag op zondag opgepakt terwijl hij het land probeerde te verlaten. Volgens nieuwssite Ukrainska Pravda is de oud-minister, die in verband wordt gebracht met een grote corruptiezaak, op de grens uit een trein gehaald.
5 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De Europese Unie wil nog geen datum noemen waarop Oekraïne EU-lid kan worden, denkt buitenlandchef Kaja Kallas. Oekraïne wil een datum vastleggen in een vredesregeling met Rusland, waarover nu wordt onderhandeld. Het land ziet dat als een van de 'veiligheidsgaranties' die het tegen Rusland moeten beschermen.
5 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - In de Gazastrook zijn zondag zeker elf mensen gedood door Israëlische aanvallen, meldt de Palestijnse burgerbeschermingsdienst. Het Israëlische leger zegt dat de aanval werd uitgevoerd als reactie op schendingen van het staakt-het-vuren.
6 uur geledenTUCSON (ANP) - De Amerikaanse politie heeft niemand gearresteerd in verband met de ontvoering van Nancy Guthrie. Lokale media meldden eerder dat drie mensen waren opgepakt bij een huiszoeking in de nacht van vrijdag op zaterdag, maar de politie zei later dat die personen niet zijn gearresteerd. Een man werd wel ondervraagd, meldt CNN op basis van de politie. Hij wordt er niet van verdacht de kidnapper te zijn.
6 uur geleden