Veel schade maar geen doden bij aardbeving in Zagreb
ZAGREB (ANP/RTR) - Een krachtige aardbeving in de Kroatische hoofdstad Zagreb heeft veel schade en branden veroorzaakt, maar volgens hulpdiensten zijn er voor zover bekend geen doden gevallen. Aanvankelijk werd de dood van een kind gemeld, maar dat is zeer ernstig gewond, zo is later bekendgemaakt. Er is nog een minderjarige zwaar gewond geraakt, volgens hulpdiensten.
Veel mensen zijn in paniek de straat op gegaan. Premier Andrej Plenkovic heeft opgeroepen niet terug naar huis te gaan, omdat naschokken worden gevreesd. Het parlementsgebouw in de hoofdstad heeft ook forse schade opgelopen. Het was volgens de premier de zwaarste aardbeving in Zagreb in 140 jaar.
De beving had een kracht van 5,3. Het epicentrum lag 6 kilometer ten noorden van Zagreb op 10 kilometer diepte. De schok werd op de hele westelijke Balkan gevoeld. Minister van Binnenlandse Zaken Davor Bozinovic riep de mensen op straat op afstand van elkaar te bewaren om de verspreiding van het coronavirus tegen te gaan.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De VS loven tot 10 miljoen dollar (8,7 miljoen euro) uit voor tips rond de Iraanse opperste leider Mojtaba Khamenei en enkele belangrijke figuren in zijn kring. Dat meldt Rewards for Justice, een Amerikaanse overheidswebsite met signaleringen. Op X voegt het beloningsprogramma eraan toe dat tipgevers ook een veilig onderkomen kan worden geboden.
31 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zenden nog eens 2200 militairen en enkele oorlogsbodems richting het Midden-Oosten. Dat melden onder meer The Wall Street Journal en ABC News op basis van ingewijden. Het zou onder meer gaan om de USS Tripoli, een amfibisch aanvalsschip dat onder meer plek heeft voor meer dan twintig F-35's.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Israël heeft sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten ruim 7600 aanvallen uitgevoerd op Iran en 1100 in Libanon. Dat melden de Israëlische strijdkrachten via sociale media.
2 uur geledenNUUK (ANP/RTR) - De sociaaldemocratische Siumut-partij trekt zich terug uit de Groenlandse coalitie. Dat zegt premier Jens-Frederik Nielsen. Het vertrek betekent dat buitenlandminister Vivian Motzfeldt, die bekendheid verwierf om haar rol in het Amerikaanse dispuut over het semiautonome eiland, van het toneel verdwijnt.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten staan achter bondgenoot Israël in de genocidezaak van het Internationaal Gerechtshof, schrijft het land in een zogenoemde "verklaring van intentie". Zuid-Afrika diende de zaak in 2023 in, omdat de oorlog in Gaza volgens het land in strijd was met het VN-Genocideverdrag. Een beschuldiging die Israël en ook de VS stellig ontkennen.
4 uur geledenSANTA CRUZ (ANP/AFP/RTR) - De Uruguayaanse kartelbaas Sebastián Marset is gearresteerd in Bolivia. Dat meldde de baas van de Paraguayaanse drugsbestrijdingsdienst op de radio in dat land. Hij zou zijn opgepakt bij een grote politieoperatie in Santa Cruz en inmiddels zijn overgedragen aan de VS.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft beklemtoond dat Frankrijk alleen een defensieve rol speelt in het Midden-Oosten. Hij zei dat na de dood van een Franse militair door een drone-aanval in de Iraakse Koerdische regio. Zeven Franse militairen raakten gewond.
5 uur geleden