Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veel schade maar geen doden bij aardbeving in Zagreb

Veel schade maar geen doden bij aardbeving in Zagreb

ZAGREB (ANP/RTR) - Een krachtige aardbeving in de Kroatische hoofdstad Zagreb heeft veel schade en branden veroorzaakt, maar volgens hulpdiensten zijn er voor zover bekend geen doden gevallen. Aanvankelijk werd de dood van een kind gemeld, maar dat is zeer ernstig gewond, zo is later bekendgemaakt. Er is nog een minderjarige zwaar gewond geraakt, volgens hulpdiensten.

Veel mensen zijn in paniek de straat op gegaan. Premier Andrej Plenkovic heeft opgeroepen niet terug naar huis te gaan, omdat naschokken worden gevreesd. Het parlementsgebouw in de hoofdstad heeft ook forse schade opgelopen. Het was volgens de premier de zwaarste aardbeving in Zagreb in 140 jaar.

De beving had een kracht van 5,3. Het epicentrum lag 6 kilometer ten noorden van Zagreb op 10 kilometer diepte. De schok werd op de hele westelijke Balkan gevoeld. Minister van Binnenlandse Zaken Davor Bozinovic riep de mensen op straat op afstand van elkaar te bewaren om de verspreiding van het coronavirus tegen te gaan.

Meer uit Buitenland

Sociaaldemocraten: steun nieuwe EU-meerjarenbegroting niet zeker

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie kan niet "vanzelfsprekend" rekenen op de steun van de sociaaldemocraten in het Europees Parlement voor een nieuwe meerjarenbegroting van de Europese Unie. Daarvoor waarschuwde partijleider Iratxe García woensdag op een persconferentie. De sociaaldemocraten zijn de tweede partij van het parlement.

23 minuten geleden
Australisch visum Kanye West ingetrokken om nummer 'Heil Hitler'

MELBOURNE (ANP) - Australië heeft een visum voor rapper Kanye 'Ye' West ingetrokken na de release van zijn nummer Heil Hitler. Volgens immigratieminister Tony Burke was het visum al toegekend, maar weer ingetrokken om uitspraken van de rapper, meldt nieuwswebsite ABC. "Hij heeft veel beledigende opmerkingen gemaakt waar mijn functionarissen opnieuw naar hebben gekeken na de uitgave van dat nummer", aldus Burke.

24 minuten geleden
Greenpeace: EU luistert niet goed naar eigen klimaatadviseurs

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft volgens Greenpeace onvoldoende geluisterd naar haar eigen klimaatadviseurs. De organisatie brengt in herinnering dat de Wetenschappelijke Klimaatadviesraad van de EU een maand geleden heeft aanbevolen te streven naar 90 tot 95 procent minder uitstoot van broeikasgassen in 2040. Die vermindering zou bovendien in de EU zelf moeten plaatsvinden en niet buiten de EU via koolstofhandel, vond de raad.

29 minuten geleden
Oekraïne zegt dat stopzetten Amerikaanse steun Rusland aanmoedigt

KYIV (ANP/AFP) - Oekraïne heeft de plaatsvervangend ambassadeur John Ginkel ontboden om uitleg te geven over berichten dat de Verenigde Staten de leveringen van wapens aan Oekraïne hebben opgeschort. Volgens Kyiv wordt Rusland daardoor "aangemoedigd" om door te gaan met de oorlog, staat in een verklaring van het Oekraïense ministerie van Buitenlandse Zaken.

31 minuten geleden
Hoekstra vindt het logisch nu nieuw EU-klimaatdoel op te stellen

BRUSSEL (ANP) - Volgens Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat) is het "logisch" dat de EU nu een nieuw klimaatdoel voor 2040 vastlegt. De Europese Commissie heeft voorgesteld de uitstoot van broeikasgassen per 2040 met 90 procent terug te dringen.

42 minuten geleden
Brussel wil 90 procent minder uitstoot 2040, wel versoepelingen

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil dat de uitstoot van broeikasgassen in 2040 met 90 procent is teruggebracht vergeleken met 1990, zo stelt ze woensdag voor. Daarbij wil de Commissie het voor lidstaten wel makkelijker maken dit klimaatdoel te bereiken, zeiden Eurocommissarissen Teresa Ribera (Schone Transitie) en Wopke Hoekstra (Klimaat) op een persconferentie.

1 uur geleden
Samenwerking tussen Iran en IAEA officieel beëindigd

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft een einde gemaakt aan de samenwerking met het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA). Het parlement en de belangrijke Raad van Hoeders stemden daar vorige week al mee in, maar nu zijn de banden officieel verbroken.

1 uur geleden