Veel schade door plofkraak Amsterdam-Zuid, treinverkeer verstoord
AMSTERDAM (ANP) - Door een plofkraak op station Amsterdam-Zuid is het treinverkeer van en naar het station gedurende een groot deel van de ochtendspits verstoord. In de vroege ochtend mochten treinen op last van de politie helemaal niet op het station stoppen. Iets voor 07.30 uur was het politieonderzoek naar de plofkraak afgerond en kon het treinverkeer weer worden opgestart.
De helft van de treinen stopt inmiddels weer op Amsterdam-Zuid: alleen de sporen 1 en 2 worden nog niet gebruikt, zegt een NS-woordvoerster. Naar verwachting duurt de overlast tot ongeveer 08.30 uur, is de prognose. "Het heeft altijd even tijd nodig om weer op gang te komen", zegt de woordvoerster, die benadrukt dat alle treinen wel gewoon langs Amsterdam-Zuid kunnen rijden.
De plofkraak was rond 04.10 uur bij een balie van Tickets & Service van de NS in de stationshal, laat een woordvoerder van de politie weten. De schade is groot, zo zijn de ramen gebarsten. Of er iets is buitgemaakt, kon de woordvoerder niet zeggen. Ook is niet bekend of er op het moment van de plofkraak mensen in het stationsgebouw aanwezig waren. Er is in ieder geval niemand gewond geraakt.
De politie doet tactisch onderzoek, gericht op de verdachte of verdachten, en heeft op de plaats van de plofkraak ook sporenonderzoek gedaan. Ook de Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) deed onderzoek. Daaruit kwam naar voren dat er geen explosieven waren achtergebleven.
Meer uit Binnenland
EINDHOVEN (ANP) - ASML zal in twintig jaar tijd 100 miljoen euro bijdragen aan de toekomstige vestiging van het Rijksmuseum in Eindhoven. Dat hebben de gemeente en de chipmachinemaker vastgelegd.
2 uur geledenEEMSHAVEN (ANP) - De politie heeft vorige week dinsdag een man aangehouden nadat zij meerdere meldingen ontving van verdachte dronevluchten boven het Eemshavengebied. Het gaat om een man die in België woont, bevestigt de politie na berichtgeving door Dagblad van het Noorden. Over zijn leeftijd of nationaliteit is niets bekendgemaakt.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft woensdag een bezoek gebracht aan koning Willem-Alexander. De ontmoeting vond plaats in de zogeheten DNA Salon op Paleis Huis ten Bosch.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De verdenkingen tegen een Egyptenaar die eerder deze maand in Nederland is aangehouden voor mishandeling, zijn uitgebreid. Het Openbaar Ministerie meldt dat de man nu ook wordt verdacht "diensten te hebben verleend voor een buitenlandse mogendheid". Om welke diensten het precies gaat en voor welk land hij ze heeft verricht, zegt de woordvoerder van het OM niet omdat het strafrechtelijk onderzoek nog loopt.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie gaat een deel van de ruim 10.000 onbehandelde aangiften en meldingen uit 2024 opnieuw beoordelen. Justitieminister David van Weel (VVD) schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat het in eerste instantie gaat om de aangiften voor moord en doodslag, pogingen daartoe en ernstige zedenzaken.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima leven mee met de slachtoffers en nabestaanden van het treinongeluk nabij Urda in Spanje. In een bericht op sociale media staat het koningspaar stil bij het dodelijke ongeluk van woensdagochtend, waarbij 68 mensen om het leven kwamen.
6 uur geledenROERMOND (ANP) - Meer regie, samenwerking en investeringen zijn nodig om Nederland van voldoende zoetwater te blijven voorzien. Die oproep doen de hoogste bestuurders van twaalf waterschappen. De extreme droogte van afgelopen zomer heeft laten zien hoe kwetsbaar het watersysteem is, zeggen de dijk- en watergraven. "Droogtemaatregelen dulden geen uitstel meer."
7 uur geleden