Veel schade bij Allianz Rotterdam door pro-Palestijnse actie
ROTTERDAM (ANP) - Bij het hoofdkantoor van verzekeraar Allianz op de Coolsingel in Rotterdam is een ravage aangericht door pro-Palestijnse activisten. Op beelden die Palestine Action Nederland op Instagram heeft gedeeld is te zien hoe actievoerders in de nacht ramen inslaan van het kantoorgebouw en rode verf spuiten.
Bij de beelden schrijft de groep onder meer dat Allianz verzekeraar en aandeelhouder is van Elbit Systems, "de grootste wapenleverancier van 'Israël'". Dit maakt de verzekeraar volgens Palestine Action Nederland "in hoge mate verantwoordelijk voor de genocide op Palestijnen, en hier mogen ze niet ongemerkt mee wegkomen". De groep zegt terug te komen als Allianz Elbit Systems niet laat vallen.
Een woordvoerder van Allianz wil "vooropstellen ieders mening te respecteren", maar hij trekt wel "een lijn bij het bedreigen en vertonen van crimineel gedrag". De verzekeraar heeft aangifte gedaan en hoopt dat de politie actie onderneemt. Het hoofdkantoor is maandag gewoon op de reguliere tijd opengegaan. Het is volgens de woordvoerder te vroeg om iets te zeggen over de schade.
Claim
De claim van de pro-Palestijnse groep dat Allianz verzekeraar en aandeelhouder is van Elbit Systems kan de woordvoerder niet bevestigen, maar ook niet ontkennen. Hij kent de aandelen wereldwijd niet. Wel weet hij met zekerheid te zeggen dat Allianz Benelux geen verzekeraar van Elbit Systems is.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - PostNL wil soepelere wettelijke verplichtingen voor de bezorging van post. Volgens de postbezorgdienst sluiten de wettelijke verplichtingen niet meer aan bij de werkelijkheid van de postmarkt.
25 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - In Rotterdam en Den Haag is het weer rustig op straat nadat de Mobiele Eenheid (ME) in de nacht van donderdag op vrijdag ingreep na ongeregeldheden rond de verloren WK-wedstrijd van Marokko tegen Frankrijk.
1 uur geledenDEN HAAG/ROTTERDAM/AMSTERDAM (ANP) - De ME heeft in Den Haag, Rotterdam en Amsterdam ingegrepen na onrust die ontstond na de met 2-0 verloren WK-wedstrijd van Marokko tegen Frankrijk. In de Haagse Schilderswijk werd de politie op en rond de Vaillantlaan en de Hoefkade bekogeld met glazen flesjes en werd onder meer "Alle joden zijn homo's" gescandeerd.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In diverse steden zijn fans van Marokko de straat op gegaan na de met 2-0 verloren WK-wedstrijd tegen Frankrijk. In de Schilderswijk rijden veel auto's en scooters op de Vaillantlaan toeterend heen en weer en klinken een paar harde vuurwerkknallen. Ook staan er veel mensen langs de kant van de weg, ziet een ANP-verslaggever.
3 uur geledenOLDEBROEK (ANP) - Bij het gemeentehuis van het Gelderse Oldebroek is donderdagavond gedemonstreerd voor de lhbti-gemeenschap. Dat gebeurde voorafgaand aan de installatie van het nieuwe conservatieve college van burgemeester en wethouders, dat de regenboogvlag niet meer wil hijsen en het lokale lhbti-beleid schrapt.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij het Cornelius Haga Lyceum in Amsterdam is sprake van wanbeheer, meldt de onderwijsinspectie. Het bestuur van de islamitische school heeft "langdurig en in ernstige mate nagelaten" om het onderwijs te verbeteren.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland kijkt welwillend naar de gezamenlijke militaire oefeningen die Frankrijk wil organiseren met de bondgenoten van Oekraïne. Het ministerie van Defensie heeft "een positieve grondhouding", laat het weten.
9 uur geleden