Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veel schade aangericht tijdens Haagse jaarwisseling

Veel schade aangericht tijdens Haagse jaarwisseling

DEN HAAG (ANP) - Tijdens de afgelopen jaarwisseling is in Den Haag voor bijna 764.000 euro schade aangericht. Het gaat vooral om beschadigde afvalbakken, bankjes en afvalcontainers. Die schade bedraagt in totaal ruim een half miljoen euro. Daarnaast zijn "opvallend veel parkeerautomaten vernield", aldus de gemeente, goed voor een schadepost van meer dan twee ton. Ook zijn 190 bus- en tramhaltes in Den Haag beschadigd.

Het totaalbedrag, 763.882 euro, gaat over de hele periode van 1 december tot en met 1 januari. De meeste schade, van ruim een half miljoen euro, werd aangericht op 31 december en 1 januari. Zo werd op die dagen voor meer dan vier ton aan afvalbakken, bankjes en speeltoestellen vernield. Een jaar eerder was dat net geen twee ton. De schade aan parkeerautomaten in heel december steeg van 147.000 euro naar ruim 211.000 euro.

De Haagse hulpdiensten hadden het volgens de gemeente erg druk. De brandweer moest in de nacht van oud en nieuw 569 keer uitrukken. Dat is 25 procent meer dan een jaar eerder. De politie kreeg bijna 300 meldingen, iets meer dan vorig jaar, en hield 44 mensen aan, iets minder dan vorig jaar. Hulpverleners waren 26 keer slachtoffer van geweld. Een jaar eerder gebeurde dat 24 keer.

Voor het eerst in jaren kregen de buurten Scheveningen en Duindorp geen toestemming om vreugdevuren op hun stranden te bouwen. Dat leidde begin december tot rellen. Mensen gooiden vuurwerkbommen naar agenten en journalisten. Bij huiszoekingen vonden agenten honderden kilo's illegaal vuurwerk. Waarnemend burgemeester Johan Remkes wil in zulke gevallen huizen kunnen sluiten. "Als er in een woning handelsvoorraden drugs gevonden worden, dan mag ik zo’n pand sluiten. Ik wil ervoor ijveren om voor de jaarwisseling wettelijk geregeld te hebben dat dit ook mogelijk wordt als iemand een grote hoeveelheid illegaal vuurwerk in huis heeft", zegt Remkes in een interview met het AD.

Meer uit Binnenland

Bijna 200 agenten doen inval in Brabantse panden, 9 aanhoudingen

TILBURG (ANP) - Bij een actie in Brabant waaraan bijna tweehonderd agenten meewerkten zijn dinsdagochtend negen aanhoudingen verricht, meldt de politie. De personen worden verdacht van het overtreden van de Opiumwet en zijn tussen de 21 en 29 jaar oud. Ze zijn aangehouden bij invallen in panden in de Brabantse plaatsen Tilburg en Oisterwijk.

1 uur geleden
Nederlandse van Gaza-Flotilla onderschept door Israël

MARMARIS (ANP) - De Nederlandse Cerisa van Kesteren, die deel uitmaakt van de vloot naar Gaza, meldt een nieuwe onderschepping door Israël. "Interceptie is begonnen! Boot voor ons is nu aan de beurt", liet ze rond 13.15 uur Nederlandse tijd weten. Kort daarop kwamen berichten aan haar niet meer aan. Young European Greens meldt inmiddels de "ontvoering door Israël" van Van Kesteren.

1 uur geleden
OM eist 24 jaar cel in zaak over vergismoord op Rob Zweekhorst 

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag een gevangenisstraf van 24 jaar geëist tegen de 58-jarige René F. uit Schiedam voor het medeplegen van de moord op ggz-directeur Rob Zweekhorst. De dood van de ggz-directeur staat te boek als een vergismoord.

2 uur geleden
Milieudefensie hoopt dat Hoge Raad Shell dwingt tot CO2-reductie

DEN HAAG (ANP) - De klimaatzaak van Milieudefensie tegen Shell nadert zijn ontknoping. De milieuorganisatie en het grote olie- en gasbedrijf treffen elkaar vrijdag voor de Hoge Raad, die het laatste oordeel in de zaak velt. De eisers blijven hopen dat Shell een concreet percentage krijgt opgelegd waarmee het de uitstoot van broeikasgassen die het veroorzaakt moet verminderen.

3 uur geleden
Drugs gevonden bij fruit in Lidl-filialen Brabant en Limburg

MAASTRICHT (ANP) - In een aantal filialen van supermarktketen Lidl in Brabant en Limburg zijn maandag verdovende middelen aangetroffen tussen partijen fruit. Dit fruit was verpakt in grote dozen. De dozen zijn allemaal afkomstig uit hetzelfde distributiecentrum van de supermarktketen.

3 uur geleden
Amerikaanse straf Singh door rechter omgezet naar levenslang

AMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft dinsdag de Amerikaanse straf van de 81-jarige Jaitsen Singh omgezet naar een levenslange celstraf in Nederland. Singh kreeg in 1986 in de Verenigde Staten, waar hij destijds woonde, 56 jaar tot levenslang voor de moord op zijn vrouw en stiefdochter en de uitlokking daarvan.

3 uur geleden
OM: Malek F. ontoerekeningsvatbaar voor moordpoging tbs-kliniek

GRONINGEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie stelt dat tbs'er Malek F. (39) volledig ontoerekeningsvatbaar was toen hij op 6 april vorig jaar een medepatiënt in de Groningse Mesdagkliniek neerstak. De officier van justitie heeft de rechtbank daarom gevraagd de verdachte te ontslaan van rechtsvervolging en om voortzetting van de eerder opgelegde tbs-maatregel.

4 uur geleden