Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veel schade aangericht tijdens Haagse jaarwisseling

Veel schade aangericht tijdens Haagse jaarwisseling

DEN HAAG (ANP) - Tijdens de afgelopen jaarwisseling is in Den Haag voor bijna 764.000 euro schade aangericht. Het gaat vooral om beschadigde afvalbakken, bankjes en afvalcontainers. Die schade bedraagt in totaal ruim een half miljoen euro. Daarnaast zijn "opvallend veel parkeerautomaten vernield", aldus de gemeente, goed voor een schadepost van meer dan twee ton. Ook zijn 190 bus- en tramhaltes in Den Haag beschadigd.

Het totaalbedrag, 763.882 euro, gaat over de hele periode van 1 december tot en met 1 januari. De meeste schade, van ruim een half miljoen euro, werd aangericht op 31 december en 1 januari. Zo werd op die dagen voor meer dan vier ton aan afvalbakken, bankjes en speeltoestellen vernield. Een jaar eerder was dat net geen twee ton. De schade aan parkeerautomaten in heel december steeg van 147.000 euro naar ruim 211.000 euro.

De Haagse hulpdiensten hadden het volgens de gemeente erg druk. De brandweer moest in de nacht van oud en nieuw 569 keer uitrukken. Dat is 25 procent meer dan een jaar eerder. De politie kreeg bijna 300 meldingen, iets meer dan vorig jaar, en hield 44 mensen aan, iets minder dan vorig jaar. Hulpverleners waren 26 keer slachtoffer van geweld. Een jaar eerder gebeurde dat 24 keer.

Voor het eerst in jaren kregen de buurten Scheveningen en Duindorp geen toestemming om vreugdevuren op hun stranden te bouwen. Dat leidde begin december tot rellen. Mensen gooiden vuurwerkbommen naar agenten en journalisten. Bij huiszoekingen vonden agenten honderden kilo's illegaal vuurwerk. Waarnemend burgemeester Johan Remkes wil in zulke gevallen huizen kunnen sluiten. "Als er in een woning handelsvoorraden drugs gevonden worden, dan mag ik zo’n pand sluiten. Ik wil ervoor ijveren om voor de jaarwisseling wettelijk geregeld te hebben dat dit ook mogelijk wordt als iemand een grote hoeveelheid illegaal vuurwerk in huis heeft", zegt Remkes in een interview met het AD.

Meer uit Binnenland

Drukte bij asielopvang Ter Apel weer flink toegenomen

TER APEL (ANP) - Bij het aanmeldcentrum in Ter Apel was het dit weekend weer druk. Ondanks de afspraak niet meer dan 2000 mensen op het terrein te hebben, waren er alle dagen 2100 mensen of meer. De dagen ervoor waren er zo'n veertig tot honderd mensen minder. De boete die het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) hiervoor moet overmaken aan de gemeente Westerwolde is opgelopen naar 3,7 miljoen euro.

1 uur geleden
Marechaussee vindt zeventien vreemdelingen in koeltrailer

HOEK VAN HOLLAND (ANP) - De Koninklijke Marechaussee heeft zaterdagavond zeventien mensen aangetroffen in een koeltrailer in Hoek van Holland. Onder hen bevonden zich zes minderjarigen. Twee verdachten zijn aangehouden op verdenking van mensensmokkel, meldt de marechaussee maandag.

1 uur geleden
NS: vanaf vrijdagavond langere reistijd door werkzaamheden

UTRECHT (ANP) - Treinreizigers moeten vanaf komend weekend rekening houden met drukkere treinen en een langere reistijd door werkzaamheden op meerdere trajecten, meldt de NS. De dienstregeling in heel Nederland kan volgens de vervoerder last hebben van deze werkzaamheden. Op sommige trajecten rijden helemaal geen treinen vanwege geplande werkzaamheden. De NS adviseert mensen hun reis kort voor vertrek te plannen.

2 uur geleden
Nederlands marineschip vertrekt naar NAVO-oefening poolgebied

DEN HELDER (ANP) - Het Nederlandse marineschip Zr. Ms. Johan de Witt is onderweg naar Noorwegen om mee te doen aan een NAVO-oefening in het poolgebied. Het schip vertrok maandagmorgen uit Den Helder en sluit in maart aan bij de oefening, die onderdeel is van de nieuwe Noordpoolmissie van de NAVO: Arctic Sentry.

2 uur geleden
Dinsdag mogelijk ook nog treinen met rommel van carnavalsvierders

UTRECHT (ANP) - Treinreizigers moeten ook dinsdag nog rekening houden met treinen vol rommel van carnavalsgangers. Spoorvervoerder NS heeft afgelopen weekend dubbel zoveel schoonmakers ingezet om de treinen schoon te maken, maar verwacht niet dat de situatie dinsdag helemaal is opgelost, laat een woordvoerder weten.

3 uur geleden
Veiling gitaar Kooymans levert 28.000 euro op voor ALS-onderzoek

DEN HAAG (ANP) - De akoestische gitaar van George Kooymans is voor 28.000 euro geveild. Dat heeft Stichting ALS Nederland zondagavond bekendgemaakt. De totale opbrengst van de onlineveiling bedraagt ruim 57.000 euro. Het bedrag wordt gedoneerd aan onderzoek naar de dodelijke zenuw- en spierziekte ALS, waaraan de zanger en gitarist van Golden Earring vorig jaar is overleden.

16 uur geleden
Vogelgriep bij pluimveebedrijf in Groningse Vlagtwedde

VLAGTWEDDE (ANP) - Bij een pluimveebedrijf in het Groningse Vlagtwedde, gemeente Westerwolde, is vogelgriep vastgesteld. De ongeveer 35.000 leghennen op de locatie worden gedood, laat het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur (LVVN) weten.

21 uur geleden