Veel rustiger in speeltuin na bijtincident met mogelijk een wolf
WOUDENBERG (ANP) - Het is een stuk rustiger dan normaal in de speeltuin en het restaurant bij de Pyramide van Austerlitz, waar woensdag vlakbij een incident met vermoedelijk een wolf was. Vergeleken met een dag eerder zijn er zeker de helft minder mensen, zegt eigenaar Hugo van Kolfschoten. "Nu het zo groot in het nieuws is, kiezen mensen blijkbaar toch eieren voor hun geld."
Een kind zou tijdens het spelen gebeten en meegesleurd zijn door een wolf. Op beelden bij RTV Utrecht is te zien dat de 6-jarige jongen meerdere wonden heeft opgelopen aan zijn rug en onder zijn oksel. Volgens zijn ouders zijn de wonden gehecht in het UMC in Utrecht en is hij weer thuis. DNA-onderzoek in opdracht van de provincie Utrecht moet snel duidelijk maken of het daadwerkelijk om een wolf ging.
De provincie en drie gemeenten dringen er bij bezoekers sterk op aan voorlopig niet met kinderen naar het gebied te gaan. Van Kolfschoten begrijpt dat, maar maakt zich ook zorgen over de financiële gevolgen voor zijn bedrijf. "Het is niet op mijn terrein gebeurd, maar ik ondervind wel de effecten van die oproep", zegt de ondernemer. "Dat is heel vervelend, zeker in deze tijd van het jaar. In deze zes weken moet ik het echt verdienen." Van Kolfschoten noemt de situatie "een hele zware dobber" voor zowel hem als andere ondernemers in het gebied.
Het incident heeft zeker impact, zegt de eigenaar van camping 't Boerenerf, zo'n 3 kilometer verderop. Kinderen die er verblijven zagen de ambulances terwijl ze aan het spelen waren. Toen hun begeleiders later hoorden wat er gebeurd was, schrokken ze erg, zegt hij. De adviezen blijven hetzelfde: "Let op je kinderen, hou ze dichtbij. Ga de wolf niet opzoeken." Als het aan de camping ligt moet "dat beest eerst uit de weg geruimd worden".
Meer uit Binnenland
LOOSDRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft opnieuw moeten ingrijpen bij een demonstratie tegen de opvang van asielzoekers in Loosdrecht. Er zijn minstens twee personen aangehouden voor openbare geweldpleging, meldt een woordvoerder van de politie. Meer aanhoudingen worden niet uitgesloten.
15 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet onderzoekt of de Amerikaanse rapper Ye, voorheen bekend als Kanye West, toch geweigerd kan worden. Minister David van Weel (Veiligheid, VVD) zei dat zijn collega Bart van den Brink van Asiel en Migratie (CDA) kijkt of er redenen zijn om Ye de toegang tot Nederland te ontzeggen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In een deel van de provincie Utrecht kunnen burgers en bedrijven vanaf juli geen nieuwe of zwaardere stroomaansluiting krijgen. Aanvragen komen dan op een wachtlijst te staan, tot er weer ruimte is op het stroomnet. Dat heeft staatssecretaris Jo-Annes de Bat van Klimaat en Groene Groei bekendgemaakt na een overleg met betrokken netbeheerders en provincies. Wanneer er wel weer nieuwe aansluitingen mogelijk zijn, is nog niet te zeggen.
3 uur geledenEPE (ANP) - Het lukt het Centraal Orgaan opvang asielzoekers niet om mensen die het heeft ondergebracht in een hotel in Epe over andere locaties te verspreiden en moet vanaf woensdag aan de gemeente dwangsommen gaan betalen. Het COA zegt dat tot het laatste moment is gewerkt om de noodlocatie in het Fletcher Hotel te sluiten, maar dat het "helaas niet gelukt" is om de mensen elders in het land op te vangen.
3 uur geledenBOEKAREST (ANP) - In Roemenië zijn de kunstschatten die vorig jaar waren gestolen in Nederland getoond aan de pers. Het ging dinsdagavond nog om een besloten presentatie. De historische objecten worden de komende anderhalve week aan het publiek getoond in het Nationaal Historisch Museum.
3 uur geledenOTTERLO (ANP) - In het Gelderse Otterlo heeft op dinsdag een grote natuurbrand gewoed, meldt de gemeente. Die brand was op de heide bij de Planken Wambuisweg tussen Ede en Otterlo. Een woordvoerder van de veiligheidsregio zegt rond 17.00 uur dat de brand uit is.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Pluimvee van hobbyhouders en commerciële bedrijven mag weer naar buiten, behalve in de Gelderse Vallei. Dat heeft staatssecretaris Silvio Erkens (Landbouw) bekendgemaakt. In de Gelderse Vallei zijn veel pluimveebedrijven gevestigd. Het risico op verspreiding van vogelgriep is daar hoger dan in de rest van Nederland. Daarom blijft daar de ophok- en afschermplicht wel gelden.
6 uur geleden