Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veel regen verwacht dinsdag, wateroverlast mogelijk in zuidoosten

Veel regen verwacht dinsdag, wateroverlast mogelijk in zuidoosten

HOUTEN (ANP) - Een intensief regengebied dat dinsdag over Nederland trekt, zorgt voor veel regen en mogelijk ook onweer, vooral in het zuidoosten. Weeronline waarschuwt voor lokale wateroverlast, hoge waterstanden in lokale rivieren en een extra drukke avondspits.

Dinsdag wordt kletsnat: het gaat op grote schaal stevig regenen en er zijn onweersbuien mogelijk. De regen trekt langzaam in noordoostelijke richting over het land, waarbij de meeste regen in het zuidoosten valt. Daar kan lokaal sprake zijn van meer dan 50 millimeter, bijna evenveel als gemiddeld in de hele maand juni valt. De dinsdagavondspits kan door het slechte weer extra druk verlopen.

Lokale wateroverlast is mogelijk en vormt zeker in het Limburgse heuvelland een risico, aldus Weeronline. Het weerbureau raadt waterschappen in Limburg, maar ook elders in het land aan zich voor te bereiden door op voorhand waterstanden te verlagen. "Vooral in de provincies Utrecht, Gelderland, Brabant en Limburg kan het echt flink doorplenzen." Het zuiden van Limburg maakt dinsdagavond ook kans op pittige onweersbuien met mogelijk hagel en zware windstoten.

Aangezien juni al kletsnat verliep, kan de natte bodem de vele regen niet opnemen en komt deze direct in sloten terecht. "Lokale rivieren zullen door zware buien zeker stijgen deze week." Dat geldt vooral voor kleine rivieren in Nederland en Duitsland. Doordat het droog is in de Alpen daalt het waterpeil van de Rijn na hoogwater eerder deze maand nog altijd. Donderdag en vrijdag worden nog enkele stevige regen- en onweersbuien verwacht, daarna wordt het droger.

Meer uit Binnenland

Deel flitspalen blijft uit door ICT-problemen bij OM

DEN HAAG (ANP) - Een deel van de flitsapparatuur in Nederland staat uit en kan niet meer worden aangezet door de ICT-problemen bij het Openbaar Ministerie. Dat bevestigt een woordvoerder van het parket Centrale Verwerking Openbaar Ministerie (CVOM) na berichtgeving door de Leeuwarder Courant en RTL Nieuws. Het gaat om flitspalen die al uitstonden toen het OM zijn systemen offline haalde na een hack. Die flitsers kunnen nu niet worden opgestart.

44 minuten geleden
Schoof twijfelt aan bedoelingen Poetin voor gesprek in Alaska

DEN HAAG (ANP) - Premier Dick Schoof is sceptisch over de bedoelingen van de Russische president Vladimir Poetin twee dagen voor het overleg van Poetin en de Amerikaanse president Donald Trump over Oekraïne in Alaska. Volgens Schoof zitten Europa en de Verenigde Staten wel op één lijn met elkaar. De inzet is een staakt-het-vuren in Oekraïne.

1 uur geleden
Kermisbranche bezorgd over toename incidenten met jongeren

APELDOORN (ANP) - De Nationale Bond van Kermisbedrijfhouders (BOVAK) maakt zich zorgen over "de toenemende incidenten waarbij groepen jongeren kermissen verstoren". Volgens de brancheorganisatie voor kermisondernemers zijn voorvallen zoals die van dinsdag in Rosmalen "geen uitzondering meer, maar onderdeel van een zorgwekkende trend".

3 uur geleden
Geen drones en sportvliegtuigjes boven Amsterdam tijdens SAIL

AMSTERDAM (ANP) - Boven Amsterdam, waar volgende week het scheepsspektakel SAIL plaatsvindt, mogen in die periode geen drones en sportvliegtuigjes vliegen. Wie dat toch doet is strafbaar, meldt Luchtverkeersleiding Nederland (LVNL). De dienst stelt het vliegverbod in "om het luchtruim veilig te houden", in overleg met het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat.

4 uur geleden
Advocaat: 'Erasmusschutter' hoort niet in gevangenis thuis

DEN HAAG (ANP) - Fouad L., bekend geworden als de Erasmusschutter, hoort niet in de gevangenis thuis, maar moet behandeld worden. Dat vindt zijn advocaat, Theo Hiddema. De rechtbank in Rotterdam legde L. in februari een levenslange gevangenisstraf op. Volgens Hiddema heeft de rechtbank in het vonnis "gekunsteld toegeredeneerd" naar die straf. Dit zei de raadsman woensdag bij het gerechtshof in Den Haag, waar een eerste inleidende zitting van L.'s zaak in hoger beroep plaatsvond.

6 uur geleden
Nederlandse brandweer helpt in Spanje bij bestrijding bosbranden

ARNHEM (ANP) - Brandweerlieden uit Nederland hebben ook de afgelopen dagen hun Spaanse collega's geholpen bij het bestrijden van meerdere natuurbranden. In de provincie Ourense, in het noordwesten van Spanje, woedden dinsdag gelijktijdig vijftien grote branden. De grootste hebben inmiddels duizenden hectares in de as gelegd.

6 uur geleden
Tweede regionale hittegolf een feit: 30,5 graden in Eindhoven

HOUTEN (ANP) - In Eindhoven is de temperatuur gestegen tot boven de 30 graden en daarmee is de tweede regionale hittegolf van het jaar een feit. Om 13.00 uur werd het daar 30,5 graden, meldt Weeronline. Of het ook tot een officiële hittegolf komt, is nog afwachten.

6 uur geleden

Oh Oh...
Zo te zien gebruik je een adblocker.

We begrijpen je voorkeur om ZeelandNet bannervrij te bekijken. Maar ja, we zijn wel afhankelijk van advertenties om onze website rendabel te houden. Zo kun je o.a. nieuwsartikelen gratis blijven lezen.

Zou je willen overwegen ons te whitelisten, zodat we de content kunnen blijven bieden waarvoor je vandaag naar ZeelandNet kwam?

Dank je wel!