Veel publiek voor rouwstoet Bouterse
PARAMARIBO (ANP) - Langs de veertig kilometer lange route door de Surinaamse hoofdstad Paramaribo waar de rouwstoet langsrijdt, staan duizenden mensen in de paarse partijkleuren van de NDP om de laatste eer te bewijzen aan Desi Bouterse. Bij ministeries en overheidskantoren hangt de vlag halfstok, zoals is besloten door de regering. De Surinaamse vlag hangt ook halfstok bij het gebouw van het Hof van Justitie, dat eind december definitief besloot dat Bouterse twintig jaar de cel in moest voor zijn aandeel in de Decembermoorden van 1982.
De stoet van tientallen auto's wordt begeleid door motorfietsen en helikopters. De politie is op veel plaatsen zichtbaar aanwezig. Bij 's Lands Hospitaal in het centrum van Paramaribo zongen tientallen verpleegkundigen spontaan het partijlied van Bouterses Nationale Democratische Partij (NDP): 'Tide, tamara, we strey go moro fara' (Vandaag, morgen, we gaan door met de strijd!). De stoet rijdt verder naar het Onafhankelijkheidsplein, waar bij het presidentieel paleis en de Nationale Assemblée ook de vlaggen halfstok hangen.
Veel aanhangers wachten bij het Plein van de Revolutie, waar in 1980 het hoofdbureau van politie in brand werd gestoken bij het begin van de coup door de zestien sergeanten, van wie Bouterse er een was.
Meer uit Buitenland
GAZA-STAD (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht zegt nog eens negen Palestijnse militanten te hebben gedood bij pogingen om een tunnelnetwerk in Zuid-Gaza te ontmantelen. "Tot nu toe zijn meer dan dertig terroristen uitgeschakeld", aldus een verklaring.
43 minuten geledenJAKARTA (ANP/AFP) - Dagen van verwoestende overstromingen in Zuidoost-Azië hebben meer dan driehonderd mensen het leven gekost. Slachtoffers komen onder andere uit Indonesië, Thailand en Maleisië. Autoriteiten zijn druk bezig met reddingswerkzaamheden.
1 uur geledenHONGKONG (ANP) - De Hongkongse anticorruptiewaakhond ICAC heeft acht mensen opgepakt na de fatale brand in de miljoenenstad. Er wordt onderzoek gedaan naar mogelijke corruptie rond de grote renovatie van de door de brand getroffen woontorens.
1 uur geledenMOSKOU (ANP) - De Hongaarse premier Viktor Orbán heeft vrijdag in Moskou gezegd dat Rusland een belangrijke energieleverancier voor zijn land zal blijven. Hongarije staat onder druk van de Europese Unie en de Verenigde Staten om zijn afhankelijkheid van de Russische import af te bouwen.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Dominique Pelicot, die veroordeeld is voor jarenlang ernstig misbruik van zijn vrouw, is op zoek naar een uitgever. Hij heeft in zijn cel geschreven en wil nu zijn kant van het verhaal naar buiten brengen, zegt zijn advocaat. Die erkent wel dat er onder uitgevers tot nu toe "veel terughoudendheid" is.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag heeft ook in hoger beroep het vrijlatingsverzoek van de Filipijnse oud-president Rodrigo Duterte afgewezen. Duterte wordt sinds maart in Nederland vastgehouden in afwachting van een proces tegen hem.
3 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - Israëlische troepen hebben volgens de Syrische staatstelevisie tien mensen gedood in een dorp in het zuiden van Syrië. Onder de slachtoffers zouden vrouwen en kinderen zijn. De Israëlische krijgsmacht meldt dat zes militairen gewond raakten bij de nachtelijke operatie. Syrië beticht Israël van een oorlogsmisdaad.
4 uur geleden