Veel publiek voor rouwstoet Bouterse
PARAMARIBO (ANP) - Langs de veertig kilometer lange route door de Surinaamse hoofdstad Paramaribo waar de rouwstoet langsrijdt, staan duizenden mensen in de paarse partijkleuren van de NDP om de laatste eer te bewijzen aan Desi Bouterse. Bij ministeries en overheidskantoren hangt de vlag halfstok, zoals is besloten door de regering. De Surinaamse vlag hangt ook halfstok bij het gebouw van het Hof van Justitie, dat eind december definitief besloot dat Bouterse twintig jaar de cel in moest voor zijn aandeel in de Decembermoorden van 1982.
De stoet van tientallen auto's wordt begeleid door motorfietsen en helikopters. De politie is op veel plaatsen zichtbaar aanwezig. Bij 's Lands Hospitaal in het centrum van Paramaribo zongen tientallen verpleegkundigen spontaan het partijlied van Bouterses Nationale Democratische Partij (NDP): 'Tide, tamara, we strey go moro fara' (Vandaag, morgen, we gaan door met de strijd!). De stoet rijdt verder naar het Onafhankelijkheidsplein, waar bij het presidentieel paleis en de Nationale Assemblée ook de vlaggen halfstok hangen.
Veel aanhangers wachten bij het Plein van de Revolutie, waar in 1980 het hoofdbureau van politie in brand werd gestoken bij het begin van de coup door de zestien sergeanten, van wie Bouterse er een was.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft gezworen wraak te nemen voor de aanval waarbij ayatollah Ali Khamenei werd gedood. "De vijand moet weten dat hun gelukkige dagen voorbij zijn", zei een bevelhebber van de Garde op staatstelevisie. "Ze zullen nergens ter wereld meer veilig zijn, zelfs niet in hun eigen huizen."
5 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian verklaart dat zijn land "niet zal zwijgen of voor misdaden zal zwichten", na wat volgens hem Amerikaanse en Israëlische aanvallen waren op een school en ziekenhuis in Iran. Hij roept de internationale gemeenschap op het geweld te veroordelen.
42 minuten geledenBEIROET (ANP/AFP) - Door de Israëlische aanvallen maandag op Libanon zijn zeker 53 doden gevallen, verklaart de Libanese regering. Het aantal gewonden is opgelopen naar 154.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump was afgelopen weekend "de laatste goede kans" om Iran aan te vallen en te voorkomen dat het land een kernwapen zou ontwikkelen. Hij stelde in een korte update over Iran dat de operatie "ver voor op schema" ligt.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse regering heeft burgers opgeroepen om maandagavond in Teheran steun te betuigen aan de Islamitische Republiek en hun eer te bewijzen aan leider Ali Khamenei, die afgelopen weekend werd gedood. De oproep werd gedeeld via de staatstelevisie.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte heeft met de Turkse president Recep Tayyip Erdogan gebeld over Iran en de bescherming van de NAVO-grenzen. NAVO-land Turkije grenst aan Iran en vreest dat het de gevolgen ondervindt van de Amerikaans-Israëlische aanvallen op dat land en de tegenaanvallen die Teheran onderneemt.
2 uur geledenDOHA (ANP/RTR) - Qatar heeft twee Iraanse gevechtsvliegtuigen uit de lucht geschoten, meldt het Qatarese ministerie van Defensie. Qatar is een van de Golfstaten die sinds zaterdag wordt aangevallen door Iran, omdat het land Amerikaanse militaire bases huisvest.
3 uur geleden