Veel positiewisselingen binnen Chinese overheid
PEKING (ANP) - In China is een ongekende wisseling van de wacht binnen de regionale overheden bezig. Sinds 21 december zijn zeker 32 nieuwe burgemeesters aangesteld.
Het opvallende van de positiewisselingen is dat veel van de burgemeesters naar nieuwe regio's zijn gestuurd. Volgens Suisheng Zhao, van het centrum voor Chinees-Amerikaanse samenwerking van de Universiteit van Denver, worden deze bestuurders klaargestoomd om op den duur de controle binnen de Communistische Partij over te nemen.
"We hebben nog nooit zoveel verschuivingen gezien op dit bestuursniveau", aldus Zhao. "Talent klaarstomen is de belangrijkste opgave binnen de modernisering van de overheid door president Xi Jinping."
Xi wil dat de opleidingen van bestuurders worden verbeterd. Een onderdeel daarvan is het uitwisselen van lokale bestuurders in regio's door het hele land. De president klaagt al geruime tijd over het gebrek aan ambitie bij lokale overheidsmedewerkers die soms decennia lang in dezelfde provincie werkzaam zijn.
De verschuivingen moeten er ook voor zorgen dat wetten uitgevaardigd door de centrale overheid in Peking ook echt de regio bereiken. "De partij wil mensen vinden die betrouwbaar zijn en een uitstekende staat van dienst hebben om ze naar andere provincies te sturen en daar de lokale bureaucratie beëindigen", zegt Zhao.
Van de 32 nieuwe bestuurders zijn 21 na 1970 geboren. Wang Liqi, uit 1977, wordt waarschijnlijk de jongste burgemeester ooit in China sinds hij eerder deze maand is voorgedragen voor die positie in de stad Jiuquan.
Meer uit Buitenland
PALERMO/CAGLIARI (ANP) - De stormen en hevige regens die deze week grote delen van Italië hebben geteisterd, hebben grote schade veroorzaakt. Volgens een eerste schatting van de gouverneur van Sicilië, Renato Schifani, heeft de cycloon Harry er voor zeker 740 miljoen euro schade aangericht. "Dit was een enorme gebeurtenis, de hevigste cycloon van de afgelopen jaren", aldus Schifani. Hij is wel blij dat er geen gewonden zijn gevallen.
31 minuten geledenDAVOS (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft zich in Davos kritisch uitgelaten over het in zijn ogen Europese gebrek aan daadkracht. Hij wees erop dat de Amerikaanse inval in Venezuela ertoe leidde dat de autocratische leider Nicolás Maduro nu voor de rechter staat, terwijl de Russische president Vladimir Poetin na jaren oorlog nog een vrij man is en invloed uitoefent in Europa.
1 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De film Sinners van regisseur Ryan Coogler heeft donderdag zestien Oscarnominaties ontvangen. Hiermee heeft de film, over twee criminele tweelingbroers die in het Mississippi van de jaren dertig worden geconfronteerd met een bovennatuurlijk kwaad, een nieuw record gevestigd. Nog nooit eerder kreeg één film zoveel nominaties.
2 uur geledenDAVOS (ANP/RTR) - De VS zullen geen geld neerleggen voor hun ambities rond Groenland. Dat zegt president Donald Trump in een interview met Fox Business ter plaatse in Davos. In die Zwitserse plaats zijn deze week wereldleiders en hoogwaardigheidsbekleders bijeen voor het World Economic Forum.
3 uur geledenDAVOS (ANP) - De schoonzoon van de Amerikaanse president Donald Trump heeft in Davos een plan gepresenteerd voor de wederopbouw van de Gazastrook. Jared Kushner toonde daarbij een afbeelding van "Nieuw Gaza", een hypermodern ogende stad.
3 uur geledenDAVOS (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump en zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky hebben in Davos gesproken over een einde van de oorlog in Oekraïne. Trump zei voor het gesprek dat hij vindt dat de strijdende partijen, Oekraïne en Rusland, elkaar naderen en zijn vredesinspanningen vooruitgang boeken.
3 uur geledenDAVOS (ANP/AFP/RTR) - De grens tussen de Gazastrook en Egypte wordt volgens een Palestijnse functionaris volgende week in beide richtingen heropend. De grenspost van Rafah is vrijwel de enige in- en uitgang voor de belegerde strook land.
4 uur geleden