Veel politie op de been in Eindhoven en Amsterdam
EINDHOVEN/AMSTERDAM (ANP) - De politie is zondagmiddag massaal aanwezig in de binnenstad van Eindhoven en rondom het Museumplein in Amsterdam. Ze zijn paraat voor demonstraties die mogelijk gepaard kunnen gaan met geweld.
Ook op de routes naar Eindhoven houden agenten een oogje in het zeil. Bij binnenkomst worden diverse auto's gecontroleerd. Bij het Museumplein staan veel busjes van de mobiele eenheid en politie te paard. In Amsterdam zijn nog geen demonstranten te zien, maar in Eindhoven zijn meerdere mensen gezien met een kopje koffie.
Zowel Amsterdam als Eindhoven hebben sinds 11.00 uur de beoogde demonstratieplekken aangemerkt als veiligheidsrisicogebied, uit vrees voor mogelijke ongeregeldheden. Dat betekent dat de politie mensen in deze gebieden preventief mag fouilleren.
Koffie
In Eindhoven zou de anti-islambeweging Pegida ondanks een verbod toch willen komen demonstreren. Op sociale media gaan berichten rond dat mensen die tegen de coronamaatregelen zijn van plan zijn te gaan "koffiedrinken" in Eindhoven en Amsterdam. Op het Museumplein wordt vooralsnog gevoetbald, maar in Eindhoven zijn meerdere mensen gespot met een kopje koffie.
Vorige week kwamen er toch 2000 mensen naar het Museumplein om te demonstreren tegen de coronamaatregelen. Aangezien het protest op deze plek en met zo'n omvang was verboden, trad de politie op. Dit leidde tot flinke ongeregeldheden en 143 arrestaties.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Defensie wil het eens worden met de Algemene Rekenkamer over de onderbouwing van uitgaven voor de uitbreiding van Defensie. De Algemene Rekenkamer concludeerde op Verantwoordingsdag dat Defensie risico's neemt door niet bij alle uitgaven een aanbestedingsprocedure te gebruiken.
11 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Centraal Joods Overleg (CJO) spant een kort geding aan om de optredens van rapper Ye in Arnhem tegen te houden. Het CJO eist een inreisverbod voor de artiest, ook bekend als Kanye West.
16 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De 58-jarige Seyed A., verdacht van het doodschieten van zijn onderbuurvrouw in Rijswijk (Zuid-Holland), heeft maandag in de rechtbank verklaard dat hij niet "gekozen heeft" voor wat er is gebeurd. "Zij heeft dit zelf gedaan", zei A. over het 38-jarige slachtoffer.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Advocaat Geert-Jan Knoops wordt voorwaardelijk geschorst voor vier weken. Dit heeft de Raad van Discipline Amsterdam, het tuchtcollege voor de advocatuur, besloten. Aan de advocaat is niet eerder een tuchtmaatregel opgelegd.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - De organisatoren achter de hardloopevenementen in Amersfoort, Groningen en Utrecht van zondag hadden de veiligheidsmaatregelen op orde. Dat zegt de Atletiekunie nadat meerdere hardlopers onwel waren geworden door de warmte.
4 uur geledenWARFFUM (ANP) - In de nacht van zondag op maandag brachten 92 mensen de nacht door in de opvang in Warffum, die is ingericht voor asielzoekers voor wie geen plek is in het overvolle aanmeldcentrum in Ter Apel. Drie mensen kozen ervoor om voor de ingang van het aanmeldcentrum in Ter Apel te slapen, laat het Rode Kruis weten.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal nieuwe tbs-patiƫnten is vorig jaar gedaald naar 118, ten opzichte van 164 een jaar eerder. Desondanks zijn alle bedden in Nederlandse tbs-klinieken bezet. Dat meldt TBS Nederland op basis van cijfers uit het nieuwe jaarverslag.
8 uur geleden