Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veel politie op de been bij demonstratie Pegida in Eindhoven

Veel politie op de been bij demonstratie Pegida in Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - In Eindhoven was zondag vooral veel politie op de been voor de demonstratie van de extreem-rechtse groepering Pegida, voor het behoud van Zwarte Piet. De politie hield tijdens de demonstratie drie mensen aan. Twee voor het niet voldoen aan een vordering en een wegens het niet tonen van een identiteitsbewijs, maakte de politie bekend.

Rond 14.15 uur was de demonstratie afgelopen. De actie verliep rustig. "Politie, hulpdiensten, gemeente en OM waren voorbereid op allerlei scenario’s", liet de gemeente Eindhoven na afloop van de demonstratie weten. "Het politieoptreden was proactief, niet alleen in Eindhoven. Elders in het land zijn groepen hooligans gevorderd door de politie om niet naar Eindhoven af te reizen. In de stad zelf zijn ruim honderd personen gesommeerd om niet naar het Stadhuisplein te gaan."

De actievoerders van Pegida waren veelal verkleed als traditionele Zwarte Piet en deelden pepernoten uit aan voorbijgangers. Na een tijd op de drukke Markt te hebben gestaan tussen het winkelend publiek toog het gezelschap naar het lege Stadhuisplein, waar Pegida achter een dranghek moest gaan staan.

Geen demonstratie Kick Out Zwarte Piet

Aanvankelijk zou ook Kick Out Zwarte Piet (KOZP) naar Eindhoven komen. Maar de actiegroep liet zaterdag weten de demonstratie af te blazen vanwege de komst van Pegida. KOZP zegt zich door gemeente en politie beperkt te voelen in de demonstratievrijheid. De actiegroep weigert wat zij noemt opsluiting in een demonstratievak pal tegenover de rechts-extremisten, terwijl er geen publiek is. KOZP wil naar eigen zeggen "niet deelnemen aan dit mediaspektakel en heeft er geen vertrouwen in dat de politie en de gemeente Eindhoven institutioneel racisme, het demonstratierecht en de veiligheid van vreedzame KOZP-demonstranten serieus nemen."

Volgens het twitteraccount Vizier op Links zijn de namen en emailadressen van de activisten van KOZP gelekt en in handen geraakt van dit account. Om die reden zou KOZP hebben afgezien van de eerder aangekondigde demonstratie. De politie kon of wilde hierover niets zeggen. De gemeente Eindhoven adviseert KOZP aangifte te doen, mocht dit lek echt zijn. Bij KOZP was niet direct iemand bereikbaar voor een reactie.

KOZP voerde zaterdag wel actie in Venlo. Daar was een groep van zo'n tweehonderd tegendemonstranten. De politie arresteerde er vier mensen.

Meer uit Binnenland

Rijtoer en balkonscène verlopen zonder groot protest

DEN HAAG (ANP) - De balkonscène bij Paleis Noordeinde is zonder protest verlopen. Er waren geen spandoeken of vlaggen te zien en er was ook geen boegeroep te horen. Op het balkon stonden koning Willem-Alexander, koningin Máxima, de prinsessen Amalia, Alexia en Ariane en prins Constantijn en prinses Laurentien.

36 minuten geleden
LTO: Tweede Kamer moet landbouwplannen niet blokkeren

DEN HAAG (ANP) - Land- en Tuinbouw Organisatie LTO roept de Tweede Kamer op om samen te werken met het demissionaire kabinet en maatschappelijke partners om oplossingen te vinden voor onder meer de stikstofkwestie in Nederland. "Dankzij Prinsjesdag ligt de financiering van de landbouwplannen van minister Wiersma vandaag op tafel. Het zou onverantwoord zijn als de Tweede Kamer de voortgang op stikstof, dierwaardige veehouderij en mest nu blokkeert", reageert LTO-voorzitter Ger Koopmans op de troonrede die koning Willem-Alexander heeft uitgesproken.

1 uur geleden
Werkenden betalen de prijs voor prinsjesdagplannen, stelt CNV

UTRECHT (ANP) - Het kabinet belooft gouden bergen, maar het zijn de werkenden die de prijs daarvoor betalen. Dat stelt CNV in reactie op de troonrede. De vakbond noemt onder meer de ambtenaren die op de nullijn blijven. "Dit betekent dat tienduizenden werkenden er niets bijkrijgen", zegt CNV-voorzitter Piet Fortuin. "Met name de ambtenaren in lagere schalen kunnen straks moeilijk rondkomen. De inflatie blijft immers doorstijgen."

1 uur geleden
Republikeins protest langs route glazen koets

DEN HAAG (ANP) - De organisatie Republiek heeft in Den Haag gedemonstreerd tijdens Prinsjesdag. Toen de glazen koets met de koning en koningin op de heenweg langsreed, zaten ongeveer vijftien republikeinen op de tribune op het Tournooiveld. Ze hadden witte sjaaltjes met de tekst 'schaamteloos', liet een van hen na afloop weten.

1 uur geleden
Koning maant politiek en samenleving om elkaar de hand te reiken

DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander maant de politiek en de samenleving om elkaar "op een volwassen manier" de hand te reiken. Die woorden sprak hij uit in de troonrede, die is opgesteld door het kabinet. De koning stelde dat mensen in Nederland "helaas" steeds vaker tegenover elkaar lijken te staan, met uitgesproken opvattingen en zwart-witdenken.

1 uur geleden
Koning: geen snelle en makkelijke antwoorden op grote vraagstukken

DEN HAAG (ANP) - Er bestaan "geen snelle en gemakkelijke antwoorden" op de grote vraagstukken waar de politiek en samenleving voor staan. Dat heeft koning Willem-Alexander gezegd in de troonrede op Prinsjesdag. Hij noemde als voorbeeld geopolitieke spanningen, maar ook digitale dreigingen en het sterk en concurrerend houden van de economie.

1 uur geleden
Koningspaar en prinsessen op weg naar Koninklijke Schouwburg

DEN HAAG (ANP) - De koetsen met het koninklijk gezelschap zijn vertrokken vanaf Paleis Noordeinde naar de Koninklijke Schouwburg, waar koning Willem-Alexander de troonrede voorleest. Net als vorig jaar zitten de koning, koningin Máxima en prinses Amalia in de glazen koets. "Leve de koning", klonk het uit het publiek bij vertrek. Ook werd Oranje Boven gezongen.

1 uur geleden