Veel politie bij protest tegen coronamaatregelen in Düsseldorf
DÜSSELDORF (ANP/DPA) - In het Duitse Düsseldorf zijn een groot aantal politiemensen aanwezig bij een demonstratie tegen de overheidsmaatregelen om de verspreiding van het coronavirus tegen te gaan.
De organisatoren van het protest hadden vooraf gezegd te hopen op 50.000 deelnemers. Naar schatting waren er enkele duizenden demonstranten aanwezig langs de oevers van de Rijn. De politie was naar eigen zeggen voorbereid op 10.000 deelnemers.
De demonstratie verliep vreedzaam. Deelnemers waren niet verplicht om een mondkapje te dragen, maar werden wel gemaand 1,5 meter afstand tot elkaar te houden.
De politie was met veel mensen aanwezig omdat een soortgelijk protest vorige maand in Berlijn wel tienduizenden deelnemers trok. Onder de deelnemers daar waren veel rechtsextremisten, onder wie groepen neonazi's en Reichsburgers. Die laatste groep erkent de legitimiteit van de Duitse staat, de Bondsrepubliek niet.
Meer uit Buitenland
CARACAS (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben opnieuw een olietanker op de Caribische Zee in beslag genomen omdat die banden zou hebben met Venezuela, melden Amerikaanse functionarissen. Dat gebeurt vlak voor een ontmoeting tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado.
17 minuten geledenRIYAD/ISLAMABAD (ANP/AFP) - De Golfstaten Oman, Qatar en Saudi-Arabië hebben de Amerikaanse president Donald Trump ervan overtuigd geen militaire acties tegen Iran te ondernemen. Dit heeft een hooggeplaatste Saudische functionaris gezegd.
19 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt een honderden jaren oude wet tegen opstanden te gebruiken in Minnesota. In die staat ontstond grote onrust nadat een agent van vreemdelingenpolitie ICE een vrouw had doodgeschoten in de stad Minneapolis.
25 minuten geledenGENÈVE (ANP) - Een medewerker van hulporganisatie Rode Halve Maan is gedood in Iran, meldt koepelorganisatie IFRC, waar ook het Rode Kruis onder valt. Dat gebeurde toen hij op 10 januari aan het werk was in de noordelijke provincie Gilan, net als vijf collega's die gewond raakten.
46 minuten geledenBARCELONA (ANP) - Een Turks verkeersvliegtuig van Istanbul op weg naar Spanje is na een bommelding in Barcelona geland, apart gezet en doorzocht. Het alarm bleek vals maar ontketende een grote actie van Spaanse veiligheidsdiensten en van de luchtmacht van Spanje en het buurland Frankrijk.
58 minuten geledenLONDEN (ANP) - Kemi Badenoch, de partijleider van de Britse Conservatieven, heeft de prominente politicus Robert Jenrick uit haar partij gezet. Volgens Badenoch was Jenrick van plan om over te stappen naar de radicaal-rechtse partij Reform, een rivaal van de Conservatieven.
1 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Hamas is bereid de macht in de Gazastrook over te dragen aan het Palestijnse comité dat tijdelijk de Gazastrook moet besturen, zegt een functionaris van de Palestijnse groepering. Egypte maakte woensdag bekend dat er overeenstemming is bereikt over de vijftien leden van het technocratische comité.
3 uur geleden