Veel politie bij protest tegen coronamaatregelen in Düsseldorf
DÜSSELDORF (ANP/DPA) - In het Duitse Düsseldorf zijn een groot aantal politiemensen aanwezig bij een demonstratie tegen de overheidsmaatregelen om de verspreiding van het coronavirus tegen te gaan.
De organisatoren van het protest hadden vooraf gezegd te hopen op 50.000 deelnemers. Naar schatting waren er enkele duizenden demonstranten aanwezig langs de oevers van de Rijn. De politie was naar eigen zeggen voorbereid op 10.000 deelnemers.
De demonstratie verliep vreedzaam. Deelnemers waren niet verplicht om een mondkapje te dragen, maar werden wel gemaand 1,5 meter afstand tot elkaar te houden.
De politie was met veel mensen aanwezig omdat een soortgelijk protest vorige maand in Berlijn wel tienduizenden deelnemers trok. Onder de deelnemers daar waren veel rechtsextremisten, onder wie groepen neonazi's en Reichsburgers. Die laatste groep erkent de legitimiteit van de Duitse staat, de Bondsrepubliek niet.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - Door Russische aanvallen op energie-infrastructuur van Oekraïne is de stroom in delen van het noorden, oosten en zuiden uitgevallen, meldt het Oekraïense ministerie van Energie. Het gaat onder meer om delen van Odesa en Cherson.
1 uur geledenKYIV (ANP) - Door Russische aanvallen op energie-infrastructuur in het noorden en zuidoosten van Oekraïne is de stroom in enkele regio's uitgevallen. Dat meldt het Oekraïense ministerie van Energie op Telegram. Onder meer in delen van Odesa, Mykolajiv en Cherson zitten mensen zonder elektriciteit. Volgens het ministerie wordt alles in het werk gesteld om de stroomuitval het hoofd te bieden.
1 uur geledenBANGKOK (ANP) - Thaise troepen, waaronder gevechtsvliegtuigen, hebben zaterdagochtend plaatselijke tijd aanvallen op het betwiste grensgebied met Cambodja uitgevoerd, ondanks een staakt-het-vuren afgekondigd door de Amerikaanse president Donald Trump. Dat zegt het Cambodjaanse ministerie van Informatie.
6 uur geledenDUDERSTADT (ANP) - De politie in Duderstadt in de Duitse deelstaat Nedersaksen heeft vrijdagavond een kerstmarkt ontruimd na een melding over een bewapende man. Er waren op het moment van de ontruiming circa 120 mensen op de kerstmarkt aanwezig, meldt onder anderen de krant Die Welt.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff ontmoet de Oekraïense president Volodymyr Zelensky en Europese leiders dit weekend in Berlijn, zeggen ingewijden tegen The Wall Street Journal. De Amerikaanse krant omschrijft de ontmoeting als "cruciaal" op het moment dat het Witte Huis aandringt op een vredesakkoord tussen Rusland en Oekraïne voor het eind van het jaar.
8 uur geledenBERLIJN (ANP) - De Duitse regering heeft kritiek geleverd op Israël om de goedkeuring van 764 nieuwe wooneenheden in drie nederzettingen van Israëlische kolonisten op de Westelijke Jordaanoever.
8 uur geledenHOUSTON (ANP) - De supertanker Skipper, die de Verenigde Staten deze week in de buurt van Venezuela in beslag hebben genomen, is onderweg naar de Amerikaanse stad Houston. Dat zeiden twee bronnen vrijdag tegen persbureau Reuters.
10 uur geleden