Veel paasbezoekers voor tuincentra, meubelzaken en bouwmarkten
DEN HAAG (ANP) - Bij tuincentra, meubelzaken en bouwmarkten komen veel bezoekers op deze paasmaandag. Traditioneel trekken deze winkels tijdens de paasdagen grote aantallen mensen. Dit jaar moet vanwege de coronapandemie wel worden gewinkeld op afspraak, waarbij klanten voor een bepaalde tijd binnen mogen komen. Daardoor is het minder druk dan normaal.
Een woordvoerster van woon- en interieurketen IKEA zegt dat alles is volgeboekt voor maandag. "Het loopt goed." De coronamaatregelen worden volgens haar goed nageleefd door de bezoekers. Het tijdslot bij IKEA is 45 minuten.
Bij de bouwmarkten van Gamma en Karwei wordt eveneens goed gebruikgemaakt van winkelen op afspraak. Nu mogen maar maximaal vijftig klanten tegelijk naar binnen voor een tijdslot van een half uur. Een woordvoerster van Gamma en Karwei zegt dat mensen zich goed houden aan de regels en raadt klanten vanwege de beperkte winkeltijd aan van te voren goed na te denken over wat ze willen kopen.
Intratuin
Ook bij Intratuin, gespecialiseerd in planten en tuinmeubilair, zitten de meeste tuincentra vol met afspraken. "Het is gezellig druk", laat een woordvoerster weten.
Doe-het-zelfketen Hornbach meldt eveneens dat de boekingen voor winkelen op afspraak goed gaan. "We zijn blij met de klanten", aldus een zegsman. Volgens hem hebben mensen door het mooie lenteweer van vorige week inspiratie gekregen om te gaan klussen in en om het huis en komen ze daarom naar Hornbach om spulletjes te kopen.
WOOON
Een vergelijkbaar beeld is te zien bij WOOON Leiderdorp en Woonboulevard Sliedrecht. "De aanmeldingen lopen goed door", stelt een woordvoerder van beide woonmalls. Het is volgens hem een "hanteerbare drukte", met goede naleving van de coronaregels door bezoekers. Hij ziet dat mensen meer gerichte aankopen doen vanwege de beperkte winkeltijd.
Topman John Kruijssen van bedden- en matrassenverkoper Beter Bed is ook te spreken over de bezoekersaantallen. Het is redelijk vol gepland en mensen houden zich aan de regels. Ook online loopt de verkoop van Beter Bed prima door, aldus Kruijssen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - In meerdere plaatsen in het land kunnen mensen de schaatsen onderbinden. Zo hebben in De Lier (Zuid-Holland) en in Zeist (Utrecht) de vorst en het werk van vrijwilligers ervoor gezorgd dat schaatsers vanaf 8.30 uur over de baan kunnen rijden.
24 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - NPO 3FM kijkt terug op een onvergetelijke editie van Serious Request. "De dj's, de ongelooflijke eindstand en de vele hartverwarmende reacties: ik ben behoorlijk sprakeloos", zegt zendermanager Menno de Boer. Met de inzamelingsactie werd een recordbedrag opgehaald van ruim 18,4 miljoen euro.
1 uur geledenZWARTSLUIS (ANP) - Door een ongeluk op de provinciale weg N331 in de Overijsselse plaats Zwartsluis is op kerstavond een persoon om het leven gekomen. De politie meldt op X dat zij rond 23.30 uur een melding over het ongeval binnenkreeg.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De 27e editie van de NPO Radio 2 Top 2000 is van start gegaan. Radio-dj's Annemieke Schollaardt en Jan-Willem Roodbeen telden woensdagavond in de openingsshow af naar middernacht, het moment waarop het eerste nummer van de jaarlijkse hitlijst werd opgezet. Dat was het nummer Run Like Hell van Pink Floyd.
9 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - 3FM Serious Request heeft met het eindbedrag van de actie een uitzonderlijk hoog bedrag bereikt. Na zes dagen actievoeren is in het Glazen Huis in Den Bosch 18.423.566 euro opgehaald voor Spieren voor Spieren, zo maakte NPO 3FM woensdag bekend. Nog nooit eerder kwam het eindbedrag tijdens het slot van Serious Request op kerstavond zo hoog uit.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De 41-jarige Eritreeër Kidane H. die het Openbaar Ministerie (OM) wil vervolgen voor onder meer mensensmokkel, is vanuit de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) uitgeleverd aan Nederland. De man is woensdagavond geland op Schiphol en begeleid door de marechaussee, meldt het OM.
14 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - 3FM Serious Request heeft bij de laatste tussenstand van de actie een recordbedrag opgehaald. De teller stond woensdag op 15.163.447 euro, met nog ongeveer anderhalf uur te gaan in het Glazen Huis in Den Bosch. Daarmee is het oude record uit 2012 definitief verbroken, is dinsdag op NPO 3FM bekendgemaakt.
15 uur geleden