Veel paasbezoekers voor tuincentra, meubelzaken en bouwmarkten
DEN HAAG (ANP) - Bij tuincentra, meubelzaken en bouwmarkten komen veel bezoekers op deze paasmaandag. Traditioneel trekken deze winkels tijdens de paasdagen grote aantallen mensen. Dit jaar moet vanwege de coronapandemie wel worden gewinkeld op afspraak, waarbij klanten voor een bepaalde tijd binnen mogen komen. Daardoor is het minder druk dan normaal.
Een woordvoerster van woon- en interieurketen IKEA zegt dat alles is volgeboekt voor maandag. "Het loopt goed." De coronamaatregelen worden volgens haar goed nageleefd door de bezoekers. Het tijdslot bij IKEA is 45 minuten.
Bij de bouwmarkten van Gamma en Karwei wordt eveneens goed gebruikgemaakt van winkelen op afspraak. Nu mogen maar maximaal vijftig klanten tegelijk naar binnen voor een tijdslot van een half uur. Een woordvoerster van Gamma en Karwei zegt dat mensen zich goed houden aan de regels en raadt klanten vanwege de beperkte winkeltijd aan van te voren goed na te denken over wat ze willen kopen.
Intratuin
Ook bij Intratuin, gespecialiseerd in planten en tuinmeubilair, zitten de meeste tuincentra vol met afspraken. "Het is gezellig druk", laat een woordvoerster weten.
Doe-het-zelfketen Hornbach meldt eveneens dat de boekingen voor winkelen op afspraak goed gaan. "We zijn blij met de klanten", aldus een zegsman. Volgens hem hebben mensen door het mooie lenteweer van vorige week inspiratie gekregen om te gaan klussen in en om het huis en komen ze daarom naar Hornbach om spulletjes te kopen.
WOOON
Een vergelijkbaar beeld is te zien bij WOOON Leiderdorp en Woonboulevard Sliedrecht. "De aanmeldingen lopen goed door", stelt een woordvoerder van beide woonmalls. Het is volgens hem een "hanteerbare drukte", met goede naleving van de coronaregels door bezoekers. Hij ziet dat mensen meer gerichte aankopen doen vanwege de beperkte winkeltijd.
Topman John Kruijssen van bedden- en matrassenverkoper Beter Bed is ook te spreken over de bezoekersaantallen. Het is redelijk vol gepland en mensen houden zich aan de regels. Ook online loopt de verkoop van Beter Bed prima door, aldus Kruijssen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Kiezers zouden bij de gemeenteraadsverkiezingen samen met een vrouw moeten gaan stemmen die dat nog niet doet, of een vrouw overtuigen naar de stembus te gaan. Die oproep doet Stem op een Vrouw om de genderkloof bij het opkomstpercentage te dichten. Bij de vorige gemeenteraadsverkiezingen in 2022 ging 57 procent van de mannen tegenover 44 procent van de vrouwen stemmen, is te zien op de site van ondezoeksbureau Ipsos.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Sinds 2017 is er dertien keer een grootschalig kookadvies voor drinkwater afgegeven in Nederland. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van cijfers van de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT). Er is sprake van een grootschalig kookadvies wanneer meer dan 10.000 wateraansluitingen zijn getroffen.
2 uur geledenZEEWOLDE (ANP) - De brandweer heeft in Zeewolde in Flevoland een persoon uit een brandende woning gered. Dat gebeurde in de nacht van vrijdag op zaterdag aan het Fluitekruid.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De pro-Koerdische demonstratie voor vrede in de Syrische regio Rojava in Amsterdam is onder veel politiebegeleiding aangekomen op de Dam. De demonstratie begon met tientallen mensen die kaarsen ontstaken voor het Centraal Station. Inmiddels is de groep gegroeid tot honderden betogers en zijn er tientallen politiebusjes en ME'ers aanwezig op de Dam. Dat meldt een verslaggever van het ANP.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Zo'n vijftig tot honderd betogers zijn vrijdag rond 18.00 uur voor Amsterdam Centraal samengekomen. Ze roepen op tot vrede voor Rojava, een noordelijke provincie van Syrië waar veel Koerden wonen, aldus een verslaggever van het ANP.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Voedselwaakhond Foodwatch zegt juridische stappen te nemen tegen Nestlé rondom mogelijk besmette babyvoeding. Foodwatch vindt dat het voedingsconcern verwijtbaar heeft gehandeld en eist dat alle informatie openbaar wordt gemaakt. Franse autoriteiten hebben een onderzoek ingesteld naar de dood van twee baby's, die babyvoeding van het voedingsconcern hadden gedronken.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In het gebied rond Amsterdam Centraal en de Dam is sinds vrijdagmiddag 16.00 uur een veiligheidsrisicogebied van kracht.
16 uur geleden