Veel paasbezoekers voor tuincentra, meubelzaken en bouwmarkten
DEN HAAG (ANP) - Bij tuincentra, meubelzaken en bouwmarkten komen veel bezoekers op deze paasmaandag. Traditioneel trekken deze winkels tijdens de paasdagen grote aantallen mensen. Dit jaar moet vanwege de coronapandemie wel worden gewinkeld op afspraak, waarbij klanten voor een bepaalde tijd binnen mogen komen. Daardoor is het minder druk dan normaal.
Een woordvoerster van woon- en interieurketen IKEA zegt dat alles is volgeboekt voor maandag. "Het loopt goed." De coronamaatregelen worden volgens haar goed nageleefd door de bezoekers. Het tijdslot bij IKEA is 45 minuten.
Bij de bouwmarkten van Gamma en Karwei wordt eveneens goed gebruikgemaakt van winkelen op afspraak. Nu mogen maar maximaal vijftig klanten tegelijk naar binnen voor een tijdslot van een half uur. Een woordvoerster van Gamma en Karwei zegt dat mensen zich goed houden aan de regels en raadt klanten vanwege de beperkte winkeltijd aan van te voren goed na te denken over wat ze willen kopen.
Intratuin
Ook bij Intratuin, gespecialiseerd in planten en tuinmeubilair, zitten de meeste tuincentra vol met afspraken. "Het is gezellig druk", laat een woordvoerster weten.
Doe-het-zelfketen Hornbach meldt eveneens dat de boekingen voor winkelen op afspraak goed gaan. "We zijn blij met de klanten", aldus een zegsman. Volgens hem hebben mensen door het mooie lenteweer van vorige week inspiratie gekregen om te gaan klussen in en om het huis en komen ze daarom naar Hornbach om spulletjes te kopen.
WOOON
Een vergelijkbaar beeld is te zien bij WOOON Leiderdorp en Woonboulevard Sliedrecht. "De aanmeldingen lopen goed door", stelt een woordvoerder van beide woonmalls. Het is volgens hem een "hanteerbare drukte", met goede naleving van de coronaregels door bezoekers. Hij ziet dat mensen meer gerichte aankopen doen vanwege de beperkte winkeltijd.
Topman John Kruijssen van bedden- en matrassenverkoper Beter Bed is ook te spreken over de bezoekersaantallen. Het is redelijk vol gepland en mensen houden zich aan de regels. Ook online loopt de verkoop van Beter Bed prima door, aldus Kruijssen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Veel jongeren die in de zwaarste vorm van gesloten jeugdzorg hebben gezeten en daar te maken hebben gehad met misstanden, wachten nog steeds op "erkenning, nazorg of financiële hulp". Dat stelt Jason Bhugwandass in een nieuw rapport. "De problemen van de jongeren hebben twee jaar langer kunnen sudderen en het gebrek aan erkenning en opvolging is een extra beschadiging geweest."
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Bij de Gelredome in Arnhem wordt opnieuw geprotesteerd tegen de komst van Ye naar Nederland. De Amerikaanse rapper geeft maandagavond een concert in het stadion, zijn tweede in Nederland sinds 2013. Het protest is met een handvol demonstranten een stuk kleinschaliger dan dat van zaterdag. Toen waren er enkele tientallen betogers.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Overheid en politiek houden zich te afzijdig als het gaat om discriminatie en racisme. Dat zei Joyce Sylvester, voorzitter van de Staatscommissie tegen Discriminatie en Racisme, maandag bij de presentatie van haar eindrapport. "Wie de macht heeft om grenzen te stellen, en zwijgt wanneer mensen worden gediscrimineerd om wie zij zijn, houdt de status quo in stand."
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Aanbevelingen om discriminatie en racisme tegen te gaan zijn onvoldoende opgevolgd door de overheid. Dat stelt de Staatscommissie tegen Discriminatie en Racisme in haar eindrapport. Daarom is er volgens de commissie nog steeds sprake van wijdverbreide discriminatie bij de overheid. De commissie komt met tien aanbevelingen die "vragen om politieke moed, leiderschap, bestuurlijke en ambtelijke inzet en maatschappelijke betrokkenheid".
9 uur geledenRODEN (ANP) - Er is nog steeds geen structurele opvangplek gevonden voor asielzoekers die niet in het overvolle aanmeldcentrum bij Ter Apel kunnen slapen. Tot en met donderdagochtend hoeven zij niet buiten op het gras bij het azc te slapen, maar kunnen ze terecht in een sporthal van Sportcentrum De Hullen in het Drentse Roden.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een nieuwe groep wil dat vrouwen een schadevergoeding krijgen van het laboratorium Clinical Diagnostics. Hackers hadden daar vorig jaar ingebroken, waarna ze de medische gegevens buitmaakten van honderdduizenden vrouwen die hadden meegedaan aan het bevolkingsonderzoek naar baarmoederhalskanker. Daarom start het Women's Rights Collective een massaclaim, waarvoor vrouwen zich nu kunnen aanmelden.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Toen er begin 2021 werd gesproken over de invoer van een avondklok, ontbrak een overtuigend verhaal dat die coronamaatregel daadwerkelijk ging werken. Dat zei Hubert Bruls, sinds 2012 burgemeester van Nijmegen en destijds voorzitter van het Veiligheidsberaad, tegen de parlementaire enquêtecommissie corona.
12 uur geleden