
Veel overlast door zware regenval in Duits Ruhrgebied
GELSENKIRCHEN (ANP) - In het westen van Duitsland is in de nacht van woensdag op donderdag zwaar onweer overgetrokken. Volgens de krant Rheinische Post kampt de deelstaat Noordrijn-Westfalen met veel overlast door de vele regen die daar viel. Straten in het Ruhrgebied staan blank en kelders staan onder water.
In Gelsenkirchen zijn er straten die alleen nog maar per boot begaanbaar zijn, tunnels zijn sowieso niet bereikbaar. Meerdere mensen moesten door de brandweer uit hun auto worden gered. Ook veel bomen zijn omgewaaid.
Ook in andere steden in het dichtbevolkte gebied is er veel overlast. In Essen staat in een woonwijk het water tot op een meter hoogte. De brandweer van Dortmund moest al dertig keer uitrukken vanwege het noodweer. Er zijn nog geen meldingen van gewonden.
Meer uit Buitenland
SALT LAKE CITY (ANP) - Rechercheurs hebben de naam van de persoon die ze als verdachte voor de moord op Charlie Kirk op het oog hebben - in de Verenigde Staten 'person of interest' genoemd - volgens drie bronnen tegen CBS News. Er is nog geen arrestatiebevel uitgevaardigd.
2 uur geledenBRASÍLIA (ANP) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro is door het hooggerechtshof in Brasília veroordeeld tot 27 jaar en 3 maanden gevangenisstraf voor het beramen van een staatsgreep om aan de macht te blijven.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt "niet blij" te zijn met de veroordeling van Jair Bolsonaro. De Braziliaanse oud-president is donderdag schuldig bevonden aan onder meer een couppoging en het gewelddadig omverwerpen van de democratie.
4 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft in Kyiv een ontmoeting gehad met de Amerikaanse gezant Keith Kellogg. Ze spraken onder meer over de leveringen van Patriot-systemen door bondgenoten en over de gezamenlijke productie van drones, meldt Zelensky op X.
6 uur geledenBRASILIA (ANP/RTR) - Het Braziliaanse hooggerechtshof heeft oud-president Jair Bolsonaro veroordeeld voor een poging tot staatsgreep. Drie van de vijf rechters hebben daarvoor gestemd, waardoor er een meerderheid is. Bolsonaro wordt ook veroordeeld voor deelname aan een criminele organisatie en een poging tot het gewelddadig omverwerpen van de democratie.
7 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Rusland vindt dat Polen nog eens moet nadenken over het voornemen om de grens met Belarus te sluiten. "We dringen er bij Warschau op aan om de gevolgen van dit soort destructieve stappen in overweging te nemen en het besluit zo snel mogelijk te herzien", zei woordvoerder Maria Zacharova van het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Frankrijk stuurt drie extra gevechtsvliegtuigen naar Polen om te helpen met het beschermen van het Poolse luchtruim en de oostgrens van de NAVO. Dat heeft de Franse president Emmanuel Macron aangekondigd op X.
8 uur geleden