Veel overlast door regen aan westkust VS
SACRAMENTO (ANP) - Een zware regenstorm die sinds het weekend over de westkust van de Verenigde Staten trekt, zorgt voor veel overlast. In de staten Californië, Oregon en Washington zitten zo'n 350.000 huishoudens zonder stroom. Ook zijn wegen geblokkeerd door overstromingen en modderlawines. De regenbuien houden maandag aan.
Vooral Californië heeft het zwaar te verduren. De staat heeft dit jaar de zwaarste bosbranden uit zijn geschiedenis gezien en meer dan 700.000 hectare natuurgebied is verwoest. In de afgebrande gebieden leidt de regen nu tot overstromingen en modderstromen, waardoor verschillende snelwegen zijn gesloten. In San Francisco en de hoofdstad Sacramento staan straten onder water en zijn elektriciteitspalen omgewaaid.
Maandag trekt het regenfront verder naar het zuiden, in de richting van Los Angeles. In de Sierra Nevada valt maandag mogelijk meer dan 25 centimeter regen.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Ook Europa is komende week vertegenwoordigd bij het overleg in Abu Dhabi over de oorlog in Oekraïne. Dat verklaarde de Franse minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot op de radio.
33 minuten geledenWARSCHAU (ANP/AFP/DPA) - De Poolse autoriteiten hebben een terrorismeonderzoek geopend nadat zes mensen waren gedood in Krakau. Dat staat in een verklaring van het Openbaar Ministerie.
2 uur geledenKRAKAU (ANP/AFP) - De Poolse autoriteiten hebben opgeroepen om bloed te doneren voor een agent die gewond raakte bij de dodelijke schietpartij in Krakau. Op sociale media circuleren beelden waarop te zien is dat die politieman ondanks zijn eigen verwondingen de aanvaller confronteert.
3 uur geledenKRAKAU (ANP/DPA/AFP) - De lichamen die zijn aangetroffen in de woning van de man die het vuur opende in Krakau, zijn de ouders en zus van de schutter. Ze leken volgens de politie schotwonden te hebben.
4 uur geledenKRAKAU (ANP/DPA) - Meerdere koetsiers die met paardenkoetsen door Krakau rijden, raakten ernstig gewond bij de schietpartij in de stad. Dat meldde hun brancheorganisatie. De paarden liepen alleen lichte verwondingen op.
4 uur geledenRIYAD (ANP/AFP/RTR) - De Saudische hoofdstad Riyad is opnieuw onder vuur genomen. Er waren harde explosies te horen en getuigen zeggen dat het financiële district is getroffen. Daar zou een gebouw van staatsoliegigant Aramco schade hebben opgelopen.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Een vrouw uit New York heeft voor 40.000 dollar (36.000 euro) aan verkeersboetes gekregen. Haar gepersonaliseerde kentekenplaat lijkt de reden te zijn, schrijft de krant The New York Times.
6 uur geleden