Veel overlast door regen aan westkust VS
SACRAMENTO (ANP) - Een zware regenstorm die sinds het weekend over de westkust van de Verenigde Staten trekt, zorgt voor veel overlast. In de staten Californië, Oregon en Washington zitten zo'n 350.000 huishoudens zonder stroom. Ook zijn wegen geblokkeerd door overstromingen en modderlawines. De regenbuien houden maandag aan.
Vooral Californië heeft het zwaar te verduren. De staat heeft dit jaar de zwaarste bosbranden uit zijn geschiedenis gezien en meer dan 700.000 hectare natuurgebied is verwoest. In de afgebrande gebieden leidt de regen nu tot overstromingen en modderstromen, waardoor verschillende snelwegen zijn gesloten. In San Francisco en de hoofdstad Sacramento staan straten onder water en zijn elektriciteitspalen omgewaaid.
Maandag trekt het regenfront verder naar het zuiden, in de richting van Los Angeles. In de Sierra Nevada valt maandag mogelijk meer dan 25 centimeter regen.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - Een Belgische economische missie naar Saudi-Arabië is uitgesteld. Deze stond gepland voor eind november, maar Belgische media schrijven maandag dat het bezoek is uitgesteld vanwege de veiligheidssituatie in het land.
7 minuten geledenMIAMI (ANP/AFP) - De hoogste aanklager van Florida heeft een arrestatiebevel uitgevaardigd tegen de voormalige Cubaanse president Raúl Castro. Hij wordt op staatsniveau beschuldigd van moord, voor zijn rol bij het neerhalen van twee civiele vliegtuigjes van een Cubaans-Amerikaanse humanitaire organisatie in 1996.
14 minuten geledenVALENCIA (ANP/DPA) - Het aantal doden door de zware overstromingen in het oosten van Spanje is opgelopen tot vier. Zondag verdronk al een persoon in Catalonië, maandag werden nog drie doden gemeld in de regio Valencia.
40 minuten geledenLILLE (ANP/AFP) - De Franse autoriteiten hebben een avondklok ingesteld in de noordelijke stad Lille en enkele steden die daar in de buurt liggen, melden Franse media als BFMTV en Le Parisien. De Franse premier Sébastien Lecornu riep eerder al op om deze maatregel op meerdere plekken door te voeren na de hevige rellen van afgelopen weekend.
1 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - Winkels in het centrum van Milaan sloten maandag eerder hun deuren en timmerden hun ramen dicht uit angst voor een nieuwe golf van geweld. Dit volgde op twee dagen van gewelddadige rellen waarbij relschoppers slaags raakten met de politie, winkels plunderden en eigendommen vernielden.
1 uur geledenNAIROBI (ANP/RTR) - De Keniaanse sekteleider Paul Mackenzie is schuldig bevonden aan de moord op 190 kinderen en een volwassene. Hij zou zijn aanhangers hebben opgeroepen zichzelf en hun kinderen te verhongeren, zodat zij "Jezus konden ontmoeten".
1 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni heeft topoverleg gevoerd met ministers en hoge veiligheidsfunctionarissen over de rellen in Milaan van zondag. Daarbij werden 271 jongeren gearresteerd, meldde de politie maandag.
2 uur geleden