Veel oude gezichten in nieuwe regering Rusland
MOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin heeft dinsdag de nieuwe Russische regering gepresenteerd. Daarin behouden veel ministers uit de vorige regering hun post. Zo blijft Sergej Lavrov minister van Buitenlandse Zaken en houdt hij Sergej Sjoigoe als collega op Defensie. Eerder was Michail Misjoestin tot premier aangewezen.
Een nieuwe regering was nodig nadat premier Dmitri Medvedev afgelopen week onverwachts zijn vertrek aankondigde. Hij deed dat kort na de jaarlijkse rede tot het parlement van president Vladimir Poetin. Die kondigde diverse hervormingen aan en Medvedev wil hem met zijn vertrek de volle ruimte geven.
Behalve Lavrov en Sjoigoe blijven ook de ministers voor Landbouw, Financiën en Energie op hun post. Poetin benoemde Andrej Beloesov tot eerste vicepremier. Maxim Resjetnikov is de nieuwe minister voor Economie.
Poetin verklaarde voor de Russische televisie dat de regering flink was opgeschud maar dat veel ministers hun post behouden.
Meer uit Buitenland
CANNES (ANP) - John Travolta heeft vrijdag op het filmfestival van Cannes een ere-Palm ontvangen. De Amerikaanse acteur werd op het podium verrast met de prijs door festivaldirecteur Thierry Frémaux.
57 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Andy Burnham, de man die vaak wordt genoemd als mogelijke opvolger van de Britse premier Keir Starmer, mag van zijn partij meedoen aan een tussentijdse verkiezing voor een zetel in het parlement, meldt de BBC. Dat is een eerste stap naar een mogelijke machtsovername door de populaire burgemeester van Manchester.
1 uur geledenBEIJING (ANP) - De Chinese president Xi Jinping heeft de uitnodiging van de Amerikaanse president Donald Trump geaccepteerd en gaat dit najaar op bezoek in de Verenigde Staten. Dat meldt het Chinese staatspersbureau Xinhua.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische regeringscoalitie touwtrekt opnieuw over de NAVO-afspraak om meer uit te geven aan defensie. Twee regeringspartijen willen meer tijd nemen om zo harde bezuinigingen elders te voorkomen. Defensieminister Theo Francken is bang dat België opnieuw "de grootste freerider van de NAVO" wordt.
3 uur geledenKYIV (ANP) - Rusland probeert bondgenoot Belarus dieper in de oorlog met Oekraïne te trekken, stelt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Volgens hem zijn de Russen van plan om vanuit Belarus ofwel Oekraïne of een NAVO-land aan te vallen.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese grensbewakingsdienst Frontex zag in de eerste vier maanden van dit jaar een forse afname van het aantal keren dat de grens naar de EU illegaal werd overgestoken. Er is een daling te zien van 40 procent vergeleken met dezelfde periode vorig jaar.
5 uur geledenCARACAS (ANP) - De Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk hebben hoogverrijkt uranium uit Venezuela weggehaald en naar de VS gebracht. Dat meldden de landen in een verklaring. Het materiaal werd eind april verpakt en begin mei naar de Amerikaanse staat South Carolina gebracht.
5 uur geleden