Veel oude gezichten in nieuwe regering Rusland
MOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin heeft dinsdag de nieuwe Russische regering gepresenteerd. Daarin behouden veel ministers uit de vorige regering hun post. Zo blijft Sergej Lavrov minister van Buitenlandse Zaken en houdt hij Sergej Sjoigoe als collega op Defensie. Eerder was Michail Misjoestin tot premier aangewezen.
Een nieuwe regering was nodig nadat premier Dmitri Medvedev afgelopen week onverwachts zijn vertrek aankondigde. Hij deed dat kort na de jaarlijkse rede tot het parlement van president Vladimir Poetin. Die kondigde diverse hervormingen aan en Medvedev wil hem met zijn vertrek de volle ruimte geven.
Behalve Lavrov en Sjoigoe blijven ook de ministers voor Landbouw, Financiën en Energie op hun post. Poetin benoemde Andrej Beloesov tot eerste vicepremier. Maxim Resjetnikov is de nieuwe minister voor Economie.
Poetin verklaarde voor de Russische televisie dat de regering flink was opgeschud maar dat veel ministers hun post behouden.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Iran heeft contact gezocht met de Verenigde Staten om een akkoord te sluiten. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump donderdag op een bijeenkomst met het voetbalteam Inter Miami in het Witte Huis. Trump zei dat zijn reactie was: "Jullie zijn een beetje laat."
52 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Ook het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft een resolutie verworpen om de macht van president Donald Trump te beperken om oorlog te voeren tegen Iran. De Senaat deed dat woensdag al.
53 minuten geledenMADRID (ANP/RTR) - De spanningen in het Midden-Oosten hebben directe gevolgen voor de veiligheid in de Europese Unie, waarschuwde politiedienst Europol tegen het Spaanse persbureau EFE. Zo is er een verhoogd risico op terrorisme, georganiseerde misdaad, extremisme en cyberaanvallen.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - De NAVO heeft de ballistische raketverdediging versterkt nu Iran zijn aanvallen in het Midden-Oosten opvoert, meldt woordvoerder kolonel Martin O'Donnell. Een raket was woensdag op weg naar Turkije, een NAVO-lidstaat, voordat deze werd neergehaald.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Een door de Franse regering gecharterd Air France-vliegtuig dat onderweg was naar de Verenigde Arabische Emiraten moest donderdagavond omkeren vanwege raketvuur in het gebied. Dat schrijft transportminister Philippe Tabarot op X. "Deze situatie weerspiegelt de instabiliteit in de regio en de complexiteit van repatriëringsoperaties."
4 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische legerleider generaal Eyal Zamir claimt dat sinds de Amerikaanse en Israëlische aanvallen van zaterdag zijn begonnen het grootste deel van de Iraanse luchtafweer is uitgeschakeld. Het gaat volgens hem om 80 procent van de luchtafweerinstallaties en daarnaast ook om 60 procent van de lanceerinrichtingen voor de Iraanse ballistische raketten.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Kristi Noem vertrekt als minister van Binnenlandse Veiligheid, meldt de Amerikaanse president Donald Trump op zijn kanaal Truth Social. Ze wordt eind maart opgevolgd door Markwayne Mullin, de Republikeinse senator van Oklahoma. Het is niet duidelijk waarom Noem vertrekt.
5 uur geleden