Veel optiekwinkels GrandVision dicht om coronacrisis
AMSTERDAM (ANP) - Optiekconcern GrandVision sluit vanaf vrijdag in een aantal Europese landen zijn winkels in verband met de coronacrisis. Het gaat bijvoorbeeld om België, Frankrijk, Italië, Polen en Spanje. In Nederland gaan de winkels van Eyewish vanaf zaterdagmiddag voorlopig dicht.
In de markten waar winkels wel openblijven, ziet het bedrijf een behoorlijk negatieve impact op de verkopen door de crisis. De onlineverkoop loopt wel goed, Als gevolg van de virusuitbraak denkt GrandVision dat dit jaar niet aan de groeidoelstellingen zal worden voldaan. De onderneming had oorspronkelijk voor dit jaar op een groei van de omzet en het bedrijfsresultaat met minstens 5 procent gemikt. De uiteindelijke impact van de uitbraak is nog moeilijk in te schatten.
Daarnaast kondigde GrandVision aan dat de aandeelhoudersvergadering die stond gepland voor 24 april wordt uitgesteld naar 30 juni. GrandVision heeft er nog steeds vertrouwen in dat de voorgenomen overname van het bedrijf door brillenfabrikant EssilorLuxottica zal slagen.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Nieuw overleg met de vakbonden heeft alsnog een cao-akkoord opgeleverd bij DHL Express. Vorige maand werd er nog meerdere keren gestaakt bij het DHL-onderdeel dat zich met name richt op spoedzendingen van documenten en de levering van pakketten aan bedrijven. Vorige week besloten FNV en CNV al om de acties op te schorten om opnieuw met het bedrijf in gesprek te gaan, nadat de directie nieuwe toezeggingen had gedaan.
14 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Supermarktketen PLUS heeft de fusie met branchegenoot Coop volledig afgerond. Het bedrijf leed vorig jaar wel opnieuw verlies door onder meer kosten voor het versneld ombouwen van Coop-winkels. Maar de schuldpositie is teruggebracht en de financiële basis is versterkt, aldus PLUS.
15 minuten geledenZEIST (ANP) - De omstandigheden in de Nederlandse industrie zijn in maart verbeterd, ondanks de verstoringen die de oorlog in het Midden-Oosten heeft veroorzaakt in de toeleveringsketens. Maakbedrijven produceerden meer en kregen meer orders binnen. Tegelijkertijd hadden ze door de Iranoorlog hogere kosten en stegen hun verkoopprijzen in het hoogste tempo van de afgelopen drie jaar.
26 minuten geledenTOKIO (ANP) - De beurzen in Azië gingen woensdag hard omhoog door de hoop op een spoedig einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. De Amerikaanse president Donald Trump zei tijdens een persconferentie in het Witte Huis dat hij verwacht dat de Verenigde Staten "de klus zullen klaren" in Iran en dat de oorlog "binnen twee of drie weken" klaar zal zijn.
30 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De prijzen van nieuwbouwkavels zijn in het vierde kwartaal met gemiddeld 15,3 procent gestegen vergeleken met een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Over heel 2025 werd de bouwgrond voor eengezinswoningen gemiddeld 13,6 procent duurder dan in 2024.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De prijzen van nieuwbouwkavels zijn in het vierde kwartaal met gemiddeld 15,3 procent gestegen vergeleken met een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Over heel 2025 werd de bouwgrond voor eengezinswoningen gemiddeld 13,6 procent duurder dan in 2024.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - In het winkelcentrum The Wall in Utrecht wordt donderdag een Apple Museum geopend. Initiatiefnemer Ed Bindels, eigenaar van winkelketen Amac, verwacht tussen de 50.000 en 100.000 bezoekers per jaar.
1 uur geleden