Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veel optiekwinkels GrandVision dicht om coronacrisis

Veel optiekwinkels GrandVision dicht om coronacrisis

AMSTERDAM (ANP) - Optiekconcern GrandVision sluit vanaf vrijdag in een aantal Europese landen zijn winkels in verband met de coronacrisis. Het gaat bijvoorbeeld om België, Frankrijk, Italië, Polen en Spanje. In Nederland gaan de winkels van Eyewish vanaf zaterdagmiddag voorlopig dicht.

In de markten waar winkels wel openblijven, ziet het bedrijf een behoorlijk negatieve impact op de verkopen door de crisis. De onlineverkoop loopt wel goed, Als gevolg van de virusuitbraak denkt GrandVision dat dit jaar niet aan de groeidoelstellingen zal worden voldaan. De onderneming had oorspronkelijk voor dit jaar op een groei van de omzet en het bedrijfsresultaat met minstens 5 procent gemikt. De uiteindelijke impact van de uitbraak is nog moeilijk in te schatten.

Daarnaast kondigde GrandVision aan dat de aandeelhoudersvergadering die stond gepland voor 24 april wordt uitgesteld naar 30 juni. GrandVision heeft er nog steeds vertrouwen in dat de voorgenomen overname van het bedrijf door brillenfabrikant EssilorLuxottica zal slagen.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit gemengd na vredesvoorstel Iran en reactie Trump

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met een gemengd beeld gesloten. Beleggers hielden onder meer de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten in de gaten en hoopten op een akkoord om het conflict te beëindigen. De olieprijzen gingen verder omlaag.

7 uur geleden
WSJ: luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines bereidt sluiting voor

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines bereidt zich voor om de activiteiten te staken. Dat melden ingewijden aan The Wall Street Journal.

8 uur geleden
Europarlementariër vindt VS onbetrouwbaar na verhogen heffing

BRUSSEL (ANP/RTR) - De aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag om de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie te verhogen naar 25 procent, laat zien dat de Verenigde Staten een onbetrouwbare handelspartner zijn. Dat heeft de voorzitter van de handelscommissie van het Europees Parlement, Bernd Lange, gezegd.

10 uur geleden
Vleesverwerker Vion verkoopt nog een Duitse slachterij

BOXTEL (ANP) - Vleesverwerker Vion heeft opnieuw een slachterij in Duitsland verkocht als onderdeel van de reorganisatie, waarbij het zich wil focussen op de activiteiten in de Benelux. Vorige maand deed het bedrijf al twee andere slachterijen in Duitsland van de hand.

11 uur geleden
Trump kondigt hogere importheffing op auto's en trucks uit EU aan

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie verhogen naar 25 procent. Dat schrijft hij op zijn socialemediaplatform Truth Social. Hij meldt erbij dat hij de verhoging volgende week zal doorvoeren voor auto's en vrachtwagens die de Verenigde Staten binnenkomen.

11 uur geleden
FNV dreigt met ov-staking in juni om onvrede over kabinetsplannen

AMSTERDAM (ANP) - De FNV is medio juni van plan te gaan staken in het openbaar vervoer. De grootste vakbond van Nederland is niet te spreken over de kabinetsplannen rond sociale zekerheid. Begin maart kondigde de vakbond al aan acties voor te bereiden.

12 uur geleden
Oprichter modeketen Superdry schuldig bevonden aan verkrachting

GLOUCESTER (ANP) - James Holder, de medeoprichter van modeketen Superdry, is vrijdag door de rechtbank in het Britse Gloucester schuldig bevonden aan verkrachting, meldt Sky News. Volgende week wordt zijn straf bepaald door de rechtbank in Bristol.

12 uur geleden