Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veel Nederlanders weten heel weinig over kinderarmoede

Veel Nederlanders weten heel weinig over kinderarmoede

ROTTERDAM (ANP) - In Nederland groeien 315.000 kinderen en jongeren tot 21 jaar op in armoede. Dat aantal ligt hoger dan de meeste Nederlanders denken. 70 procent schat het aantal kinderen dat onder de armoedegrens leeft te laag in of geeft aan geen idee te hebben van de omvang van kinderarmoede.

Dat blijkt uit onderzoek van bureau PanelWizard onder bijna 2200 Nederlanders. Het onderzoek is uitgevoerd in opdracht van Samen voor alle Kinderen (Sam&). Dat is een samenwerkingsverband van organisaties die steun geven aan kinderen die opgroeien in een gezin met weinig financiële middelen.

Volgens Sam& groeit 1 op de 12 kinderen en jongeren in Nederland op in een gezin dat financieel de eindjes nauwelijks aan elkaar kan knopen. Dat zijn gemiddeld twee kinderen per schoolklas. Vaak kunnen zij niet meedoen aan sport, dansles of schoolactiviteiten omdat er thuis weinig geld is.

Om kinderen die in armoede opgroeien toch te kunnen laten sporten, de verjaardag te vieren of andere activiteiten te ondernemen kunnen ouders en schuldhulpverleners, leraren, artsen en andere betrokkenen via een digitaal loket van Sam& een aanvraag indienen voor hulp. Donderdag begint een campagne om het loket meer onder de aandacht te brengen en het probleem van kinderarmoede beter bespreekbaar te maken. Dat gebeurt onder meer met radiospotjes, posters in abri's en informatie die op scholen wordt verspreidt.

Meer uit Binnenland

Korte vertragingen op Schiphol na staking grondpersoneel KLM

SCHIPHOL (ANP) - De nasleep van de staking bij KLM op Schiphol woensdag lijkt mee te vallen. Enkele vluchten op de luchthaven lopen donderdag korte vertraging op door de staking van het grondpersoneel, meldt een woordvoerder van de luchtvaartmaatschappij. Er zijn geen vluchten geannuleerd.

3 minuten geleden
Pilot voor sneller onderzoek bij mogelijk huiselijk geweld

DEN HAAG (ANP) - In de regio Midden-Nederland begint maandag een pilot om snel aanvullend forensisch medisch onderzoek uit te voeren bij slachtoffers van een wurgpoging in huiselijkgeweldzaken. Hierdoor kan mogelijk beter en meer forensisch bewijs worden verzameld, meldt het Openbaar Ministerie, dat in deze pilot samenwerkt met de politie en het Landelijk Onderzoeks- en Expertisebureau FMO (LOEF).

38 minuten geleden
Nog nooit zoveel jongeren lid van bieb, meldt KB

DEN HAAG (ANP) - Ongeveer 2,4 miljoen jongeren zijn lid van een openbare bibliotheek, het hoogste aantal ooit. Dat is bijna driekwart van die leeftijdsgroep, meldt de KB. De organisatie, die vroeger de Koninklijke Bibliotheek heette, zegt dat ook meer jongvolwassenen lid zijn geworden.

7 uur geleden
Adviesraad bezorgd over democratie: betrokkenheid burger nodig

DEN HAAG (ANP) - Burgers moeten meer betrokken worden bij besluitvorming en het werk van de overheid om de democratie in Nederland te versterken, stelt de Raad voor het Openbaar Bestuur (ROB). Burgers moeten het idee hebben dat naar hen wordt geluisterd en dat ze iets in te brengen hebben. Tegelijkertijd moet de overheid niet altijd toegeven aan druk vanuit de samenleving.

10 uur geleden
Verdachten in zaak soevereinen blijven in de cel

LEEUWARDEN (ANP) - De vijf vermeende leden van een groep soevereinen die verdacht worden van het plannen van een terroristische aanslag blijven in de cel. Dat heeft de rechtbank in Leeuwarden woensdag bepaald op een eerste openbare zitting. De verdachten hadden gevraagd om hun proces in vrijheid af te wachten, maar de rechter wees dat af.

14 uur geleden
Ook andere verdachten in zaak soevereinen ontkennen

LEEUWARDEN (ANP) - Twee mannen die woensdag in Leeuwarden voor de rechter stonden, ontkennen dat zij lid zijn van een groep soevereinen die terroristische aanslagen wilde plegen. Eerder op de middag stonden al drie anderen terecht in deze zaak.

15 uur geleden
Israël dreigt Qatar opnieuw aan te vallen

JERUZALEM (ANP/RTR) - Indien Israël bij de recente aanval op Doha in Qatar geen Hamasleiders heeft gedood, lukt dat een volgende keer. Dit zei de Israëlische ambassadeur in Washington, Yechiel Leiter. Dinsdag voerde Israël een luchtaanval uit op Doha om leiders van Hamas om te brengen. De politieke leiders wonen in Qatar en dat land behartigt bij internationale onderhandelingen over een bestand in de Gazastrook belangen van Hamas. Qatar blijft daarmee doorgaan.

20 uur geleden