Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veel minder valse eurobiljetten aangetroffen in Nederland

Veel minder valse eurobiljetten aangetroffen in Nederland

AMSTERDAM (ANP) - In Nederland zijn vorig jaar 17.400 valse eurobiljetten uit de omloop gehaald, meldt De Nederlandsche Bank (DNB). Dat is volgens de toezichthouder een historisch laag aantal en ruim de helft minder dan in 2022. Het 50 eurobiljet is in Nederland nog steeds het meest aangetroffen vervalste biljet, maar het aantal ervan is sinds 2015 gestaag gedaald.

Mogelijke verklaringen voor de daling zijn volgens DNB het afnemend gebruik van contant geld, oplettende winkeliers die biljetten controleren op echtheid en aandacht vanuit politie en justitie bij het bestrijden van deze vorm van criminaliteit. Ook werden in 2023 minder valse eurobiljetten van 100 en 200 uit de circulatie gehaald. In 2022 werden er nog opvallend veel briefjes van 100 en 200 euro uit de omloop gehaald als gevolg van een beperkt aantal oplichtingszaken met valse biljetten van zeer lage kwaliteit.

Eurobiljetten zijn met echtheidskenmerken als een watermerk en hologram goed beschermd tegen vervalsingen. Deze zijn makkelijk met het oog te controleren. Ook gebruiken winkeliers steeds vaker detectieapparaten die door de Europese Centrale Bank (ECB) zijn gecertificeerd.

Kans klein

In Duitsland werden juist meer valse eurobiljetten in beslag genomen. Volgens de Bundesbank ging het om bijna 56.600 valse biljetten, wat een stijging van 28 procent vergeleken met 2022 is. In 2015 werd nog het recordaantal van 95.400 valse biljetten uit omloop gehaald in Duitsland, aldus de centrale bank in Frankfurt.

Wereldwijd werden in 2023 467.000 valse eurobiljetten aangetroffen. Voor het publiek en de winkeliers is de kans op het aantreffen van een vals biljet erg klein. Wereldwijd zijn in totaal 30 miljard echte eurobiljetten in omloop.

Meer uit Financieel

Waarderingskamer: WOZ-waarde dit jaar meer dan 10 procent omhoog

WOZ-waarde stijgt dit jaar meer dan 10 procent

15 minuten geleden
Niet iedereen heeft genoeg cash in huis in geval van nood

AMSTERDAM (ANP) - Ruim de helft van de Nederlanders heeft genoeg contant geld in huis in het geval van een noodsituatie. De rest heeft minder dan het adviesbedrag van 70 euro per volwassene en 30 euro per kind in huis, of helemaal niets. Dat meldt De Nederlandsche Bank (DNB) woensdag na onderzoek onder ruim 1700 consumenten.

26 minuten geleden
Wall Street veert op na verliezen door AI-angst en handelsonrust

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag hoger geƫindigd. Beleggers leken eerdere zorgen over de gevolgen van kunstmatige intelligentie en de handelsonrust van zich af te schudden. Maandag zakten de graadmeters op Wall Street hierdoor nog diep in het rood.

10 uur geleden
Rechter VS wijst zaak xAI tegen OpenAI over bedrijfsgeheimen af

SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Een rechter in de Verenigde Staten heeft dinsdag een rechtszaak van Elon Musks startup xAI afgewezen. In de zaak werd rivaal OpenAI beschuldigd van het stelen van bedrijfsgeheimen.

10 uur geleden
Franse miljardair Arnault vergroot belang in luxeconcern LVMH

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Franse miljardair Bernard Arnault heeft zijn greep op luxeconcern LVMH verder verstevigd. De rijkste man van Europa en topman van het bedrijf achter merken als Louis Vuitton, Christian Dior, Hennessy en Tiffany & Co heeft zijn belang in LVMH verhoogd tot boven de 50 procent, is dinsdag bekendgemaakt.

12 uur geleden
Toename meldingen over Odido bij meldpunt voor identiteitsfraude

DEN HAAG (ANP) - Het aantal meldingen bij het Centraal Meldpunt Identiteitsfraude (CMI) na het Odido-lek is in een week tijd ruim verdubbeld. Het meldpunt, waar mensen terechtkunnen die vermoeden slachtoffer te zijn van misbruik van gestolen identiteitsgegevens, heeft tot nu toe 590 meldingen binnengekregen over de telecomprovider. Een week geleden waren dat er nog 245.

13 uur geleden
AEX sluit hoger na onzekerheid over handelsbeleid VS

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is dinsdag licht hoger de handelsdag uitgegaan. Beleggers bleven het wel voorzichtig aandoen na de onzekerheid rond het handelsbeleid van Donald Trump. Het Amerikaanse Hooggerechtshof zette een streep door veel van de importheffingen van de president en hij kondigde daarop nieuwe wereldwijde heffingen aan.

14 uur geleden