Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veel minder publiek toegestaan in De Kuip bij Feyenoord-Sparta

Veel minder publiek toegestaan in De Kuip bij Feyenoord-Sparta

ROTTERDAM (ANP) - Bij de oefenwedstrijd tussen de Rotterdamse voetbalclubs Feyenoord en Sparta mogen zondag toeschouwers naar binnen, maar wel veel minder dan gepland. Vanwege de coronacrisis was de capaciteit al beperkt tot maximaal 7000 fans, dat worden er nu maximaal 3000. Die moeten allemaal een mondkapje dragen vanaf het moment dat ze in de rij staan om het stadion binnen te gaan tot bij het verlaten van De Kuip. Dat maakte de gemeente Rotterdam bekend na overleg met Feyenoord.

De club hield afgelopen woensdag een openbare training in het stadion. Daar kwamen ruim duizend supporters op af. Een groep fans zong de spelersgroep daarbij luidkeels toe, iets wat volgens de coronaprotocollen strikt is verboden. Premier Mark Rutte haalde tijdens de persconferentie van donderdagavond dit gedrag van de supporters aan als onacceptabel. De Rotterdamse burgemeester Ahmed Aboutaleb kondigde direct aan in gesprek te gaan met de clubleiding.

Feyenoord had volgens een woordvoerder circa 3000 kaarten verkocht, precies het aantal mensen dat nu zondag naar binnen mag. De kaartverkoop is daarom direct stilgelegd. De wedstrijd, die om 14.30 uur begint, wordt live uitgezonden op FOX Sports.

Afstand houden

De Rotterdamse club mag voorlopig niet beginnen met het verkopen van tickets voor de oefenwedstrijd van volgende week zondag, 16 augustus, tegen FC Twente. De gemeente en de club wachten eerst de ervaringen van komende zondag af.

Ook in de voetbalstadions moeten alle bezoekers onderling 1,5 meter afstand houden. Alleen mensen uit hetzelfde huishouden of jongeren tot achttien jaar mogen bij elkaar zitten.

Meer uit Voetbal

Schikking tussen FIFA en Diarra in zaak over transferrechten

PARIJS (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft een schikking getroffen met oud-speler Lassana Diarra in een zaak over transferrechten van spelers. De voormalige Franse international had een schadevergoeding van 65 miljoen euro geëist van de FIFA en de Belgische voetbalbond KBVB. Diarra kreeg in 2024 gelijk van het Europese Hof van Justitie, dat vond dat de transferregels van de FIFA in strijd zijn met Europese wetgeving.

3 uur geleden
Advocaat: Oranje WK-favoriet naast Spanje, Frankrijk en Duitsland

HOUSTON (ANP/DPA) - Dick Advocaat heeft Nederland genoemd als een van de favorieten op het wereldkampioenschap voetbal. "Spanje, Frankrijk, Duitsland en Nederland zijn mijn favorieten", zei de bondscoach van Curaçao tegen de Duitse pers in aanloop naar het WK.

5 uur geleden
Deense premier opgelucht over toestand voetballer Eriksen

KOPENHAGEN (ANP) - De Deense premier Mette Frederiksen noemt het "een grote opluchting" dat het naar omstandigheden goed gaat met Christian Eriksen. De voetballer zakte zondagavond in Odense tijdens een oefeninterland van Denemarken tegen Oekraïne in elkaar. Vijf jaar nadat hij een hartstilstand had overleefd tijdens een EK-wedstrijd in Kopenhagen.

6 uur geleden
Marokko en Noorwegen spelen gelijk in laatste WK-oefenduel

HARRISON (ANP) - Marokko en Noorwegen hebben in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal gelijkgespeeld. In Harrison eindigde de wedstrijd tussen de twee WK-deelnemers in 1-1.

19 uur geleden
Van Nistelrooij na prettige familieomstandigheden bij Oranje

WHITE PLAINS (ANP) - Ronald Koeman wist al lang dat zijn assistent Ruud van Nistelrooij zich pas zondag bij het Nederlands elftal in de Verenigde Staten zou melden. "Toen ik Ruud benaderde voor een rol in de technische staf, had hij al iets aangegeven over dat er afgelopen zaterdag iets groots was", vertelde de bondscoach op zijn laatste persconferentie voor het oefenduel van maandag met Oezbekistan. "Als er gezegd wordt dat het over 'familieomstandigheden' gaat, dan klinkt dat moeilijk en zwaar. Maar dit waren leuke familieomstandigheden", aldus Koeman, die verder niet zei wat het was.

19 uur geleden
Koeman vindt het lastig om ver weg van zijn zieke vrouw te zijn

WHITE PLAINS (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vindt het soms lastig dat hij nu op grote afstand leeft van zijn vrouw Bartina, die aan chronische borstkanker lijdt. "Soms is het best moeilijk omdat ze iedere week behandelingen heeft", zei hij op een persconferentie voor de oefeninterland van maandag tegen Oezbekistan. "Dat is ook de reden dat ze nu deze kant niet op komt. Daar heb je contact over, dat is voor haar soms ook moeilijk."

20 uur geleden
Oranje start grotendeels met beoogd basisteam tegen Oezbekistan

WHITE PLAINS (ANP) - Het Nederlands elftal begint maandag grotendeels met zijn beoogde basisploeg voor het eerste WK-duel aan de vriendschappelijke interland tegen Oezbekistan. Bondscoach Ronald Koeman wilde op een persconferentie nog niet vertellen of Memphis Depay en Jurriën Timber al uitmaken van zijn plannen.

20 uur geleden