Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veel minder publiek toegestaan in De Kuip bij Feyenoord-Sparta

Veel minder publiek toegestaan in De Kuip bij Feyenoord-Sparta

ROTTERDAM (ANP) - Bij de oefenwedstrijd tussen de Rotterdamse voetbalclubs Feyenoord en Sparta mogen zondag toeschouwers naar binnen, maar wel veel minder dan gepland. Vanwege de coronacrisis was de capaciteit al beperkt tot maximaal 7000 fans, dat worden er nu maximaal 3000. Die moeten allemaal een mondkapje dragen vanaf het moment dat ze in de rij staan om het stadion binnen te gaan tot bij het verlaten van De Kuip. Dat maakte de gemeente Rotterdam bekend na overleg met Feyenoord.

De club hield afgelopen woensdag een openbare training in het stadion. Daar kwamen ruim duizend supporters op af. Een groep fans zong de spelersgroep daarbij luidkeels toe, iets wat volgens de coronaprotocollen strikt is verboden. Premier Mark Rutte haalde tijdens de persconferentie van donderdagavond dit gedrag van de supporters aan als onacceptabel. De Rotterdamse burgemeester Ahmed Aboutaleb kondigde direct aan in gesprek te gaan met de clubleiding.

Feyenoord had volgens een woordvoerder circa 3000 kaarten verkocht, precies het aantal mensen dat nu zondag naar binnen mag. De kaartverkoop is daarom direct stilgelegd. De wedstrijd, die om 14.30 uur begint, wordt live uitgezonden op FOX Sports.

Afstand houden

De Rotterdamse club mag voorlopig niet beginnen met het verkopen van tickets voor de oefenwedstrijd van volgende week zondag, 16 augustus, tegen FC Twente. De gemeente en de club wachten eerst de ervaringen van komende zondag af.

Ook in de voetbalstadions moeten alle bezoekers onderling 1,5 meter afstand houden. Alleen mensen uit hetzelfde huishouden of jongeren tot achttien jaar mogen bij elkaar zitten.

Meer uit Voetbal

Telstar accepteert schikking van 7500 euro voor afsteken vuurwerk

VELSEN (ANP) - Telstar heeft het schikkingsvoorstel van de KNVB geaccepteerd voor het afsteken van vuurwerk tijdens de thuiswedstrijd tegen Excelsior in de Eredivisie op 1 november 2025. Het voorstel betreft een boete van 10.000 euro, waarvan 2500 euro voorwaardelijk. Dat heeft de club woensdag bekendgemaakt.

2 uur geleden
Sevilla-coach Almeyda zeven duels geschorst na wangedrag

SEVILLA (ANP) - Matías Almeyda is woensdag voor zeven wedstrijden geschorst nadat hij afgelopen weekend een rode kaart kreeg bij het duel tussen Sevilla en Alavés (1-1). De Argentijnse coach van Sevilla werd weggestuurd, maar liep daarna boos het veld in om bezwaar te maken bij de scheidsrechter.

3 uur geleden
Real Madrid boos na vermeend racisme tegen Vinicius Júnior

LISSABON (ANP/RTR) - Spelers van Real Madrid zijn boos op Benfica-speler Gianluca Prestianni na zijn vermeende racistische uitlatingen tegen Real Madrid-aanvaller Vinicius Júnior dinsdagavond. Onder anderen vedette Kylian ⁠Mbappé zegt de opmerkingen te hebben gehoord. "We kunnen niet accepteren dat een speler in het belangrijkste Europese toernooi zich zo gedraagt. Deze man verdient het niet meer om in de Champions League te spelen", zei ⁠Mbappé na de 1-0-zege in Lissabon.

5 uur geleden
Vinicius Júnior schiet Real Madrid naar zege op Benfica

LISSABON (ANP) - Real Madrid heeft het uitduel met Benfica in de tussenronde van de Champions League gewonnen (0-1). Vinicius Júnior gaf de koploper van La Liga een goede uitgangspositie voor de achtste finales. De return is volgende week woensdag in de hoofdstad van Spanje.

18 uur geleden
Salzburg neemt afscheid van trainer Letsch

WENEN (ANP) - Red Bull Salzburg heeft afscheid genomen van trainer Thomas Letsch. De leiding van de club uit Oostenrijk is ontevreden over de laatste resultaten. Onder leiding van de voormalige coach van Vitesse haalde de club slechts 1 punt uit de laatste twee competitieduels. "Na een zorgvuldige analyse ben ik tot de conclusie gekomen dat Red Bull Salzburg een nieuwe impuls nodig heeft", aldus sportief directeur Marcus Mann in een verklaring.

18 uur geleden
Sparta Rotterdam houdt NEC op gelijkspel

ROTTERDAM (ANP) - NEC heeft voor de tweede keer op rij punten in de Eredivisie verloren. De club uit Nijmegen bleef steken op een gelijkspel in de zondag gestaakte wedstrijd tegen Sparta Rotterdam (1-1), na een nederlaag afgelopen woensdag tegen FC Utrecht (1-3).

19 uur geleden
Aanvaller Lang helpt Galatasaray aan zege op Juventus

ISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft Galatasaray aan een thuiszege op Juventus in de tussenronde van de Champions League geholpen. Hij maakte twee doelpunten en was betrokken bij de openingstreffer van de kampioen van Turkije (5-2). Teun Koopmeiners scoorde tweemaal voor Juventus.

20 uur geleden