Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veel minder publiek toegestaan in De Kuip bij Feyenoord-Sparta

Veel minder publiek toegestaan in De Kuip bij Feyenoord-Sparta

ROTTERDAM (ANP) - Bij de oefenwedstrijd tussen de Rotterdamse voetbalclubs Feyenoord en Sparta mogen zondag toeschouwers naar binnen, maar wel veel minder dan gepland. Vanwege de coronacrisis was de capaciteit al beperkt tot maximaal 7000 fans, dat worden er nu maximaal 3000. Die moeten allemaal een mondkapje dragen vanaf het moment dat ze in de rij staan om het stadion binnen te gaan tot bij het verlaten van De Kuip. Dat maakte de gemeente Rotterdam bekend na overleg met Feyenoord.

De club hield afgelopen woensdag een openbare training in het stadion. Daar kwamen ruim duizend supporters op af. Een groep fans zong de spelersgroep daarbij luidkeels toe, iets wat volgens de coronaprotocollen strikt is verboden. Premier Mark Rutte haalde tijdens de persconferentie van donderdagavond dit gedrag van de supporters aan als onacceptabel. De Rotterdamse burgemeester Ahmed Aboutaleb kondigde direct aan in gesprek te gaan met de clubleiding.

Feyenoord had volgens een woordvoerder circa 3000 kaarten verkocht, precies het aantal mensen dat nu zondag naar binnen mag. De kaartverkoop is daarom direct stilgelegd. De wedstrijd, die om 14.30 uur begint, wordt live uitgezonden op FOX Sports.

Afstand houden

De Rotterdamse club mag voorlopig niet beginnen met het verkopen van tickets voor de oefenwedstrijd van volgende week zondag, 16 augustus, tegen FC Twente. De gemeente en de club wachten eerst de ervaringen van komende zondag af.

Ook in de voetbalstadions moeten alle bezoekers onderling 1,5 meter afstand houden. Alleen mensen uit hetzelfde huishouden of jongeren tot achttien jaar mogen bij elkaar zitten.

Meer uit Voetbal

AZ verliest in Armenië van Noah in tussenronde Conference League

JEREVAN (ANP) - AZ heeft in de eerste van twee wedstrijden in de tussenronde van de Conference League geen goed resultaat kunnen boeken. Op bezoek bij FC Noah in de Armeense hoofdstad Jerevan werd verloren met 1-0. De return, die zal bepalen wie de achtste finale van het derde Europese toernooi haalt, is op 26 februari in Alkmaar.

8 uur geleden
Trump: FIFA wil 75 miljoen dollar bijdragen aan voetbal in Gaza

WASHINGTON (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA wil 75 miljoen dollar, ongeveer 63 miljoen euro, bijdragen aan voetbalgerelateerde projecten in Gaza. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump na de eerste bijeenkomst van een nieuwe Vredesraad over de wederopbouw van de Gazastrook.

11 uur geleden
Tot twee jaar cel geëist tegen voetbalfans Senegal op Afrika Cup

RABAT (ANP/AFP) - Tegen achttien supporters van de nationale voetbalploeg van Senegal zijn in Marokko celstraffen tot twee jaar geëist. Zij zouden zich tijdens de finale van de Afrika Cup in Rabat hebben misdragen.

11 uur geleden
Lagsir (22) stopt als profvoetballer na zware knieblessures

ZWOLLE (ANP) - Samir Lagsir neemt afscheid als profvoetballer. De 22-jarige aanvaller van PEC Zwolle voelt dat hij niet volledig meer is hersteld van twee zware knieblessures.

14 uur geleden
Trainer Verberne definitief weg bij FC Eindhoven na beenbreuk

EINDHOVEN (ANP) - Trainer Maurice Verberne keert niet meer terug bij FC Eindhoven. De huidige nummer 14 van de eerste divisie maakt het seizoen af met Jan Poortvliet. Het is nog niet bekend hoe de technische staf voor het komende seizoen eruitziet.

17 uur geleden
Oranje-international Frimpong nadert rentree bij Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - Oranje-international Jeremie Frimpong nadert zijn rentree bij Liverpool. De rechtervleugelverdediger liep eind vorige maand een spierblessure op in de Champions League-wedstrijd tegen FK Qarabag, waarna werd verwacht dat hij enkele weken zou moeten missen. "We hopen dat hij volgende week (tegen West Ham United) weer kan spelen. Dan moet wel alles gaan zoals gepland", zei trainer Arne Slot tijdens zijn persconferentie voor het competitieduel met Nottingham Forest van zondag.

17 uur geleden
AZ-trainer Echteld blij met terugkeer 'sterkhouders' voor FC Noah

JEREVAN (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld is blij dat hij donderdag voor het uitduel met het Armeense FC Noah in de tussenronde van de Conference League weer een beroep kan doen op Kees Smit, Sven Mijnans en Mexx Meerdink. "Dat is natuurlijk fantastisch voor ons. Het zijn natuurlijk de sterkhouders", zei de coach woensdag.

1 dag geleden