Veel minder publiek toegestaan in De Kuip bij Feyenoord-Sparta
ROTTERDAM (ANP) - Bij de oefenwedstrijd tussen de Rotterdamse voetbalclubs Feyenoord en Sparta mogen zondag toeschouwers naar binnen, maar wel veel minder dan gepland. Vanwege de coronacrisis was de capaciteit al beperkt tot maximaal 7000 fans, dat worden er nu maximaal 3000. Die moeten allemaal een mondkapje dragen vanaf het moment dat ze in de rij staan om het stadion binnen te gaan tot bij het verlaten van De Kuip. Dat maakte de gemeente Rotterdam bekend na overleg met Feyenoord.
De club hield afgelopen woensdag een openbare training in het stadion. Daar kwamen ruim duizend supporters op af. Een groep fans zong de spelersgroep daarbij luidkeels toe, iets wat volgens de coronaprotocollen strikt is verboden. Premier Mark Rutte haalde tijdens de persconferentie van donderdagavond dit gedrag van de supporters aan als onacceptabel. De Rotterdamse burgemeester Ahmed Aboutaleb kondigde direct aan in gesprek te gaan met de clubleiding.
Feyenoord had volgens een woordvoerder circa 3000 kaarten verkocht, precies het aantal mensen dat nu zondag naar binnen mag. De kaartverkoop is daarom direct stilgelegd. De wedstrijd, die om 14.30 uur begint, wordt live uitgezonden op FOX Sports.
Afstand houden
De Rotterdamse club mag voorlopig niet beginnen met het verkopen van tickets voor de oefenwedstrijd van volgende week zondag, 16 augustus, tegen FC Twente. De gemeente en de club wachten eerst de ervaringen van komende zondag af.
Ook in de voetbalstadions moeten alle bezoekers onderling 1,5 meter afstand houden. Alleen mensen uit hetzelfde huishouden of jongeren tot achttien jaar mogen bij elkaar zitten.
Meer uit Voetbal
TURIJN (ANP) - Galatasaray heeft met heel veel moeite de achtste finale van de Champions League bereikt. De kampioen van Turkije verspeelde in reguliere speeltijd van het uitduel met Juventus een voorsprong van 5-2 uit het eerste duel (3-0). Victor Osimhen en Barış Alper Yılmaz schoten de club uit Istanbul in de verlenging alsnog naar de laatste zestien (3-2).
8 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid staat in de achtste finale van de Champions League. De club won voor eigen publiek van Benfica (2-1), na de zege van vorige week in Lissabon (0-1).
9 uur geledenCOMO (ANP) - Jayden Addai komt dit seizoen waarschijnlijk niet meer in actie voor Como. De Nederlandse buitenspeler heeft een achillespeesblessure op de training opgelopen. Hij wordt volgens zijn Italiaanse club snel geopereerd.
10 uur geledenMADRID (ANP) - Kylian Mbappé mist de komende wedstrijden van Real Madrid. De aanvaller heeft last van zijn linkerknie. "Ik weet niet hoelang hij nodig zal hebben, maar ik denk dat het geen kwestie van dagen zal zijn. Het zal wat langer duren, hopelijk zo kort mogelijk", zei trainer Álvaro Arbeloa vlak voor het thuisduel met Benfica in de tussenronde van de Champions League.
10 uur geledenBERGAMO (ANP) - Atalanta is ten koste van Borussia Dortmund doorgedrongen tot de achtste finales van de Champions League. De ploeg van aanvoerder Marten de Roon werkte thuis in de returnwedstrijd van de tussenronde de opgelopen achterstand uit het eerste duel (2-0) weg met een 4-1-zege. Lazar Samardzic maakte diep in de blessuretijd vanaf de strafschopstip de belangrijke 4-1 van de Italianen.
11 uur geledenMADRID (ANP) - Gianluca Prestianni ontbreekt definitief in de uitwedstrijd van Benfica tegen Real Madrid in de tussenronde van de Champions League. De club uit Portugal is vergeefs in beroep gegaan tegen de schorsing van de Argentijn, zo meldt de UEFA.
14 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Andries Veurink blijft ook na de recente onthullingen van oud-international Sherida Spitse scherp op de sfeer tussen de Nederlandse voetbalsters. De vorig jaar gestopte recordinternational schrijft in haar pas verschenen boek dat zij en middenveldster Daniëlle van de Donk door een teamgenoot "voor de bus zijn gegooid". De collega-international zou aan oud-bondscoach Andries Jonker hebben verteld dat het tweetal niet met hem verder wilde.
14 uur geleden