Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veel minder inbraken tijdens afgelopen jaarwisseling

Veel minder inbraken tijdens afgelopen jaarwisseling

TILBURG (ANP) - Bij de afgelopen jaarwisseling zijn veel minder inbraken gepleegd dan een jaar geleden, omdat mensen veel meer thuisbleven vanwege de lockdown. Volgens de InbraakBarometer van verzekeraar Interpolis werd op oud- en nieuwjaarsdag, normaal de dagen waarop het meest wordt ingebroken, 176 keer toegeslagen. Dat is 58 procent minder dan een jaar terug.

Tijdens de jaarwisseling van 2019/2020 lag dit aantal nog op 415 en het jaar ervoor op 561 inbraken. Tijdens de kerstdagen was al sprake van een daling met 38 procent ten opzichte van een jaar eerder, zegt Interpolis.

Ook over heel 2020 sloegen inbrekers veel minder vaak toe vanwege de lockdowns, zo blijkt uit definitieve cijfers. Er werd volgens de verzekeraar voor het eerst minder dan 30.000 keer ingebroken. Het jaartotaal van 29.218 inbraken ligt 22 procent lager dan in 2019. Vooral in Limburg (min 41 procent) en Groningen (min 38 procent) daalde het aantal inbraken stevig. In Zeeland steeg het aantal inbraken juist licht. Dat hangt samen met een regionale inbraakgolf in de herfst.

Meeste inbraken in grote steden

De meeste inbraken werden gepleegd in de vier grote steden, met Amsterdam als koploper met 2079 gemelde gevallen. Dat zijn er wel bijna een kwart minder dan in 2019. Van de 25 grootste gemeenten nam alleen in Ede en Enschede het aantal inbraken toe. Terschelling was de enige gemeente zonder gemelde inbraken.

Interpolis verwacht dat het aantal inbraken dit jaar nog verder kan dalen, zeker als de coronamaatregelen nog een tijd aanhouden en thuiswerken een blijvend fenomeen wordt. In het meest gunstige scenario komt het aantal uit op ongeveer 28.500 inbraken, voorspelt de verzekeraar.

Meer uit Binnenland

Meer arrestaties bij demonstraties azc Ter Apel

TER APEL (ANP) - Bij demonstraties rondom het azc in Ter Apel heeft de politie zaterdag vijf mensen aangehouden. Eerder waren er drie aanhoudingen, daar zijn er nu twee aan toegevoegd.

55 minuten geleden
Circa 29 opvarenden Hondius vliegen zondag naar Eindhoven

DEN HAAG (ANP) - Circa 29 opvarenden van het cruiseschip m/v Hondius vliegen zondag van Tenerife naar Eindhoven. Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. Onder hen zijn zowel Nederlanders als mensen uit andere landen.

1 uur geleden
Festival Amsterdam definitief afgelast, eis organisator afgewezen

AMSTERDAM (ANP) - Het housefestival Music On in Amsterdam gaat dit weekeinde definitief niet door. De gemeente heeft zaterdag op het laatste moment de vergunning voor het feest ingetrokken. De organisator spande een kort geding aan om het besluit terug te laten draaien, maar de rechter heeft dat afgewezen. De reden daarvoor is nog niet bekend.

2 uur geleden
Drie arrestaties bij demonstraties rond azc Ter Apel

TER APEL (ANP) - Bij demonstraties rondom het azc in Ter Apel heeft de politie zaterdag drie mensen aangehouden. Twee personen voor belediging en één voor het zich niet kunnen legitimeren. De demonstraties verliepen verder zonder grote incidenten. Even na 15.00 uur verlieten de laatste actievoerders het terrein voor het azc. Zij zijn vervolgens buiten het dorp in bussen gestapt.

3 uur geleden
WHO-baas stelt bevolking Tenerife gerust over hantavirus

GENÈVE (ANP) - De directeur-generaal van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft zich direct gericht tot de bevolking van Tenerife, waar zondag het door hantavirus getroffen schip m/v Hondius wordt verwacht. Tedros Adhanom Ghebreyesus drukt de inwoners van het Spaanse eiland op het hart dat zij een gering risico lopen en dat de samenwerkende landen en gezondheidsautoriteiten er alles aan doen om dat zo te houden.

5 uur geleden
Festival in Amsterdam spant kort geding aan na annulering

AMSTERDAM (ANP) - Het housefestival Music On spant een kort geding aan tegen de gemeente Amsterdam, bevestigt een woordvoerder van de gemeente. Het festival zou op zaterdag en zondag plaatsvinden in het Meerpark, maar werd op het laatste moment afgelast omdat de gemeente de vergunning introk.

6 uur geleden
Veel politie in Ter Apel bij demonstraties asielzoekerscentrum

TER APEL (ANP) - In en rondom Ter Apel is zaterdag veel politie aanwezig voor aangekondigde demonstraties rondom het asielzoekerscentrum in de Groningse plaats. Dat ziet een ANP-verslaggever. Er zijn onder meer politieagenten op paarden en op motoren. Ook rijden verschillende busjes van de mobiele eenheid rond.

6 uur geleden