Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veel minder inbraken tijdens afgelopen jaarwisseling

Veel minder inbraken tijdens afgelopen jaarwisseling

TILBURG (ANP) - Bij de afgelopen jaarwisseling zijn veel minder inbraken gepleegd dan een jaar geleden, omdat mensen veel meer thuisbleven vanwege de lockdown. Volgens de InbraakBarometer van verzekeraar Interpolis werd op oud- en nieuwjaarsdag, normaal de dagen waarop het meest wordt ingebroken, 176 keer toegeslagen. Dat is 58 procent minder dan een jaar terug.

Tijdens de jaarwisseling van 2019/2020 lag dit aantal nog op 415 en het jaar ervoor op 561 inbraken. Tijdens de kerstdagen was al sprake van een daling met 38 procent ten opzichte van een jaar eerder, zegt Interpolis.

Ook over heel 2020 sloegen inbrekers veel minder vaak toe vanwege de lockdowns, zo blijkt uit definitieve cijfers. Er werd volgens de verzekeraar voor het eerst minder dan 30.000 keer ingebroken. Het jaartotaal van 29.218 inbraken ligt 22 procent lager dan in 2019. Vooral in Limburg (min 41 procent) en Groningen (min 38 procent) daalde het aantal inbraken stevig. In Zeeland steeg het aantal inbraken juist licht. Dat hangt samen met een regionale inbraakgolf in de herfst.

Meeste inbraken in grote steden

De meeste inbraken werden gepleegd in de vier grote steden, met Amsterdam als koploper met 2079 gemelde gevallen. Dat zijn er wel bijna een kwart minder dan in 2019. Van de 25 grootste gemeenten nam alleen in Ede en Enschede het aantal inbraken toe. Terschelling was de enige gemeente zonder gemelde inbraken.

Interpolis verwacht dat het aantal inbraken dit jaar nog verder kan dalen, zeker als de coronamaatregelen nog een tijd aanhouden en thuiswerken een blijvend fenomeen wordt. In het meest gunstige scenario komt het aantal uit op ongeveer 28.500 inbraken, voorspelt de verzekeraar.

Meer uit Binnenland

Informatiebeveiliging bij veel grotere ggz-organisaties niet goed

DEN HAAG (ANP) - Een meerderheid van de grotere organisaties in de geestelijke gezondheidszorg (ggz) voldoet niet aan de wettelijke vereisten voor informatiebeveiliging. Dat schrijft de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ). De IGJ wil dat de organisaties zo snel mogelijk volgens de wettelijke norm gaan werken.

13 minuten geleden
Voorlopig geen boete voor Fletcher om asielopvang in hotel Epe

EPE (ANP) - Hotelketen Fletcher hoeft voorlopig niet te vrezen voor een dwangsom van de gemeente Epe omdat na de afgesproken deadline nog asielzoekers in het hotel aan de Dellenweg worden opgevangen. De gemeente had het hotel tot 26 mei gegeven om zich in te spannen samen met het COA de opvang te stoppen. Die deadline is niet gehaald, maar de gemeente deelt nog geen geldboete uit.

27 minuten geleden
Vier jaar cel oud-medewerkster rechtbank voor verkopen gegevens

ZWOLLE (ANP) - De rechtbank in Zwolle heeft woensdag de 35-jarige Sana C. uit Woerden veroordeeld tot vier jaar cel, waarvan een jaar voorwaardelijk, voor het verkopen van informatie uit de systemen van de rechtbank in Amsterdam. Zij werkte daar tot aan haar arrestatie in maart vorig jaar. De rechtbank bevond de vrouw ook schuldig aan het afpersen van een man die zij kende van het gokken. C. was gokverslaafd.

38 minuten geleden
Holocaustmuseum en ICC op programma bij staatsbezoek Steinmeier

DEN HAAG (ANP) - De Duitse bondspresident Frank-Walter Steinmeier en zijn vrouw Elke Büdenbender gaan tijdens hun aanstaande staatsbezoek aan Nederland samen met het koningspaar onder meer langs bij het Nationaal Holocaustmuseum, het Internationaal Strafhof (ICC) en chipfabrikant ASML. De Rijksvoorlichtingsdienst maakte het volledige programma woensdag bekend. Het paar bezoekt Nederland van 9 tot en met 11 juni.

2 uur geleden
Bijzondere bruikleen Matisse naar overzichtstentoonstelling

AMSTERDAM (ANP) - In het H'ART Museum in Amsterdam is later dit jaar een bijzondere bruikleen te zien. Het is het schilderij La Blouse Roumaine (1940) van de Franse schilder Henri Matisse (1869-1954). Het hangt normaal in het Centre Pompidou in Parijs en wordt vrijwel nooit uitgeleend: dit wordt pas de tweede keer.

2 uur geleden
Vooral veel vraag naar grote schermen voor WK-wedstrijd 20 juni

DEN HAAG (ANP) - Verhuurders van grote schermen krijgen veel aanvragen voor de wedstrijden van Oranje tijdens het WK voetbal. Met name voor de wedstrijd op 20 juni, als Nederland vanaf 19.00 uur tegen Zweden speelt, is grote belangstelling.

2 uur geleden
Publicatieverbod geëist van boek slachtoffer zedenzaak Apeldoorn

APELDOORN (ANP) - Drie slachtoffers van een grote zedenzaak in Apeldoorn eisen een publicatieverbod van een boek waarin hun zus vertelt over de mishandeling en het seksueel misbruik in het strenggelovige gezin. Vrijdagmiddag dient bij de rechtbank in Arnhem een kort geding, bevestigt advocaat Xander Sijmons.

2 uur geleden