Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veel minder inbraken tijdens afgelopen jaarwisseling

Veel minder inbraken tijdens afgelopen jaarwisseling

TILBURG (ANP) - Bij de afgelopen jaarwisseling zijn veel minder inbraken gepleegd dan een jaar geleden, omdat mensen veel meer thuisbleven vanwege de lockdown. Volgens de InbraakBarometer van verzekeraar Interpolis werd op oud- en nieuwjaarsdag, normaal de dagen waarop het meest wordt ingebroken, 176 keer toegeslagen. Dat is 58 procent minder dan een jaar terug.

Tijdens de jaarwisseling van 2019/2020 lag dit aantal nog op 415 en het jaar ervoor op 561 inbraken. Tijdens de kerstdagen was al sprake van een daling met 38 procent ten opzichte van een jaar eerder, zegt Interpolis.

Ook over heel 2020 sloegen inbrekers veel minder vaak toe vanwege de lockdowns, zo blijkt uit definitieve cijfers. Er werd volgens de verzekeraar voor het eerst minder dan 30.000 keer ingebroken. Het jaartotaal van 29.218 inbraken ligt 22 procent lager dan in 2019. Vooral in Limburg (min 41 procent) en Groningen (min 38 procent) daalde het aantal inbraken stevig. In Zeeland steeg het aantal inbraken juist licht. Dat hangt samen met een regionale inbraakgolf in de herfst.

Meeste inbraken in grote steden

De meeste inbraken werden gepleegd in de vier grote steden, met Amsterdam als koploper met 2079 gemelde gevallen. Dat zijn er wel bijna een kwart minder dan in 2019. Van de 25 grootste gemeenten nam alleen in Ede en Enschede het aantal inbraken toe. Terschelling was de enige gemeente zonder gemelde inbraken.

Interpolis verwacht dat het aantal inbraken dit jaar nog verder kan dalen, zeker als de coronamaatregelen nog een tijd aanhouden en thuiswerken een blijvend fenomeen wordt. In het meest gunstige scenario komt het aantal uit op ongeveer 28.500 inbraken, voorspelt de verzekeraar.

Meer uit Binnenland

Marathon op natuurijs onwaarschijnlijk, clubs kiezen voor leden

DEN HAAG (ANP) - Natuurijsbanen in Nederland kiezen voor hun leden nu er waarschijnlijk één dag geschaatst kan worden. Maandag gaat het dooien, waardoor een marathon voor wedstrijdrijders organiseren voor veel ijsclubs geen prioriteit heeft. Dat laten verschillende verenigingen weten.

42 minuten geleden
KNMI geeft code oranje voor komende nacht om ijzel

DE BILT (ANP) - Het KNMI verwacht komende nacht gladheid door ijzel, met uitzondering van het zuidwesten van het land. Het KNMI geeft daarom code oranje af, die begint in Noord-Holland vanaf 23.00 uur.

45 minuten geleden
Wendy (10) uit Rotterdam is weer terecht

ROTTERDAM (ANP) - De 10-jarige Wendy uit Rotterdam is weer terecht, meldt de politie. De politie gaf in de nacht van zaterdag op zondag een Amber Alert uit voor de vermissing van het meisje.

2 uur geleden
Nog tien gemeenten gestopt met hondenbelasting

DEN HAAG (ANP) - Ook dit jaar zijn enkele gemeenten gestopt met het heffen van hondenbelasting. In 2026 betalen hondeneigenaren in 101 gemeenten een tarief, vorig jaar waren dat er nog 111. In negentien gemeenten kost een hond eigenaren meer dan 100 euro. Dat blijkt uit een telling van ANP.

5 uur geleden
Amber Alert voor vermist 10-jarig meisje uit Rotterdam

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft een Amber Alert uitgegeven voor een vermist kind. Het gaat om de 10-jarige Wendy uit Rotterdam.

8 uur geleden
Meerdere woningen ontruimd door brand in loods in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - In een opslagloods aan de Van Ostadestraat in de Schilderswijk in Den Haag is in de nacht van zaterdag op zondag een grote brand geweest. In de omgeving heeft de brandweer een tiental woningen ontruimd, laat een woordvoerder weten.

9 uur geleden
Man aangehouden na dood van vrouw in woning in Leiderdorp

LEIDERDORP (ANP) - In een woning aan de Bolderikkamp in Leiderdorp is zaterdagavond een vrouw om het leven gekomen na een geweldsincident. De politie heeft een man aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij haar dood.

11 uur geleden