Veel minder coronavaccins naar armere landen dan gepland
WASHINGTON (ANP) - Armere landen krijgen veel minder coronavaccins dan beloofd. Het internationale vaccinatiehulpprogramma Covax moest zijn doelstelling inmiddels meer dan halveren.
Covax, dat vaccins wil delen met minder welvarende landen, streeft er nu naar om eind dit jaar 800 miljoen doses te hebben afgeleverd. Maar functionarissen zeggen dat zelfs dit lagere aantal niet is gegarandeerd, meldt de Amerikaanse krant The Washington Post. Aanvankelijk was het doel van Covax om dit jaar 2 miljard doses te verspreiden.
Covax zag zich gedwongen de ambities te verlagen door trage leveringen van fabrikanten, het hamsteren van vaccins door rijke landen en door problemen met de distributie in de landen die de vaccins krijgen.
Nederland beloofde 22 miljoen doses aan Covax. Volgens demissionair minister Tom de Bruijn (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking) zijn inmiddels 16 miljoen vaccins onderweg. Maar Covax heeft hiervan maar een "paar honderdduizend" weggegeven, onder meer aan Laos. De bewindsman vindt de distributie van het vaccin door Covax veel te lang duren. Hij heeft aan de organisatie doorgegeven dat die "absoluut versneld" moet worden.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - De Oekraïense hoofdstad Kyiv is in de nacht van zaterdag op zondag bestookt met ballistische raketten. Volgens de autoriteiten raakten zeker vijf mensen gewond, van wie er één naar het ziekenhuis is gebracht.
53 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Prominente Republikeinen uiten kritiek op de voorwaarden van het mogelijke akkoord dat de Amerikaanse president Donald Trump met Iran onderhandelt om de oorlog te beëindigen. Ze vrezen dat Teheran daardoor zijn machtspositie in de regio behoudt of zelfs versterkt.
57 minuten geledenTEHERAN (ANP) - Iraanse media spreken tegen dat de Straat van Hormuz volledig wordt heropend als onderdeel van het aangekondigde vredesakkoord met de Verenigde Staten. Volgens Al Jazeera noemt staatspersbureau Fars die bewering van de Amerikaanse president Donald Trump "ver van de realiteit".
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Rond het Witte Huis in Washington is een grote politiemacht op de been na meldingen van schoten. Journalisten op het terrein kregen opdracht dekking te zoeken en werden naar de persruimte gebracht. Het Witte Huis is volgens hen op slot gegaan.
3 uur geledenKINSHASA (ANP) - Het dodental door de ebola-uitbraak in de Democratische Republiek Congo (DRC) is opgelopen tot 204. Dat heeft het Congolese ministerie van Volksgezondheid bekendgemaakt. In drie provincies zijn 867 vermoedelijke besmettingen geregistreerd.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat er grotendeels overeenstemming is bereikt over een akkoord met Iran. "De laatste aspecten en details van de deal worden momenteel besproken en zullen binnenkort bekendgemaakt worden", schreef hij in een bericht op zijn platform Truth Social. Hij stelt dat het voorstel onder meer voorziet in de opening van de Straat van Hormuz.
5 uur geledenBELGRADO (ANP/AFP/DPA) - Tienduizenden mensen zijn in de Servische hoofdstad Belgrado de straat opgegaan om nieuwe verkiezingen te eisen. Deelnemers scandeerden "de studenten winnen", de strijdkreet van hun protestbeweging. Die was ook te zien op spandoeken, kleding en stickers.
7 uur geleden