Veel minder coronavaccins naar armere landen dan gepland
WASHINGTON (ANP) - Armere landen krijgen veel minder coronavaccins dan beloofd. Het internationale vaccinatiehulpprogramma Covax moest zijn doelstelling inmiddels meer dan halveren.
Covax, dat vaccins wil delen met minder welvarende landen, streeft er nu naar om eind dit jaar 800 miljoen doses te hebben afgeleverd. Maar functionarissen zeggen dat zelfs dit lagere aantal niet is gegarandeerd, meldt de Amerikaanse krant The Washington Post. Aanvankelijk was het doel van Covax om dit jaar 2 miljard doses te verspreiden.
Covax zag zich gedwongen de ambities te verlagen door trage leveringen van fabrikanten, het hamsteren van vaccins door rijke landen en door problemen met de distributie in de landen die de vaccins krijgen.
Nederland beloofde 22 miljoen doses aan Covax. Volgens demissionair minister Tom de Bruijn (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking) zijn inmiddels 16 miljoen vaccins onderweg. Maar Covax heeft hiervan maar een "paar honderdduizend" weggegeven, onder meer aan Laos. De bewindsman vindt de distributie van het vaccin door Covax veel te lang duren. Hij heeft aan de organisatie doorgegeven dat die "absoluut versneld" moet worden.
Meer uit Buitenland
ARPORA (ANP/AFP/DPA) - Zeker 25 mensen zijn in de nacht van zaterdag op zondag om het leven gekomen bij een brand in een populaire nachtclub in Arpora in de zuidwestelijke Indiase deelstaat Goa. Dat maakten de regionale autoriteiten zondagochtend plaatselijke tijd bekend.
1 uur geledenTOKIO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Japan beschuldigt China ervan dat Chinese gevechtsvliegtuigen hun radar hebben gericht op Japanse vliegtuigen boven internationale wateren. Het Japanse ministerie van Defensie betitelt de actie als "gevaarlijk".
4 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Steun aan Israël is voor Duitsland "een onveranderlijk kernprincipe". Dat zei de Duitse bondskanselier Friedrich Merz na een gesprek met de Israëlische president Isaac Herzog zaterdag.
7 uur geledenHERAKLION (ANP/AFP) - In de buurt van het Griekse eiland Kreta zijn zeventien doden gevonden in een migrantenboot. Er waren nog twee levende mensen aan boord, meldt de kustwacht. Volgens hen was de boot in slecht weer terechtgekomen en hadden de opvarenden niets om onder te schuilen en niets om te eten of drinken.
9 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - De Palestijnse beweging Hamas zegt bereid te zijn al zijn wapens in te leveren, als de Israëlische bezetting van de Gazastrook ten einde is gekomen. Hamas zou de wapens overdragen aan een Palestijnse autoriteit, die het gebied zou gaan besturen.
11 uur geledenAMMAN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft voor zijn reis naar Israël ook een bezoek gebracht aan Jordanië. Hij prees de rol die dat land heeft gespeeld in de Gaza-oorlog.
12 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky reist maandag naar Londen, voor een gesprek met een aantal Europese leiders. Dat meldt de Franse president Emmanuel Macron op X. Ook de Britse premier Keir Starmer en de Duitse bondskanselier Friedrich Merz schuiven aan bij het overleg over de onderhandelingen die de Oekraïners houden met de Amerikanen.
13 uur geleden