Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veel mensen langs route uitvaartstoet slachtoffer Alblasserdam

Veel mensen langs route uitvaartstoet slachtoffer Alblasserdam

ALBLASSERDAM (ANP) - Veel mensen hebben vrijdag in Alblasserdam langs de kant van de weg gestaan om afscheid te nemen van de 34-jarige vrouw die vorige week werd doodgeschoten in een zorgboerderij in de Zuid-Hollandse plaats. Mensen waren zichtbaar geëmotioneerd langs de route van de uitvaartstoet met koets.

De nabestaanden van de vrouw hadden opgeroepen om de vrouw langs de stoet de laatste eer te bewijzen. De tocht ging langs het gemeentehuis, waar ook de burgemeester Jaap Paans zijn medeleven betoonde. Op veel huizen en openbare gebouwen en kerken in Alblasserdam hangen vrijdag de vlaggen halfstok.

De grote opkomst toont volgens Paans de betrokkenheid niet alleen in Alblasserdam, maar ook in de gemeenten eromheen. "Het is heel indrukwekkend dat een heel dorp massaal de vlaggen halfstok hangt en dat de molens in de hele Alblasserwaard in rouwstand gaan, dat is echt uitzonderlijk", aldus de burgemeester. Behalve de familie van het slachtoffer zag Paas ook de boer en eigenaar van de zorgboerderij, de begeleiders en een aantal cliënten "die getraumatiseerd zijn, maar toch de behoefte hadden om hier samen te zijn".

Gewonden

De uitvaart van het tweede slachtoffer van de schietpartij, een 16-jarig meisje, is later in besloten kring in een andere gemeente.

Voor het schietincident zit een 38-jarige man uit Oud-Alblas vast. Hij is een voormalig cliënt van de zorgboerderij die daar werd weggestuurd nadat bekend was geworden dat hij een ongewenste relatie had met een medecliënt. Behalve de twee dodelijke slachtoffers raakten twee andere mensen ernstig gewond. Zij liggen nog altijd in het ziekenhuis. Het Openbaar Ministerie wil niets kwijt over hoe het met de twee gaat.

Scooterongeluk

Later vrijdag is ook de uitvaart van de twee slachtoffers van het scooterongeluk dat op dezelfde dag als de schietpartij gebeurde. Voor een van de twee is een erehaag gepland bij de begraafplaats van Alblasserdam. De burgemeester zal ook daarbij aanwezig zijn.

Voor het scooterongeval is een 24-jarige automobilist opgepakt. Hij wordt verdacht van doodslag. Er is nog onduidelijkheid over de omstandigheden die voor die verdenking zorgen.

De vier slachtoffers werden afgelopen dinsdag al herdacht tijdens een bijeenkomst die was georganiseerd door vijf plaatselijke kerkgemeenschappen in de Ichthuskerk. Daar waren ongeveer 250 mensen bij.

Meer uit Binnenland

Veel stormmeldingen in midden van Nederland, NL-Alert verstuurd

DEN HAAG (ANP) - De meldkamers in Flevoland, Gooi en Vechtstreek en Utrecht krijgen vrijdagavond heel veel meldingen van stormschade binnen. Dat laten de veiligheidsregio's weten.

1 uur geleden
KNMI waarschuwt groot deel van het land voor onweersbuien

UTRECHT (ANP) - Het KNMI heeft vrijdagavond voor een groot deel van Nederland code oranje afgegeven vanwege het onweer dat over het land trekt. Alleen in de drie zuidelijke provincies is de waarschuwing niet van kracht, maar geldt code geel.

5 uur geleden
Ook code oranje in Brabant, Zeeland en Zuid-Holland om onweer

DE BILT (ANP) - Het KNMI heeft code oranje vanwege onweersbuien uitgebreid. De waarschuwing gold al in Limburg, daar zijn Zeeland, Brabant en Zuid-Holland bijgekomen. Voor de rest van het land geldt code geel.

7 uur geleden
Anti-foltercomité: zorg detentiecentra vreemdelingen onvoldoende

STRAATSBURG (ANP) - De zorg in Nederlandse gevangenissen voor vreemdelingen schiet deels tekort. Dat geeft het anti-foltercomité (CPT) van de Raad van Europa aan in een rapport na een bezoek in oktober aan de detentiecentra in Rotterdam en op Schiphol en de gevangenis in Ter Apel.

8 uur geleden
Meer dan 100.000 mensen kochten zomerabonnement trein

DEN HAAG (ANP) - Zo'n 105.000 mensen hebben tot nu toe het goedkopere zomerabonnement voor de trein aangeschaft. Dat meldde staatssecretaris Annet Bertram (CDA) van Infrastructuur en Waterstaat in het programma Dit is de Dag van NPO Radio 1.

8 uur geleden
Groningen in verzet tegen kerncentrales en hoopt op Tweede Kamer

GRONINGEN (ANP) - Groningen gaat er "alles aan doen" om te voorkomen dat in de Eemshaven kerncentrales komen. De provincie en de gemeente Het Hogeland, waarin de Eemshaven ligt, hebben hun hoop ook gevestigd op de Tweede Kamer die op 2 juli debatteert over kernenergie. "Onze oproep is: haal ons hieruit!", aldus wethouder Eltjo Dijkhuis.

9 uur geleden
Groningen is boos op kabinet: onfatsoenlijke overvaltactiek

WINSUM (ANP) - Het kabinet heeft een "overvaltactiek" gebruikt om de plaatsing van kerncentrales in de Groningse Eemshaven mogelijk te maken. Dat vindt wethouder Eltjo Dijkhuis van Het Hogeland, de gemeente waarin de Eemshaven ligt. "Als een dief in de nacht voert het Rijk hier over de rug van de Groningers een operatie uit die het naar eigen zeggen niet zou doen."

9 uur geleden