Veel mensen langs route uitvaartstoet slachtoffer Alblasserdam
ALBLASSERDAM (ANP) - Veel mensen hebben vrijdag in Alblasserdam langs de kant van de weg gestaan om afscheid te nemen van de 34-jarige vrouw die vorige week werd doodgeschoten in een zorgboerderij in de Zuid-Hollandse plaats. Mensen waren zichtbaar geëmotioneerd langs de route van de uitvaartstoet met koets.
De nabestaanden van de vrouw hadden opgeroepen om de vrouw langs de stoet de laatste eer te bewijzen. De tocht ging langs het gemeentehuis, waar ook de burgemeester Jaap Paans zijn medeleven betoonde. Op veel huizen en openbare gebouwen en kerken in Alblasserdam hangen vrijdag de vlaggen halfstok.
De grote opkomst toont volgens Paans de betrokkenheid niet alleen in Alblasserdam, maar ook in de gemeenten eromheen. "Het is heel indrukwekkend dat een heel dorp massaal de vlaggen halfstok hangt en dat de molens in de hele Alblasserwaard in rouwstand gaan, dat is echt uitzonderlijk", aldus de burgemeester. Behalve de familie van het slachtoffer zag Paas ook de boer en eigenaar van de zorgboerderij, de begeleiders en een aantal cliënten "die getraumatiseerd zijn, maar toch de behoefte hadden om hier samen te zijn".
Gewonden
De uitvaart van het tweede slachtoffer van de schietpartij, een 16-jarig meisje, is later in besloten kring in een andere gemeente.
Voor het schietincident zit een 38-jarige man uit Oud-Alblas vast. Hij is een voormalig cliënt van de zorgboerderij die daar werd weggestuurd nadat bekend was geworden dat hij een ongewenste relatie had met een medecliënt. Behalve de twee dodelijke slachtoffers raakten twee andere mensen ernstig gewond. Zij liggen nog altijd in het ziekenhuis. Het Openbaar Ministerie wil niets kwijt over hoe het met de twee gaat.
Scooterongeluk
Later vrijdag is ook de uitvaart van de twee slachtoffers van het scooterongeluk dat op dezelfde dag als de schietpartij gebeurde. Voor een van de twee is een erehaag gepland bij de begraafplaats van Alblasserdam. De burgemeester zal ook daarbij aanwezig zijn.
Voor het scooterongeval is een 24-jarige automobilist opgepakt. Hij wordt verdacht van doodslag. Er is nog onduidelijkheid over de omstandigheden die voor die verdenking zorgen.
De vier slachtoffers werden afgelopen dinsdag al herdacht tijdens een bijeenkomst die was georganiseerd door vijf plaatselijke kerkgemeenschappen in de Ichthuskerk. Daar waren ongeveer 250 mensen bij.
Meer uit Binnenland
NIJMEGEN (ANP) - In de In de Betouwstraat in het Gelderse Nijmegen is in de nacht van zondag op maandag een verdacht pakketje aangetroffen. De straat is daarom afgezet en een horecagelegenheid werd ontruimd.
1 uur geledenOBDAM (ANP) - De brand in een bedrijfsverzamelpand in het Noord-Hollandse Obdam is onder controle. Dat heeft de brandweer om 23.00 uur gemeld. Het gebouw is door het vuur en de bluswerkzaamheden verwoest. Voor zover bekend zijn er geen slachtoffers.
4 uur geledenHOLTEN (ANP) - Op diverse plekken in Nederland zijn zondagavond paasvuren ontstoken. Rond het Overijsselse Holten strijden ieder jaar verschillende buurtschappen om de mooiste paasbult, al ging dat vroeger om de hoogste. Dit jaar was de winnaar Espelo.
8 uur geledenDEVENTER (ANP) - De gemeente Zwolle, de gemeente Deventer, de politie en voetbalclubs Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zijn "zeer teleurgesteld" dat de wedstrijd tussen Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zondagmiddag na een ontruimingsactie van de ME van start moest gaan zonder gevuld uitvak. Dat laten ze in een gezamenlijke verklaring weten.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De gemeente Eindhoven feliciteert PSV met de landstitel en kondigt aan dat de huldiging dinsdag plaatsvindt op het Stadhuisplein.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De douane heeft zaterdag ruim 1400 kilo cocaïne gevonden in de haven van Rotterdam. De drugs waren verspreid over drie containers, waarbij "afwijkingen" werden gezien, meldt het Openbaar Ministerie.
13 uur geledenNIJKERK (ANP) - De politie neemt een video over de explosie bij het Israëlcentrum in Nijkerk mee in het onderzoek. Dat zegt een woordvoerster van de politie. Die video is door de pro-Iraanse groep Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) online gezet. Vrijdagavond ontplofte er een voorwerp bij het hek van het gebouw waar de stichting Christenen voor Israël is gehuisvest. De schade bleef beperkt en er raakte niemand gewond.
15 uur geleden