
Veel mensen ingesneeuwd in Argentijns-Chileense Andes
MENDOZA (ANP) - Bij een grenspost in het Andesgebergte op de grens tussen Argentinië en Chili hebben zeker vierhonderd mensen vastgezeten door een sneeuwstorm. Onder de ingesneeuwden waren behalve dorpelingen ook veel vrachtwagenchauffeurs en toeristen, aldus de autoriteiten in de twee Zuid-Amerikaanse landen.
Argentijnse hulpdiensten slaagden er zondag in om de geïsoleerd geraakte mensen in veiligheid te brengen, maar tal van voertuigen moeten nog worden ontzet. De problemen begonnen zaterdag op 3200 meter hoogte bij de grensovergang Cristo Redentor, circa 90 kilometer ten noordoosten van de Chileense hoofdstad Santiago. Aan de Argentijnse kant van de grensovergang ontstond een opstopping en vervolgens brak er een sneeuwstorm uit.
Ook aan de Chileense kant heeft de sneeuw er mensen ingesloten, maar de grootste problemen zijn daar in de bergen van de regio Araucanía, circa 560 kilometer ten zuiden van Santiago. In de regio zijn grensovergangen richting Argentinië gesloten voor het verkeer en wordt gewerkt aan het vrijmaken van wegen die door sneeuw onbegaanbaar zijn geworden. Circa 2000 bewoners werden er van de buitenwereld afgesloten.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - Israëlische functionarissen hebben gezegd dat bij een aanval op een ziekenhuis maandag in de Gazastrook onder meer zes "terroristen" van de Palestijnse beweging Hamas zijn gedood. Bij de aanval werden zeker twintig mensen gedood, onder wie vijf journalisten.
40 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Braziliaanse minister Ricardo Lewandowski kan voorlopig niet meer afreizen naar de Verenigde Staten. Washington heeft zijn visum ingetrokken, verkondigde de Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland kan leven met de eerste handelsafspraken die zijn gemaakt tussen de EU en VS, maar dringt aan op "speciale aandacht" voor de Amerikaanse importheffing van 50 procent op staal bij vervolgafspraken. Dat schrijft demissionair minister Ruben Brekelmans (Buitenlandse Zaken, VVD) in een reactie op de vorige week naar buiten gebrachte afspraken.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie noemt de aanval van Israël op het Nasser-ziekenhuis in Gaza "volstrekt onaanvaardbaar", zei een woordvoerder dinsdag. Door de aanval op het ziekenhuis op maandag kwamen twintig mensen om het leven, onder wie vijf journalisten en vier zorgmedewerkers.
4 uur geledenMADRID (ANP) - In op één na alle autonome gemeenschappen van Spanje zijn er noodsituaties als gevolg van grote natuurbranden geweest. De regering heeft in zestien van de zeventien gemeenschappen tussen 23 juni en 25 augustus gebieden aangemerkt als 'door nood getroffen zones'. Alleen Baskenland is gespaard gebleven.
4 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De man naar wie de Australische politie op zoek is voor het neerschieten van drie agenten is volgens media Dezi Bird Freeman. The Herald Sun meldde de naam als eerste. Er circuleren oude foto's van hem.
5 uur geledenLAUSANNE (ANP/DPA) - In de Zwitserse stad Lausanne zijn voor de tweede nacht op rij rellen geweest. De onrust volgt op een politieachtervolging waarbij een 17-jarige jongen op een gestolen scooter om het leven kwam.
5 uur geleden