
Veel mensen ingesneeuwd in Argentijns-Chileense Andes
MENDOZA (ANP) - Bij een grenspost in het Andesgebergte op de grens tussen Argentinië en Chili hebben zeker vierhonderd mensen vastgezeten door een sneeuwstorm. Onder de ingesneeuwden waren behalve dorpelingen ook veel vrachtwagenchauffeurs en toeristen, aldus de autoriteiten in de twee Zuid-Amerikaanse landen.
Argentijnse hulpdiensten slaagden er zondag in om de geïsoleerd geraakte mensen in veiligheid te brengen, maar tal van voertuigen moeten nog worden ontzet. De problemen begonnen zaterdag op 3200 meter hoogte bij de grensovergang Cristo Redentor, circa 90 kilometer ten noordoosten van de Chileense hoofdstad Santiago. Aan de Argentijnse kant van de grensovergang ontstond een opstopping en vervolgens brak er een sneeuwstorm uit.
Ook aan de Chileense kant heeft de sneeuw er mensen ingesloten, maar de grootste problemen zijn daar in de bergen van de regio Araucanía, circa 560 kilometer ten zuiden van Santiago. In de regio zijn grensovergangen richting Argentinië gesloten voor het verkeer en wordt gewerkt aan het vrijmaken van wegen die door sneeuw onbegaanbaar zijn geworden. Circa 2000 bewoners werden er van de buitenwereld afgesloten.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is tevreden over het gesprek dat hij vrijdag voerde met de Amerikaanse president Donald Trump. "Het was waarschijnlijk het beste gesprek dat we tot nu toe hebben gevoerd, en ook het productiefste", zei hij in een videoboodschap.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Techmiljardair Elon Musk heeft op X de oprichting van een nieuwe politieke partij in de Verenigde Staten aangekondigd: the America Party. De voormalige bondgenoot van president Donald Trump vroeg vrijdag, op de Amerikaanse Onafhankelijkheidsdag, zijn volgers in een poll op X of zij een nieuwe partij wilden.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Israël stuurt een afvaardiging naar Qatar om met Hamas te onderhandelen over een staakt-het-vuren in Gaza en de vrijlating van Israëlische gijzelaars, schrijven Israëlische media. De Israëlische delegatie vliegt naar verwachting zondag naar de golfstaat.
3 uur geledenAUSTIN (ANP/RTR/AFP) - Het dodental na de overstroming in de Amerikaanse staat Texas is opgelopen naar 27. Onder de doden zijn negen kinderen, maakte de politie bekend.
5 uur geledenDAMASCUS (ANP/RTR/AFP) - Het Verenigd Koninkrijk herstelt de diplomatieke betrekkingen met Syrië. De Britse minister van Buitenlandse Zaken David Lammy zei dat na een ontmoeting met de Syrische leider Ahmed al-Sharaa in Damascus.
5 uur geledenANKARA (ANP/AFP/BELGA) - Turkije wil dat de Verenigde Staten ingrijpen bij de dodelijke incidenten rond de hulpverlening in de Gazastrook, onder meer bij de Amerikaanse particuliere organisatie Gaza Humanitarian Foundation (GHF). De Turkse president Erdogan zegt dat hij zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump heeft gevraagd een einde te maken aan de schietpartijen bij distributiecentra, meldt het Turkse staatspersagentschap Anadolu.
7 uur geledenGAZA (ANP/RTR/AFP) - Een omstreden, door Israël gesteunde Amerikaanse hulporganisatie voor Palestijnen in de Gazastrook meldt dat twee Amerikaanse hulpverleners gewond zijn geraakt bij een gerichte terroristische aanslag. Twee mensen zouden twee handgranaten hebben gegooid bij een verdeelpunt in het zuidelijke Khan Younis. De Amerikanen raakten gewond, maar zijn niet in levensgevaar, aldus de particuliere, eerder dit jaar opgerichte Gaza Humanitarian Foundation (GHF).
10 uur geleden