Veel meldingen van wateroverlast in Zuid-Limburg
KERKRADE (ANP) - Delen van Zuid-Limburg hebben dinsdagavond te maken met wateroverlast. Veel meldingen kwamen uit Landgraaf en Kerkrade. In Kerkrade raakte door het noodweer een gasleiding beschadigd in de Veldhofstraat in stadsdeel Eygelshoven en werden uit voorzorg ongeveer veertig mensen opgevangen in een gemeenschapshuis, aldus de veiligheidsregio. Omstreeks 22.30 uur was de situatie veilig en konden bewoners weer naar huis.
Het KNMI heeft code oranje afgegeven voor het zuidoosten van Nederland. Vooral in Limburg komen enkele onweersbuien voor waarbij in korte tijd veel neerslag kan vallen, meer dan 50 mm per uur. In heuvelachtige gebieden zijn daardoor in de lager gelegen delen al lokaal overstromingen ontstaan, aldus het KNMI. Weeronline meldt dat op enkele plaatselijke waarneemstations meer dan 100 mm regen is gemeten.
Windstil
De brandweer heeft dinsdagavond in Zuid-Limburg vier kazernes als alarmcentrales ingericht. Het gaat om de kazernes in Maastricht, Gulpen, Heerlen en Sittard. Van daaruit worden de acties tegen de wateroverlast gecoördineerd.
Het is nagenoeg windstil, waardoor de hevige buien zich nauwelijks verplaatsten en er plaatselijk veel neerslag viel. Sommige straten veranderden in snel stromende beken. Het verkeer wordt er ernstig door gehinderd, temeer omdat de riolen het op veel plaatsen niet aankunnen en straatstenen omhoog worden gedrukt, en kasseien worden meegesleurd door het snel stromende water.
Treinverkeer
Ook het treinverkeer heeft last van de vele regen. Er rijden geen treinen meer tussen Sittard en Maastricht omdat bij station Bunde het water bijna tot het perron komt, aldus een zegsman van spoorbeheerder ProRail. Ook van Heerlen naar Herzogenrath is geen treinverkeer mogelijk. Bij Eygelshoven heeft het water ballast onder het spoor weggespoeld. Arriva en NS zetten bussen in om reizigers te vervoeren.
De veiligheidsregio meldt stormschade en wateroverlast door stevige buien in met name de gemeenten Landgraaf en Kerkrade. Straten in Kerkrade staan blank, in de Veldhofstraat in stadsdeel Eygelshoven sloegen de hulpdiensten groot alarm toen door weggespoelde grond een gaslek ontstond. Enexis kan de leiding pas in de loop van woensdagochtend herstellen.
In de loop van de avond worden de buien geleidelijk minder, aldus het KNMI.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Het wordt voor patiënten steeds duurder om naar ziekenhuis, huisarts of andere zorgverlener te reizen. Door de stijgende brandstofprijzen en hoge parkeertarieven kunnen de kosten behoorlijk oplopen voor mensen die vaak zorg nodig hebben. Patiëntenfederatie Nederland roept zorgaanbieders op om de zorg digitaal aan te bieden waar dat kan en meer mee te denken met hun patiënten.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De politie onderzoekt een schietincident dat in de nacht van woensdag op donderdag zou hebben plaatsgevonden op de Breeakkers in de wijk Empel in Den Bosch. Dat zei de politie op X.
6 uur geledenHAAKSBERGEN (ANP) - Een meerderheid van de Haaksbergse gemeenteraad heeft er vertrouwen in dat het asielreferendum in de Twentse gemeente rechtmatig is verlopen en stemt in met een lijst criteria die gaat gelden bij de locatiekeuze voor asielopvang.
11 uur geledenROERMOND (ANP) - In Roermond is afgelopen vrijdag een gedetineerde ontsnapt aan zijn begeleiders na een ziekenhuisbezoek. Dat bevestigt een woordvoerder van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) na berichtgeving door het AD. De man is nog voortvluchtig.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Als de gemeenteraad van Gorinchem besluit tot een herstemming vanwege mogelijke stemfraude, dan hoeft dat niet voor de hele gemeente opnieuw. Volgens de Kiesraad kan dit beperkt blijven tot een of enkele stembureaus. In dat geval worden alleen de personen opgeroepen die tijdens de verkiezingsdag hun stem zelf of via een volmacht hebben uitgebracht op de betreffende locatie, laat de Kiesraad weten.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De vijfde verdachte die donderdag werd aangehouden voor betrokkenheid bij de explosie bij de synagoge in Rotterdam, wordt net als de andere vier verdacht van terrorisme. De 19-jarige man uit Tilburg werd woensdag voorgeleid aan de rechter-commissaris en die besloot dat hij nog in ieder geval veertien dagen blijft vastzitten.
15 uur geledenHARDENBERG (ANP) - Het asielzoekerscentrum in Hardenberg is ook woensdag in gebruik, en daarom krijgt opvangorgaan COA de eerste dwangsom van de gemeente. Die bedraagt 55.000 euro per dag. Het gebouw had dicht moeten zijn, de overeenkomst van het COA en Hardenberg is verlopen.
16 uur geleden