Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veel meer vrachtwagens gestolen afgelopen half jaar

Veel meer vrachtwagens gestolen afgelopen half jaar

ZOETERMEER (ANP) - De afgelopen zes maanden zijn opvallend meer zware bedrijfsvoertuigen gestolen dan in dezelfde periode vorig jaar. Het aantal diefstallen nam met 44 procent toe, meldt de Rijksdienst Wegverkeer (RDW).

Zware bedrijfsvoertuigen zijn voertuigen zwaarder dan 3500 kilo. In het eerste halfjaar van 2024 zijn 56 zware bedrijfsvoertuigen gestolen. Opvallend is dat van de merken Volvo, Renault en Terberg geen enkele vrachtwagen is teruggevonden. De meeste voertuigen worden gestolen in de regio Rotterdam.

Het totale aantal diefstallen van voertuigen bedroeg in het eerste halfjaar van 2024 bijna 10.000. Dat is nagenoeg gelijk aan het eerste halfjaar van 2023. Het aantal gestolen personenvoertuigen is licht gedaald, van 2917 in 2023 naar 2860 in 2024. Diefstal van motorfietsen nam met 12 procent toe.

Het terugvindpercentage van alle voertuigen is stabiel gebleven met 35 procent. Het is daarom belangrijk dat een voertuigeigenaar altijd aangifte doet van het gestolen voertuig, stelt de RDW.

Meer uit Financieel

EU-lidstaten akkoord met afschaffen deel importtarieven Armenië

BRUSSEL (ANP) - EU-lidstaten hebben er woensdag mee ingestemd de importtarieven op een groot deel van de Armeense producten tijdelijk af te schaffen. De Europese Commissie deed dit voorstel afgelopen zomer om Armenië te steunen na handelsbeperkingen en dreigingen vanuit Rusland. Dat gebeurde rondom parlementsverkiezingen, die gewonnen werden door de EU-gezinde premier Nikol Pasjinjan.

10 minuten geleden
Arbo Unie verwacht sterke stijging ziekmeldingen deze maand

NIEUWEGEIN (ANP) - Arbodienstverlener Arbo Unie verwacht dat in september het aantal ziekmeldingen van werknemers zeer sterk zal stijgen. Volgens een analyse van Arbo Unie over de jaren 2020 tot en met 2025 ligt het aantal ziekmeldingen in september gemiddeld 69 procent hoger dan in augustus. September is volgens de arbodienst het punt waarop het verzuimseizoen begint.

41 minuten geleden
Fiscus mag van rechter ledengegevens herenmodeketen Ogér krijgen

HAARLEM (ANP) - Herenmodewinkelketen Ogér moet gegevens over de leden van zijn businessclub met de Belastingdienst delen. Dat heeft de rechtbank Noord-Holland woensdag bepaald, nadat de fiscus hierover een kort geding startte. De Belastingdienst vermoedt dat het lidmaatschap van de businessclub deels wordt ingezet om privé-uitgaven, zoals de aanschaf van kleding of deelname aan evenementen, om te zetten naar een zakelijke kostenpost.

1 uur geleden
Duitse bankpresident ziet nieuwe renteverhoging ECB volgende week

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) gaat naar alle waarschijnlijkheid volgende week donderdag de rente in de eurozone opnieuw verhogen. Dat denkt de Duitse centralebankpresident Joachim Nagel. In juni kwam de ECB ook met een renteverhoging met een kwart procentpunt om de hoge inflatie tegen te gaan.

1 uur geleden
Warmtefonds verstrekt meer leningen en hoger bedrag

HILVERSUM (ANP) - Het Nationaal Warmtefonds heeft in de eerste acht maanden van dit jaar al meer leningen verstrekt voor energiebesparende maatregelen dan over heel 2025. Ook het verstrekte bedrag nam flink toe vergeleken met vorig jaar.

1 uur geleden
AEX-index opent vrijwel onveranderd, olieprijzen blijven stijgen

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag vrijwel onveranderd geopend. De aandacht van beleggers blijft uitgaan naar het opgelaaide geweld in het Midden-Oosten en de verder stijgende olieprijzen.

3 uur geleden
Consumentenbond: veel producten TikTok Shop zijn teleurstellend

DEN HAAG (ANP) - Met veel producten die op TikTok Shop worden aangeprezen is iets mis. Dat stelt de Consumentenbond, die tien producten heeft gekocht die op het socialemediaplatform werden gepromoot. De belangenbehartiger voor consumenten stelt dat de helft van de producten mooier werd gepresenteerd dan ze in werkelijkheid waren.

3 uur geleden