'Veel meer vacatures bij douane door brexit'
DEN HAAG (ANP) - De vraag naar personeel bij de Nederlandse douane is afgelopen jaar flink toegenomen. Vacaturesite Indeed, naar eigen zeggen de grootste van de wereld, merkt een toename van het aantal vacatures met 80 procent. Volgens Indeed heeft de voorbereiding op de definitieve brexit een impuls aan de werkgelegenheid bij de douane gegeven.
Indeed merkt op dat de vraag naar douaneambtenaren, die verantwoordelijk zijn voor het toezicht op de in-, uit- en doorvoer van goederen, tussen 2019 en 2020 nog met 10 procent afnam. In de periode voorafgaand aan de brexit nam het aantal vacatures bij de Nederlandse douane echter snel toe. Met name in de maanden september, oktober en november van vorig jaar, toen de vrees voor een brexit zonder deal dreigde, is het aantal vacatures hard gestegen.
Volgens Indeed is de impact van de brexit bij de Britse douane nog duidelijker te merken. Daar nam de vraag naar douaniers vorig jaar met 770 procent toe, aldus de vacaturesite. In Frankrijk steeg het aantal vacatures met 120 procent terwijl dit in België 127 procent was.
Anders dan in andere landen neemt het aantal openstaande vacatures voor douaniers in Nederland sinds november vorig jaar wel weer wat af. Volgens experts van Indeed lijkt het erop dat Nederland op tijd is begonnen met het werven van nieuwe douaniers.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn vrijdag overwegend hoger gesloten. Beleggers beleefden een bewogen handelsweek waarin de Amerikaanse Federal Reserve de rente voor het eerst in drie jaar verhoogde. De rente op tienjarige Amerikaanse staatsobligaties liep ook weer op na een korte daling, door speculatie dat de hoge energiekosten inflatie kunnen aanwakkeren. Dat zou kunnen leiden tot een nieuwe renteverhoging van de Fed.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - FNV beraadt zich over nieuwe acties in de schoonmaaksector na de vijf stakingsdagen deze week. De vakbond sluit nieuwe stakingen niet uit, laat een woordvoerder weten. FNV voert actie omdat het de door werkgeversorganisatie Schoonmakend Nederland en vakbond CNV gesloten cao wil openbreken.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse regering en deelstaten hebben een akkoord bereikt over een plan om de prijzen aan de pomp te verlagen, meldt het Duitse persbureau dpa. De accijns op diesel en benzine wordt met 17 cent per liter verlaagd.
3 uur geledenDUBLIN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Topman Michael O'Leary van Ryanair heeft zijn excuses aangeboden aan slachtoffers van seksueel geweld voor het gebruik van het woord "verkrachters". De topman van de Ierse budgetvlieger omschreef concurrerende maatschappijen als verkrachters vanwege hun hoge tarieven.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De prijs van diesel in Nederland stijgt zaterdag naar recordhoogte. Volgens consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers, dat de prijzen bijhoudt, gaat de gemiddelde adviesprijs van de grote oliemaatschappijen dan voorbij de piek van 2,819 euro per liter uit april.
4 uur geledenWOLFSBURG (ANP/BLOOMBERG) - Volkswagen verwacht dat het dit jaar genoegen moet nemen met een fors lagere winst. Het Duitse autoconcern maakte vrijdag bekend zijn prognoses te verlagen, door een scherpe krimp op de Chinese automarkt en de kosten die samenhangen met het plan om banen te schrappen.
5 uur geledenSACRAMENTO (ANP/BLOOMBERG) - De gouverneur van Californië, Gavin Newsom, laat de noodzaak van een noodknop, ook wel 'kill switch' genoemd, in AI-modellen onderzoeken. Daarvoor heeft hij een decreet getekend. Hij beschuldigde de Amerikaanse president Donald Trump ervan niets te doen aan de veiligheidszorgen rond kunstmatige intelligentie.
5 uur geleden