Veel meer migranten steken illegaal zee over naar Italië
WARSCHAU (ANP) - Veel meer migranten zijn sinds begin dit jaar clandestien de Middellandse Zee overgestoken naar Italië. In de eerste vijf maanden van dit jaar lag het aantal opgemerkte bootmigranten op die route 158 procent hoger dan in dezelfde periode vorig jaar, laat de Europese grens- en kustwacht Frontex weten.
Sinds de jaarwisseling zijn op weg naar Italië 50.300 migranten opgemerkt. Sinds 2017 was dat aantal niet zo hoog.
Omdat het aantal migranten via andere routes naar Europa daalde, valt de algehele stijging wat lager uit. Tot en met mei zijn er in totaal 12 procent meer migranten illegaal aangekomen, meldt Frontex.
Visabeleid
De levensgevaarlijke route vanuit Noord-Afrikaanse landen als Tunesië en Libië naar Italië is nog altijd verreweg de populairste, zegt het EU-agentschap. De route is goed voor ruwweg de helft van de illegale migratie naar Europa. Wie deze weg kiest is vaak afkomstig uit Ivoorkust, Egypte of Guinee.
Via Noordwest-Afrika kwamen juist een stuk minder migranten clandestien aan in Spanje. Dat was vaak een onbegaanbare weg door het slechte weer daar dit voorjaar, denkt Frontex. Dat ook de route via de Balkan aan populariteit verloor, is volgens de grenswacht te danken aan het strengere visabeleid van landen als Servië.
Meer uit Buitenland
ANKARA (ANP/BLOOMBERG/RTR/DPA) - De Turkse autoriteiten hebben opdracht gegeven tot een ontruiming van het hoofdkwartier van oppositiepartij CHP. Dat bevel volgde op een rechterlijke uitspraak waarin partijleider Özgür Özel wordt afgezet.
14 minuten geledenQUETTA (ANP/AFP) - Door een aanslag op een trein in het zuidwesten van Pakistan zijn volgens de autoriteiten zeker 24 doden en 50 gewonden gevallen. Het ging om een trein die militairen en hun gezinsleden voor een vakantie vervoerde van Quetta naar de noordelijke stad Peshawar. Een regeringsfunctionaris zei dat de trein in de stad Quetta is geramd door een auto en dat daar een enorme ontploffing op volgde.
38 minuten geledenGARDEN GROVE (ANP) - De Amerikaanse autoriteiten hebben gewaarschuwd dat een explosie van een tank met chemisch materiaal in Garden Grove tot grote schade in de omgeving kan leiden. Ze hebben volgens de lokale krant LA Times een kaart vrijgegeven waarop te zien is hoe groot de verwachte "explosiezone" is en waar branden kunnen uitbreken.
47 minuten geledenMOSKOU/KYIV (ANP/AFP/RTR) - Het Russische ministerie van Defensie heeft volgens media bevestigd dat de grote aanval met raketten en drones in de nacht van zaterdag op zondag een vergeldingsaanval was voor de beschieting van burgerdoelen in het door Rusland ingelijfde oosten van Oekraïne. In de regio Loehansk werd afgelopen week bij Oekraïense droneaanvallen een studentencomplex met slaapzalen getroffen, waarbij 21 doden en 42 gewonden vielen volgens de plaatselijke autoriteiten.
2 uur geledenNEW DELHI/TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio is optimistisch over een voorlopige deal met Iran en hoopt dat die zondag nog kan worden aangekondigd.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Het nucleaire programma van Iran vormt volgens het Iraanse nieuwsagentschap Tasnim geen onderdeel van het memorandum van overeenstemming waar Iran en de VS aan de hand van Pakistan aan werken. Nucleaire onderhandelingen worden gevoerd na aanvaarding van het voorlopige akkoord en de verlenging van het bestand met zestig dagen.
3 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - Bemiddelaar Pakistan ziet "een betekenisvolle vooruitgang" in de onderhandelingen tussen Iran en de VS die zicht biedt op "een positieve en duurzame uitkomst". Dit zei de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Mohammad Ishaq Dar.
4 uur geleden