Veel meer migranten steken illegaal zee over naar Italië
WARSCHAU (ANP) - Veel meer migranten zijn sinds begin dit jaar clandestien de Middellandse Zee overgestoken naar Italië. In de eerste vijf maanden van dit jaar lag het aantal opgemerkte bootmigranten op die route 158 procent hoger dan in dezelfde periode vorig jaar, laat de Europese grens- en kustwacht Frontex weten.
Sinds de jaarwisseling zijn op weg naar Italië 50.300 migranten opgemerkt. Sinds 2017 was dat aantal niet zo hoog.
Omdat het aantal migranten via andere routes naar Europa daalde, valt de algehele stijging wat lager uit. Tot en met mei zijn er in totaal 12 procent meer migranten illegaal aangekomen, meldt Frontex.
Visabeleid
De levensgevaarlijke route vanuit Noord-Afrikaanse landen als Tunesië en Libië naar Italië is nog altijd verreweg de populairste, zegt het EU-agentschap. De route is goed voor ruwweg de helft van de illegale migratie naar Europa. Wie deze weg kiest is vaak afkomstig uit Ivoorkust, Egypte of Guinee.
Via Noordwest-Afrika kwamen juist een stuk minder migranten clandestien aan in Spanje. Dat was vaak een onbegaanbare weg door het slechte weer daar dit voorjaar, denkt Frontex. Dat ook de route via de Balkan aan populariteit verloor, is volgens de grenswacht te danken aan het strengere visabeleid van landen als Servië.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR) - Oekraïne heeft duizend lichamen teruggekregen van wat wordt verondersteld omgekomen krijgsgevangenen te zijn in de oorlog met Rusland.
1 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - In de Gazastrook worden opnieuw doden gemeld na Israëlische aanvallen. Het Nasser-ziekenhuis in Khan Younis laat weten dat vier personen zijn omgekomen, de burgerbescherming spreekt over drie slachtoffers.
2 uur geledenMANILLA (ANP/AFP) - Een Chinese vrouw die een illegaal onlinegokcentrum leidde en burgemeester was op de Filipijnen is tot een levenslange gevangenisstraf veroordeeld vanwege mensenhandel. Dat heeft een regionale rechtbank in Manilla bekendgemaakt.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Hongarije vindt dat de Europese Unie geen geld meer aan de Oekraïense regering moet geven na berichten over corruptie in dat land. De anticorruptiediensten onderzoeken de verduistering van mogelijk 100 miljoen dollar in de energiesector.
3 uur geledenBERLIJN (ANP) - Duitsland moet in de toekomst het commando over de NAVO-verdediging van Europa van de Verenigde Staten overnemen, vindt de Amerikaanse NAVO-ambassadeur. Dat gaat volgens hem wel nog een tijd duren.
4 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Delen van de Franse hoofdstad Parijs zijn donderdagochtend getroffen door een stroomstoring.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas mist concessies van Rusland in het vredesplan van de VS en Rusland. In dat plan, waarover de Financial Times en nieuwssite Axios berichten, zou onder meer staan dat Oekraïne grondgebied moet opgeven en zijn leger moet halveren. "In deze oorlog is er één agressor en één slachtoffer, maar we hebben geen enkele concessie van Russische zijde gezien", zei Kallas voor de vergadering van EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Brussel.
4 uur geleden