Veel meer migranten steken illegaal zee over naar Italië
WARSCHAU (ANP) - Veel meer migranten zijn sinds begin dit jaar clandestien de Middellandse Zee overgestoken naar Italië. In de eerste vijf maanden van dit jaar lag het aantal opgemerkte bootmigranten op die route 158 procent hoger dan in dezelfde periode vorig jaar, laat de Europese grens- en kustwacht Frontex weten.
Sinds de jaarwisseling zijn op weg naar Italië 50.300 migranten opgemerkt. Sinds 2017 was dat aantal niet zo hoog.
Omdat het aantal migranten via andere routes naar Europa daalde, valt de algehele stijging wat lager uit. Tot en met mei zijn er in totaal 12 procent meer migranten illegaal aangekomen, meldt Frontex.
Visabeleid
De levensgevaarlijke route vanuit Noord-Afrikaanse landen als Tunesië en Libië naar Italië is nog altijd verreweg de populairste, zegt het EU-agentschap. De route is goed voor ruwweg de helft van de illegale migratie naar Europa. Wie deze weg kiest is vaak afkomstig uit Ivoorkust, Egypte of Guinee.
Via Noordwest-Afrika kwamen juist een stuk minder migranten clandestien aan in Spanje. Dat was vaak een onbegaanbare weg door het slechte weer daar dit voorjaar, denkt Frontex. Dat ook de route via de Balkan aan populariteit verloor, is volgens de grenswacht te danken aan het strengere visabeleid van landen als Servië.
Meer uit Buitenland
JAKARTA (ANP/RTR) - Door een aardverschuiving in de Indonesische provincie West-Java zijn zeker acht mensen om het leven gekomen. 82 personen worden vermist. Dat heeft de Indonesische rampenbestrijdingsdienst zaterdag gemeld. De aardverschuiving trof volgens lokale autoriteiten een dorp in de regio West-Bandung, een gebied waar de afgelopen dagen erg veel regen viel.
16 minuten geledenKYIV (ANP/AFP) - Oekraïne heeft uitgehaald naar Rusland vanwege nieuwe luchtaanvallen te midden van onderhandelingen in Abu Dhabi. Oekraïense, Russische en Amerikaanse delegaties praten daar zaterdag voor de tweede dag op rij over het stoppen van de oorlog.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Bijna 6000 gebouwen in Kyiv zitten zonder verwarming na een nieuwe nachtelijke Russische aanval, verklaart burgemeester Vitali Klitsjko. In de Oekraïense hoofdstad is zaterdagochtend een temperatuur van -12 graden gemeten.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Rusland heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag meerdere plekken in de Oekraïense hoofdstad Kyiv aangevallen met drones. De luchtafweer van de stad is ingeschakeld, melden Oekraïense autoriteiten. Burgemeester Vitali Klitsjko stelt op Telegram dat twee districten aan weerszijden van de rivier de Dnipro zijn geraakt. Volgens hem is er sprake van een grootschalige aanval, waarbij zeker één persoon om het leven is gekomen en vier mensen gewond zijn geraakt.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran zal elke aanval van de Verenigde Staten beschouwen als een totale oorlog tegen het land. Dat heeft een hoge Iraanse functionaris die anoniem wil blijven vrijdag tegen persbureau Reuters gezegd. Hij deed de uitspraak vooruitlopend op de komst van Amerikaanse vliegdekschepen en ander militair materieel naar het Midden-Oosten in de komende dagen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering heeft kritiek op uitspraken van president Donald Trump over het optreden van NAVO-landen in Afghanistan van de hand gewezen. Trump zei rond zijn bezoek aan het World Economic Forum in Davos dat militairen van NAVO-bondgenoten in Afghanistan de frontlinie zouden hebben gemeden.
9 uur geledenSACRAMENTO (ANP/RTR) - Californië sluit zich aan bij een internationaal netwerk van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) dat wordt ingezet bij uitbraken van infectieziekten. Het is de eerste Amerikaanse staat die dat doet, nadat de Verenigde Staten zich donderdag officieel terugtrokken uit de VN-organisatie WHO.
9 uur geleden