Veel meer mensen laten zich testen op corona
UTRECHT (ANP) - Afgelopen week lieten zich meer mensen op corona testen dan in alle andere weken dat iedereen met verschijnselen naar de GGD kon. Dat meldt een woordvoerder van de gezondheidsdienst.
In de week van 18 tot en met 25 juli werden 111.764 testen afgenomen. Volgens de zegsman is dat een toename van 25 procent ten opzichte van de week ervoor.
"Kijken we naar het verloop van de week, dan wordt duidelijk dat er iedere dag duizend testen meer worden afgenomen. Waarbij de weekenddagen net zo druk aan het worden zijn als de weekdagen, waar deze voorheen een stuk rustiger waren."
Sjaak de Gouw, portefeuillehouder infectieziektebestrijding bij GGD GHOR Nederland: "Lange tijd bleef het aantal afgenomen testen sterk achter bij de prognoses. Daar lijkt een einde aan gekomen. Gelukkig laten steeds meer mensen zich testen. Dat is cruciaal om verdere verspreiding te kunnen voorkomen."
Omdat de vraag in sommige regio’s sneller dan gemiddeld toenam, lukt het nog niet overal om iedereen binnen 24 uur in de buurt te laten testen. "Natuurlijk is het lastiger om je aan de voorschriften te houden als je langer moet wachten, maar doe het wel. Zo voorkom je dat je anderen besmet," waarschuwt De Gouw.
Wekenlang schommelde het aantal Nederlanders dat zich liet testen op corona tussen de 10.000 en 12.000 per dag. Dat werd te gering en daarom zorgelijk gevonden. wie niet is getest, weet niet of hij anderen kan besmetten en dus thuis moet blijven.
Meer uit Gezond
BILTHOVEN (ANP) - De griepepidemie is voorbij, meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM). Het aantal mensen dat afgelopen week de huisarts bezocht met acute luchtwegklachten is opnieuw gedaald. Ook het aantal afgenomen monsters waarin het griepvirus is aangetroffen, lag een stuk lager dan een week eerder.
6 dagen geledenUTRECHT (ANP) - Het aantal mensen met hooikoortsklachten nam vorige week af. Dat meldt onderzoeksinstituut Nivel op basis van nieuwe cijfers. Afgelopen week meldden zich 145 op de 100.000 mensen met hooikoortsklachten bij een huisarts. Het cijfer van een week eerder is bijgesteld naar 177.
6 dagen geledenBUENOS AIRES (ANP/AFP) - Argentinië is officieel uit de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) gestapt. Dat meldt minister van Buitenlandse Zaken Pablo Quirno op X. Met het verstrijken van de formele afkoelingsperiode na de aankondiging maakt het land nu geen deel meer uit van de WHO.
1 week geledenAMSTERDAM (ANP) - Vrouwenrechtenorganisatie Bureau Clara Wichmann gaat in hoger beroep in de zaak tegen het Amerikaanse Allergan, een producent van borstimplantaten. In december oordeelde de rechter dat de producent niet verantwoordelijk is voor de ziektes die vrouwen hebben gekregen nadat zij de implantaten hadden laten plaatsen.
1 week geledenBILTHOVEN (ANP) - Nu de temperaturen stijgen, lopen minder mensen griep op. Het aantal gevonden infecties daalt, melden het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) en onderzoeksinstituut Nivel. Ze concludeerden vorige week dat de jaarlijkse griepepidemie over zijn hoogtepunt heen lijkt, maar trekken nog niet de conclusie dat de epidemie voorbij is.
1 week geledenDEN HAAG (ANP) - Meer mensen hebben vroeg in het jaar last van hooikoorts. Dat meldt onderzoeksinstituut Nivel op basis van de nieuwste cijfers. In de afgelopen week gingen 174 op de 100.000 mensen naar een huisarts voor hooikoortsklachten. Dat zijn er meer dan een week eerder. Na de eerste warme dagen van 2026 meldden nog 138 per 100.000 mensen zich bij de huisarts. In de week daarvoor waren dat er 61.
1 week geledenAMSTERDAM (ANP) - Het ene ziekenhuis betaalt veel meer voor geneesmiddelen tegen kanker dan het andere ziekenhuis. Het verschil kan oplopen tot ruim 2800 euro per behandeling, ook al gaat het om precies hetzelfde middel. Dat constateren KWF en het Nederlands Kanker Instituut (NKI) van ziekenhuis Antoni van Leeuwenhoek (AVL). Ze vinden dat er meer openheid moet komen.
1 week geleden